WEBINAR Jęki, krzyki, agresja... Jak pomóc dziecku i sobie?


Kochasz swoje dziecko najbardziej na świecie i wychowujesz je z miłością i szacunkiem. Starasz się być "wystarczająco dobrym rodzicem". Jednak trudno Ci zachować spokój, kiedy ono - znów! - komunikuje się głównie poprzez jęczenie albo krzyk. W takich chwilach zdarza Ci się wątpić w swoje metody wychowawcze i ze strachem zastanawiać się, "co z niego wyrośnie".

Jak dobrze znam te uczucia! Tę frustrację, tę złość, to poczucie, że nie ogarniam własnego dziecka. 

Ale już umiem sobie radzić.

Jestem wysoko wrażliwą mamą trzech synów w wieku od niespełna 3 do 8 lat, w tym jednego wysoko wrażliwego. Wyobrażasz sobie, jaka to wybuchowa mieszanka? Kilka lat temu jako matka jednego dziecka byłam kłębkiem nerwów. Teraz... no cóż, teraz też bywam, czasem fantazjuję o wystrzeleniu siebie lub dzieci w Kosmos. Na szczęście zdarza się to coraz rzadziej i tylko w przypadku silnego przeciążenia stresem. Pomaga mi wiedza i umiejętności, które zgromadziłam na mojej długiej rozwojowej drodze, m.in. znajomość podejścia Self-Reg, które zgłębiłam na dwóch szkoleniach certyfikacyjnych w kanadyjskim MEHRIT Centre, a także umiejętności coacha i wiedza z zakresu coachingu kryzysowego.

SELF-REG TO OPARTA NA WYNIKACH BADAŃ NAUKOWYCH METODA,
KTÓRA POZWALA LEPIEJ ZROZUMIEĆ STRES I ZARZĄDZAĆ NAPIĘCIEM I ENERGIĄ. 

PODEJŚCIE TO OPISAŁAM W MOJEJ KSIĄŻCE DLA DZIECI I DOROSŁYCH "SELF-REG. OPOWIEŚCI DLA DZIECI O TYM, JAK DZIAŁAĆ, GDY EMOCJE BIORĄ GÓRĘ". 

Self-Reg pomaga zrozumieć trudne zachowania dzieci i reagować na nie, docierając do ich źródeł i jednocześnie pozostać w relacji. Miłym efektem ubocznym bywa to, że dzieci stają się spokojniejsze.

Jeśli tego właśnie chcesz dla siebie i swojego dziecka, jeśli pragniesz, aby w Waszym domu częściej gościł spokój i nie wiesz nic lub wiesz niewiele o Self-Reg,

ZAPRASZAM CIĘ NA WEBINAR!

21.10.2019

PONIEDZIAŁEK

21:00

CET

Jaka jest cena biletu?

 • 20,- PLN - jeśli jestem lub byłam Twoim coachem albo spotkałyśmy/spotkaliśmy się na konsultacji indywidualnej lub moim warsztacie/wykładzie na żywo. Ale chyba masz zbyt dużą wiedzę o podstawach Self-Reg, aby kupować ten bilet. Może ciekawsze byłoby dla Ciebie miniszkolenie o samoregulacji wrażliwego dziecka, które wraz z Jagodą Sikorą planuję na listopad/grudzień?
 • 40,- PLN - jeśli kupisz zwykły bilet,
 • 164,- PLN - w pakiecie z indywidualną 70-minutową konsultacją online z Jagodą Sikorą, psycholożką dziecięcą i Facylitatorką Self-Reg, do wykorzystania w ciągu trzech miesięcy po webinarze.


WEBINAR Jęki, krzyki, agresja... Jak pomóc dziecku i sobie?

Webinar jest przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku do 10 lat, którzy nie wiedzą nic lub wiedzą niewiele o podejściu Self-Reg. Jeśli pojęcia gadziego mózgu czy rezonansu limbicznego są Ci znane, jeśli brałeś/brałaś udział w warsztatach czy webinarach dla rodziców na podobny temat, to ten webinar raczej nie wniesie wiele do Twojej wiedzy. Może natomiast zainteresuje Cię miniszkolenie online na temat samoregulacji wrażliwego dziecka, które Jagoda Sikora i ja planujemy na listopad/grudzień. Szczegóły wkrótce - aby ich nie przeoczyć, możesz zapisać się na listę zainteresowanych tym webinarem. :)

Podczas webinaru "Jęki, krzyki, agresja..." dowiesz się:

 • co dzieje się w mózgu i ciele dziecka, które jęczy, krzyczy, bije, gryzie, kopie, szczypie, przezywa innych,
 • jak Twoje zdenerwowanie wpływa na dziecko, kiedy jest ono w takim stanie,
 • dlaczego tak trudno jest Ci zachować w tej sytuacji spokój,
 • co zrobić, aby go jednak zachować,
 • jak reagować na opisane zachowania dziecka, aby nie utrwaliły się one jako tzw. skanalizowane reakcje na stres,
 • dlaczego Self-Reg NIE jest bezstresowym wychowaniem.

Webinar nie sprawi, że ZAWSZE będziesz w stanie zareagować na trudne zachowania dziecka w sposób modelowy. Może jednak pomóc Ci przerwać błędne koło i Wasze wzajemne "nakręcanie się", zachować więcej spokoju w obliczu trudnych zachowań dziecka, rzadziej się złościć, mieć mniej rodzicielskich wyrzutów sumienia i pretensji do dziecka. Może nawet ono stanie się spokojniejsze i bardziej wyregulowane?

Jeśli rozważasz udział w webinarze, zapisz się na listę za pomocą formularza, który znajdziesz poniżej.


Kim jestem i kto mnie wspiera merytorycznie?

Agnieszka Stążka-Gawrysiak

PROWADZENIE WEBINARU

Jestem profesjonalnym coachem, pierwszą w Polsce Facylitatorką metody Self-Reg przeszkoloną w kanadyjskim The MEHRIT Centre i mamą trzech synów w wieku od niespełna 3 do 8 lat. Być może wpadła Ci w ręce moja książka Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę, w której przybliżam Self-Reg dzieciom i ich opiekunom. Przez coaching, szkolenia i warsztaty oraz blog DyleMatki wspieram wrażliwe osoby na drodze do życia nieobciążonego nadmiernym stresem i złością.

Jagoda Sikora

WSPARCIE MERYTORYCZNE

Jestem psychologiem dziecięcym, doktorem nauk społecznych w dyscyplinie psychologii. Jako jedna z trzech osób w Polsce ukończyłam kurs Facylitatora Self-Reg w kanadyjskim The MEHRIT Centre oraz liczne szkolenia z zakresu rozwoju dziecka. Na co dzień wspieram rodziców i dzieci w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w radzeniu sobie ze stresem, prowadzę warsztaty i szkolenia dla profesjonalistów, a także uczę przyszłych psychologów na Uniwersytecie Śląskim. Od niedawna prowadzę stronę na Facebooku "Jagoda Sikora - spokój i uważność na rozwój dziecka". Zapewniam Agnieszce wparcie merytoryczne podczas przygotowań do webinaru oraz w jego trakcie.


Oto opinie uczestniczek mojego poprzedniego webinaru, którego nagranie możesz kupić tu:

Gosia

Jestem bardzo zadowolona z udziału w webinarze. Dowiedziałam się wiele faktów o sobie samej i uspokoiło mnie to. Wartość merytoryczna przekazana została na najwyższym poziomie i z chęcią skorzystam z następnych szkoleń.

Marta M.

Pozytywna osoba, pełna dobrej energii, której chciałabym się od niej nauczyć i posiadająca dużą i przydatną wiedzę, którą chciałabym posiąść, aby życie moje i moich dzieci było spokojniejsze, bo wyregulowana matka - to i wyregulowane dzieci. 

Weronika

Pierwszy raz w życiu ktoś mi pokazał, że bycie wrażliwym to nie moja ułomność, a cecha. I nie tylko ja tak mam. Jak cudownie przestać czuć się dziwakiem! Świetne przykłady, dużo konkretów. Polecam z całego serca!

Karolina Bożek-Makowska

Dla wszystkich, którzy próbują odnaleźć się w roli dobrego, rozumiejącego rodzica. Magda

Świetne, inspirujące teksty dla wszystkich rodziców a rodziców WWO w szczególności.

Kasia

Ten webinar był dobrze spędzony czas, dobra inwestycja we własny rozwój i spokój wewnętrzny.
Często zadawane pytania (FAQ)


CO TO JEST WEBINAR?

Webinar to interaktywne szkolenie online, podczas którego uczestnicy słyszą osobę prowadzącą oraz widzą jej twarz i/lub slajdy prezentacji. Mogą też zadawać pytania poprzez czat. Szkolenie odbywa się w tzw. pokoju webinarowym, czyli na dedykowanej stronie internetowej, do której dostęp (link) otrzymasz w e-mailu po zakupie biletu.

CZY MUSZĘ BYĆ NA ŻYWO?

  Warto być na żywo, aby móc zadać pytanie i uzyskać na nie odpowiedź, jednak nie jest to konieczne. W ciągu doby po zakończeniu webinaru otrzymasz dostęp do jego nagrania i w ciągu 365 dni będziesz mogła/mógł obejrzeć lub odsłuchać je tyle razy, ile będziesz chciała/chciał.

  CZEGO POTRZEBUJĘ, ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARZE?

  Najpóźniej dzień przed webinarem (w niedzielę 20 października przed północą) musisz kupić bilet w serwisie Evenea. Link do strony zakupu podam w mailu wysłanym do osób wpisanych na listę zainteresowanych. Po tym terminie uczestnictwo na żywo nie będzie możliwe, natomiast będzie można kupić dostęp do nagrania.

  Potrzebujesz urządzenia z dostępem do Internetu. Łącze internetowe musi pozwalać na transfer obrazu i głosu w zadowalającej Cię jakości.

  ILE TO KOSZTUJE?

  To nie koszt, to długoterminowa inwestycja. :) Uwierz mi: przez kilkanaście lat zajmowałam się zawodowo analizowaniem gospodarki. Potrzebujesz zainwestować około dwóch godzin oraz:

  • 20,- PLN - jeśli jestem lub byłam Twoim coachem albo spotkałyśmy/spotkaliśmy się na konsultacji indywidualnej lub moim warsztacie/wykładzie na żywo. Ale chyba masz zbyt dużą wiedzę o podstawach Self-Reg, aby kupować ten bilet. Może ciekawsze byłoby dla Ciebie miniszkolenie o samoregulacji wrażliwego dziecka, które wraz z Jagodą planuję na listopad?
  • 40,- PLN - jeśli kupisz zwykły bilet,
  • 164,- PLN - w pakiecie z 70-minutową indywidualną konsultacją online z Jagodą Sikorą (bilet premium).

  CZY MOGĘ LICZYĆ NA KONSULTACJĘ INDYWIDUALNĄ W SPRAWIE MOJEGO DZIECKA? 

  Tak, Jagoda Sikora zarezerwowała dla uczestników szkolenia pulę ośmiu 70-minutowych indywidualnych konsultacji online. Wystarczy, że kupisz bilet premium zawierający tę konsultację w pakiecie z dostępem  do webinaru. Koszt pakietu to 164,- PLN. Jagoda jest nie tylko Facylitatorką Self-Reg, jak ja, ale przede wszystkim jest doświadczonym psychologiem dziecięcym z ogromną wiedzą o stresie - to o nim pisała pracę doktorską, którą obroniła niedawno. Jest jedyną osobą w Polsce z takim zestawem kompetencji!

  JAK I GDZIE MOGĘ KUPIĆ BILET?

  Webinar już się odbył, ale możesz kupić jego nagranie - pod tym linkiem. Evenea to bezpieczny system, który obsługuje różne formy płatności i można otrzymać z niego fakturę. Link do pokoju webinarowego otrzymasz najpóźniej o godzinie 9 w dniu webinaru.

  DLACZEGO NIE MOGĘ KUPIĆ BILETU W OSTATNIEJ CHWILI?

  ... ponieważ potrzebuję z wyprzedzeniem opłacić pokój webinarowy odpowiedniej "wielkości" (dla konkretnej maksymalnej liczby uczestników).

   ... i ponieważ w dniu webinaru chcę skupić się na własnym spokoju i dobrej formie psychofizycznej, a nie na odpowiadaniu na ewentualne pytania o bilety, płatności itd. Chcę wieczorem czuć się pełna energii i niezbyt spięta i poprowadzić dobry, merytoryczny webinar, korzystając z moich wszelkich umiejętności i zasobów.

  PO CO MAM ZAPISYWAĆ SIĘ NA LISTĘ ZAINTERESOWANYCH? CZY NIE WYSTARCZY W ODPOWIEDNIM MOMENCIE KUPIĆ BILET?

  Jeśli masz pewność, że:

  • nie przeoczysz terminu końca sprzedaży biletów,
  • będziesz pamiętać o webinarze,
  • Twoja skrzynka mailowa nie potraktuje maila z adresu info@dylematki.pl z linkiem do pokoju webinarowego jako spam,
  • odnajdziesz mail ode mnie niezależnie od tego, czy trafi do głównego folderu poczty, czy do jednego z folderów, które rzadko przeglądasz,

  to faktycznie zapisywanie się na listę zainteresowanych nie jest Ci potrzebne. 

  CZY MOGĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARZE RAZEM Z MĘŻEM, MAMĄ, PRZYJACIÓŁKĄ?

  Jeśli będziecie oglądać jednocześnie na tym samym urządzeniu, zalogowani jako jeden uczestnik, to tak, zapraszam. W przeciwnym razie proszę, aby Twoja "osoba towarzysząca" kupiła własny bilet. 

  Proszę Cię też o nieudostępnianie nagrania bliskim, krewnym i znajomym. Przygotowanie i przeprowadzenie tego szkolenia to moja praca, sama zainwestowałam w nią nie tylko mnóstwo czasu, ale też oszczędności mojej rodziny. Będę wdzięczna, jeśli to uszanujesz. :)