24.09. (wtorek) 18:00 - 20:15 / sieć


Jest Ci bliski temat przepracowania czy twórczego wypalenia? 
 Chcesz zadbać o lepszą kondycję psycho-fizyczną przy nieregularnym trybie życia (freelans, trasy koncertowe, podróże)? 
Zastanawiasz, jak wyjść z pracy, kiedy proces twórczy trwa 24h/dobę? 
 Chcesz doświadczać więcej spokoju i równowagi, ale nie wiesz od czego zacząć?

Zapraszamy na seminarium online pt. „ART-LIFE BALANCE”. 
Jest to wydarzenie skierowane do wszystkich artystów, twórców i profesjonalistów, którzy chcą zadbać o zdrowie, równowagę i długofalowy rozwój w branżach kreatywnych. 

Podzielimy się kluczową wiedzą naukową, opowiemy o skutecznych strategiach, zainspirujemy autentycznymi historiami twórców. Mamy 100 bezpłatnych miejsc i nie zawahamy się je zapełnić, więc nie zwlekaj z zapisem.

Zapisy są już zamknięte, ale możesz dołączyć do naszego mindsettera, czyli żółtych listów od Artist in Bloom. Nie ominie Cię informacja o kolejnym webinarze!


PROGRAM ART-LIFE BALANCE

INTRO

Krótkie wprowadzenie do tematu. Skąd się wzięło określenie "art-life balance"? Dlaczego jest to ważne? O czym się ostatnio mówi na świecie, jeśli chodzi o zdrowie i równowagę twórców? Zanim wystartujemy z tematem, dodamy też dwa słowa o pracowni Artist in Bloom.  .

DIAGNOZA

W tej części zastanowimy się nad fundamentami. Czy samo określenie work-life balans nie wymaga aktualizacji? A jak może wyglądać równowaga w życiu muzyka, reportażysty, projektanta mody? 
W tej części zajmiemy się definicjami i wskażemy Ci narzędzia, które pomagają przyjrzeć się i przeanalizować relację pomiędzy pracą twórczą a całą resztą. To zawsze dobry punkt startu. 

MUST KNOW

Podstawy teoretyczne związane z naszym organizmem, które "musisz znać", jeśli chcesz zadbać o "art-life balance". Jak działa mózg? Na czym polega reakcja stresowa? Jaką mieszanką chemiczną są emocje? Nie lubimy słowa „musisz”, ale wiedza w tej części jest na prawdę ważna. Brak świadomości pewnych nawykowych procesow może prowadzić do napięcia, stresu, blokad twórczych i problemów ze zdrowiem. 

STRATEGIE

Power bank pomysłów. Poznasz 10 strategii wspierających art-life balans. Od 1-minutowych ćwiczeń po wielkie pytania, które potrafią zmieniać życie (autentyczny przypadek). To część czysto praktyczna usiana praktycznymi wskazówkami i case study. Konkretne praktyki z instrukcją obsługi: co, kiedy i jak robić w codziennym życiu i pracy twórczej, aby nie zwariować..

(definitely) DON'TS

Są takie aspekty pracy-życia w branżach kreatywnych, które warto szczególnie przemyśleć, w innym przypadku można żałować do końca życia. Opowiemy Ci o tych aspektach bez kozery. Nie będziemy przy tym prawić maminych morałów. To, że alkohol i narkotyki są szkodliwe, wiesz i bez webinaru. 

Q&A

Czas na pytania i odpowiedzi. Uwielbiamy rozmawiać, więc po części wykładowej (prezentacje, opowieści, linki) zostawimy sporo czasu na dyskusję. Możesz komentować i zadawać pytania na czacie. Forma webinaru szczęśliwie pozwala na intymną atmosferę i trudne pytania. 

PROWADZĄCA

Magda Chołyst

Założycielka Artist in Bloom, pracowni na warszawskiej Ochocie i podróżującej pop up school. Jako coach w nurcie erkissonowskim pracuje z artystami (m.in. muzykami, fotografami, artystami sztuki współczesnej), którym pomaga przekładać odważne wizje i twórcze pomysły na konkretne projekty, cele i przemyślane strategie działania. Jako edukatorka w innowacyjnym nurcie Kaos Pilots, projektuje warsztaty i wydarzenia edukacyjne wspierające rozwój kompetencji zawodowych artystów i profesjonalizację branż kreatywnych. Współpracuje z dużą liczbą instytucji kulturalnych, festiwali i szkół artystycznych w Polsce i za granicą. Prywatnie, od lat związana z działaniem na rzecz integralnego podejścia do zdrowia. Członkini Fundacji Małgosi Baunek "Bądź", zorientowanej na wsparcie w holistycznym podejściu do zdrowia. 


CO TO JEST TEN WEBINAR?

Webinar to spotkanie w sieci. Słowo pochodzi od połączenia angielskich "web" i "seminar". Zamiast biec na warsztat na drugi koniec miasta, rozsiadasz się wygodnie w fotelu i słuchasz interaktywnego wykładu. Nikt Cię nie widzi, ale możesz cały czas uczestniczyć w dyskusji. Doskonała forma dla nieśmiałych i zabieganych. Będzie to premierowy webinar Artist in Bloom, więc oczekuj niespodzianek:)

ZAPISY

Data

24.09 (wtorek)

Czas

18.00 (2h)

ASPEKTY TECHICZNE

1. Zapisujesz się i potwierdzasz link zapisu na swoim mailu.
2. Dwa dni przed webinarem dostajesz przypomnienie o spotkaniu.
3.  W dniu webinaru otrzymujesz link aktywacyjny i o 18:00 wskakujesz do sieci (jeśli uczestniczysz przez telefon, musisz wcześniej ściągnąć aplikację Zoom, też wyślemy Ci link).
4. Na ekranie zobaczysz gadającą prowadzącą i prezentację. Ciebie nie widać, ale możesz uczestniczyć w czacie i komentować.
5. Grupa jest anonimowa. Pełna swoboda i luz.

    PYTANIA

    Masz pytania? 

     hello@artistinbloom.eu