Masz kasę fiskalną?

Od stycznia 2020 zaczynają obowiązywać kasy fiskalne online

Sprawdź, czy Ciebie też to dotyczy i od kiedy

Kto musi zmienić kasę na online?

Według Ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo o miarach, do obowiązku prowadzenia ewidencji za pośrednictwem kas online podatnicy są zobowiązani w następujących terminach.

Od 1 stycznia 2020 roku:

Warsztaty samochodowe, serwisy opon i stacje paliw

Świadczenia usług naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych i motorowerów, sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu do napędów silników spalinowych;

Sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych;


Od 1 lipca 2020 roku:

Gastronomia, hotele, sprzedaż węgla i innych paliw stałych

Świadczenia usług zw. z wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo oraz w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania;

Sprzedaży węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;


Od 1 stycznia 2021 roku:

Branża budowlana, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Branża fitness, prawnicy i lekarze

Świadczenia usług fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych, budowlanych, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów, prawniczych, związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej wyłącznie w zakresie wstępu.


Kasy fiskalne online - co to takiego?

Kasy fiskalne ONLINE to nowa kategoria urządzeń fiskalnych, które komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Dla użytkownika kasy fiskalnej ONLINE nic się nie zmienia w sposobie obsługi kasy. Kasa wystawia paragon. Dodatkowo kopia paragonu jest zapisywana w pamięci wewn. kasy. Kasa ONLINE przesyła dane do Centralnego Repozytorium Kas. Repozytorium gromadzi m. in.: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, zdarzenia, a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych.

Użytkownik kasy ONLINE musi zapewnić dostep do internetu, czyli odpowiednią infrastrukturę, dzięki której kasa może łączyć się z Repozytorium.

Spokojnie, jesteś w dobrych rękach

Zajmujemy się sprzedażą, instalacją i serwisem urządzeń fiskalnych renomowanego polskiego producenta – firmy Posnet. Jesteśmy również lokalnym dostawcą usług internetowych.

DORADZIMY

▬▬▬▬▬▬▬

Doradzimy co trzeba zrobić i dobierzemy rozwiązanie idealne do Twoich potrzeb i możliwości budżetowych. Podpowiemy też jak odliczyć koszty zakupu nowej kasy fiskalnej online.

ZAINSTALUJEMY

▬▬▬▬▬▬▬

Zainstalujemy, skonfigurujemy i przygotujemy sprzęt gotowy do obsługi zgodnie z wymogami i procedurami. Przeszkolimy z obsługi. W razie potrzeby nasz serwis jest do dyspozycji.


KAJA Komputer

Możesz skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej online

.