SZKOLENIE ONLINE Samoregulacja wrażliwego dziecka


Czy Twoje dziecko często bywa spokojne i odprężone? 

Czy często doświadcza przyjemnych emocji? 

Czy ma dużo energii do radosnego brykania, ale też potrafi koncentrować się, kiedy trzeba? 

Czy nieźle radzi sobie w relacjach z innymi ludźmi? Innymi słowy, czy jest dobrze wyregulowane?

Jeśli tak, to cudownie! Cieszymy się razem z Tobą! Nie czytaj dalej - szkoda Twojego czasu.

A jeśli nie, to... może szukasz wsparcia? Może jesteśmy w stanie pomóc Tobie i Twojemu dziecku?

Zapraszamy na szkolenie, które składa się z dwóch lub (opcjonalnie) trzech dwugodzinnych webinarów.

Podczas pierwszego webinaru dowiesz się:

 • czym jest samoregulacja i jak się rozwija
 • co jest normą w rozwoju społecznym, emocjonalnym i poznawczym dziecka, a co niekoniecznie
 • jaka jest rola rodzica w rozwoju samoregulacji
 • jak poszukiwać sygnałów stresu wspólnie z przedszkolakiem, uczniem i nastolatkiem
 • jak redukować stres i co robić, jeśli nie da się go zredukować
 • jak rozwijać samoświadomość dziecka
 • jak radzić sobie z typowymi rodzicielskimi trudnościami
 • jak można wspierać dziecko przeżywające trudności w żłobku, przedszkolu czy lub szkole

Podczas drugiego webinaru dowiesz się:

 • kim jest wysoko wrażliwe dziecko (wwd)
 • czy każde high need baby/high need child to wwd (jak się ma wysoka wrażliwość do wysokiej reaktywności na stres)
 • jaką rolę pełni wczesne środowisko dorastania wwd
 • jakiego opiekuna potrzebuje wwd
 • jak przeciwdziałać skanalizowanym trudnym zachowaniom dziecka w reakcji na stres
 • jak przeciwdziałać negatywnemu zniekształceniu poznawczemu u dziecka
 • jak rozpoznać granicę między wysoką wrażliwością a trudnościami rozwojowymi lub całościowymi zaburzeniami rozwoju
 • jak zadbać o "narzędzie wychowawcze", czyli o siebie

Trzeci webinar będzie w całości sesją dłuższych pytań i odpowiedzi. 

Szkolenie odbędzie się:

9.12.2019 16.12.2019 13.01.2020

poniedziałki

każdorazowo o 21:00

Jaka jest cena szkolenia?

 • 96,- PLN - bilet na 2 webinary ze zniżką 20% (dla pierwszych 50 nabywców)
 • 120,- PLN - bilet na 3 webinary w cenie 2 (dla pierwszych 10 nabywców)
 • 120,- PLN - regularna cena biletu na 2 pierwsze webinary
 • 160,- PLN - regularna cena biletu na 3 webinary

SZKOLENIE ONLINE Samoregulacja wrażliwego dziecka

Szkolenie jest przeznaczone dla rodziców (głównie - ale nie tylko - dzieci w wieku do 10 lat), którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dziecko i pomóc mu w nauce samoregulacji. Ze szkolenia skorzystają zarówno osoby, które nie słyszały o Self-Reg, jak i te, które znają to podejście, ale trudno im zastosować je w praktyce.

Tym drugim szczególnie polecamy udział w pełnej wersji szkolenia, obejmującej trzy webinary. Te pierwsze może zainteresować także miniszkolenie online "Jęki, krzyki, agresja: jak pomóc dziecku i sobie?", dostępne pod tym linkiem.

Szkolenie składa się z dwóch lub (opcjonalnie) trzech dwugodzinnych webinarów, które odbędą się w poniedziałki: 9 i 16 grudnia oraz 13 stycznia, każdorazowo o godzinie 21. Pierwsze dwa będą miały charakter interaktywnego wykładu z możliwością zadawania pytań.

Trzeci webinar będzie w całości sesją dłuższych pytań i odpowiedzi. Pytania i "opisy przypadków" należy KONIECZNIE wysłać nam mailem (na adres info@dylematki.pl) najpóźniej dwie doby przed trzecim webinarem. To pozwoli nam solidnie się przygotować i poprowadzić webinar w uporządkowany sposób (zapewne wiele pytań będzie się powtarzać albo występować w kilku wariantach). Najlepiej jest obejrzeć dwa pierwsze webinary lub ich nagrania przed wysłaniem pytań. Liczba biletów jest ograniczona!


Kim jesteśmy?

Jagoda Sikora

Jestem psychologiem dziecięcym, doktorem nauk społecznych w dyscyplinie psychologii. Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu rozwoju dziecka oraz - jako jedna z pięciu osób z Polski - kurs Facylitatora Self-Reg w kanadyjskim The MEHRIT Centre. Na co dzień wspieram rodziców i dzieci w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w radzeniu sobie ze stresem, prowadzę warsztaty i szkolenia dla profesjonalistów, a także uczę przyszłych psychologów na Uniwersytecie Śląskim. Od niedawna prowadzę stronę na Facebooku "Jagoda Sikora - spokój i uważność na rozwój dziecka". Jestem też mamą dwóch synów.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Jestem profesjonalnym coachem, pierwszą w Polsce Facylitatorką metody Self-Reg przeszkoloną w kanadyjskim The MEHRIT Centre i mamą trzech synów w wieku od niespełna 3 do 8 lat. Być może wpadła Ci w ręce moja książka Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę, w której przybliżam Self-Reg dzieciom i ich opiekunom. Przez coaching, szkolenia i warsztaty oraz blog DyleMatki wspieram wrażliwe osoby na drodze do życia nieobciążonego nadmiernym stresem i złością.


Opinie o wcześniejszym szkoleniu "Samoregulacja wrażliwej matki":

Gosia

Jestem bardzo zadowolona z udziału w webinarze. Dowiedziałam się wiele faktów o sobie samej i uspokoiło mnie to. Wartość merytoryczna przekazana została na najwyższym poziomie i z chęcią skorzystam z następnych szkoleń.

Marta M.

Pozytywna osoba, pełna dobrej energii, której chciałabym się od niej nauczyć i posiadająca dużą i przydatną wiedzę, którą chciałabym posiąść, aby życie moje i moich dzieci było spokojniejsze, bo wyregulowana matka - to i wyregulowane dzieci. 

Weronika

Pierwszy raz w życiu ktoś mi pokazał, że bycie wrażliwym to nie moja ułomność, a cecha. I nie tylko ja tak mam. Jak cudownie przestać czuć się dziwakiem! Świetne przykłady, dużo konkretów. Polecam z całego serca!

Karolina Bożek-Makowska

Dla wszystkich, którzy próbują odnaleźć się w roli dobrego, rozumiejącego rodzica. Magda

Świetne, inspirujące teksty dla wszystkich rodziców a rodziców WWO w szczególności.

Kasia

Ten webinar był dobrze spędzony czas, dobra inwestycja we własny rozwój i spokój wewnętrzny.Opinie o wcześniejszym szkoleniu "Jęki, krzyki, agresja: jak pomóc dziecku i sobie":

Żaneta

Polecam webinar. Pozwala zmienić myślenie o trudnych zachowaniach dziecka.


Danka Sz.

Polecam z czystym sumieniem bloga oraz webinary. Dla wszystkich rodziców na "zakręcie".

Monika

Fajne mini szkolenie, dużo rozjaśnia w głowie, dla rodziców, którzy chcą mieć bliskościową relację z dziećmi.

Ewelina Dębicka

Z calego serca i czystym sumieniem mogę polecić webinary. To jest niby nic, a jednak bardzo otwiera człowieka - rodzica, nie tylko na potrzeby dziecka i prace z nim, ale także prace nad samym soba. Z ostatniego webinaru, wyniosłam naprawde dużo i jestem bardzo za niego wdzięczna. Nie widziłam tam jedynie obrazu mojego dziecka, ale w dużej częsci siebie... Szczerze polecam.Magdalena Wróblewska

Webinarium w klarowny i dostępny sposób przybliżało temat różnych emocji, zachowań, stresu i radzenia sobie z nim. Wiele przykładów z życia ułatwialo zrozumienie zagadnień. Prowadząca ciepła, przyjazna, wspierająca i uważna na wypowiedzi i pytania słuchaczy. Dla mnie ostatecznie webinar okazał się mini spotkaniem terapeutycznym, za co serdecznie dziękuję!

Martyna

Webinar zaspokoił moją ciekawość dotyczącą wiedzy self - reg i jej możliwości, jako pomocy dla mnie samej i dla mojego dziecka, aby nasza relacja mogła pogłębiać się z wdzięcznością i miłością. Wierzę dzięki temu spotkaniu, że mogę zmienić siebie i moje reakcje, aby moje dziecko było pełne życia i w komforcie emocjonalnym. Moja energia zdecydowanie wzrosła, wypełniona nadzieją i wiarą na zmianę :) Wdzięczna jestem.
Często zadawane pytania (FAQ)


CO TO JEST WEBINAR?

Webinar to interaktywne szkolenie online, podczas którego uczestnicy słyszą osobę prowadzącą oraz widzą jej twarz i/lub slajdy prezentacji. Mogą też zadawać pytania poprzez czat. Szkolenie odbywa się w tzw. pokoju webinarowym, czyli na dedykowanej stronie internetowej, do której dostęp (link) otrzymasz w e-mailu po zakupie biletu.

CZY MUSZĘ BYĆ NA ŻYWO?

  Warto być na żywo, aby móc zadać pytanie i uzyskać na nie odpowiedź, jednak nie jest to konieczne. W ciągu doby po zakończeniu webinaru otrzymasz dostęp do jego nagrania i w ciągu 365 dni będziesz mogła/mógł obejrzeć lub odsłuchać je tyle razy, ile będziesz chciała/chciał.

  CZEGO POTRZEBUJĘ, ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARZE?

  Najpóźniej dzień przed webinarem (8 grudnia przed północą) musisz kupić bilet w serwisie Evenea. Link do strony zakupu podam w mailu wysłanym do osób wpisanych na listę zainteresowanych. Po tym terminie uczestnictwo na żywo nie będzie możliwe, natomiast będzie można kupić dostęp do nagrania.

  Potrzebujesz urządzenia z dostępem do Internetu. Łącze internetowe musi pozwalać na transfer obrazu i głosu w zadowalającej Cię jakości.

  ILE TO KOSZTUJE?

  To nie koszt, to długoterminowa inwestycja. :) Uwierz mi: przez kilkanaście lat zajmowałam się zawodowo analizowaniem gospodarki. 

   • 96,- PLN - bliety na 2 webinary ze zniżką 20% dla 50 pierwszych nabywców
   • 120,- PLN - bilety na 3 webinary w cenie 2 dla 10 pierwszych naywców,
   • 120,- PLN - bilety na 2 pierwsze webinary,
   • 160, - PLN - bilety na 3 webinary.

  JAK I GDZIE MOGĘ KUPIĆ BILET?

  Bilety można kupić w serwisie Evenea pod tym linkiem. Evenea to bezpieczny system, który obsługuje różne formy płatności i można otrzymać z niego fakturę. Link do pokoju webinarowego otrzymasz najpóźniej 24 godziny przed webinarem.

  DLACZEGO NIE MOGĘ KUPIĆ BILETU W OSTATNIEJ CHWILI?

  ... ponieważ potrzebuję z wyprzedzeniem opłacić pokój webinarowy odpowiedniej "wielkości" (dla konkretnej maksymalnej liczby uczestników).

   ... i ponieważ w dniu webinaru chcę skupić się na własnym spokoju i dobrej formie psychofizycznej, a nie na odpowiadaniu na ewentualne pytania o bilety, płatności itd. Chcę wieczorem czuć się pełna energii i niezbyt spięta i poprowadzić dobry, merytoryczny webinar, korzystając z moich wszelkich umiejętności i zasobów.

  CZY MOGĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARZE RAZEM Z MĘŻEM, MAMĄ, PRZYJACIÓŁKĄ?

  Jeśli będziecie oglądać jednocześnie na tym samym urządzeniu, zalogowani jako jeden uczestnik, to tak, zapraszam. W przeciwnym razie proszę, aby Twoja "osoba towarzysząca" kupiła własny bilet. 

  Proszę Cię też o nieudostępnianie nagrania bliskim, krewnym i znajomym. Przygotowanie i przeprowadzenie tego szkolenia to moja praca, sama zainwestowałam w nią nie tylko mnóstwo czasu, ale też oszczędności mojej rodziny. Będę wdzięczna, jeśli to uszanujesz. :)