Świat ma kilka wyzwań, które będziemy musieli rozwiązać w XXI wieku.
Problemy, przed którymi stoimy są połączone i zintegrowane. Dlatego uważamy, że należy skupić się na ich spójnym rozwiązaniu. Naszym zdaniem do najważniejszych należą: erozja, wylesianie, pustynnienie, ubóstwo, kryzys żywnościowy, bezrobocie, praca dzieci, migracja wieś-miasto, zmiany klimatyczne i niedobór wody.
Jakie jest rozwiązanie kryzysu klimatycznego, który ma wpływ na nas wszystkich?
Na świecie istnieje około 2 miliardów hektarów zdegradowanych gruntów rolnych. To 62 razy więcej niż powierzchnia Polski.
Nasza technologia zasadzenie drzew w połączeniu z uprawą warzyw na obszarze zdegradowanych gruntów rolnych pomaga:
* odpowiada skompensowaniu emisji CO2 przez 1 samochód na odcinku 60 tys. km
Donica Growboxx® i Waterboxx® to dwa rozwiązania, które stanowią podstawę Autonomicznego Systemu Nawadniającego.
Oszczędność wody o 90% - donica Waterboxx®
Pozwala na sadzenie drzew, krzewów i warzyw w sposób wydajny i oszczędzający wodę. Wykonana z tworzywa sztucznego (PP) do ponownego wykorzystywania przez kilka lat. Jest to idealna, tańsza alternatywa dla nawadniania kropelkowego, gdyż zużywa ponad 90% mniej wody. Inne zastosowania: miejskie uprawy warzyw.
Oszczędność wody i przeżywalność sadzonek - donica biodegradowalna Growboxx®
Kwadratowego kształtu pojemnik wykonany z materiału biodegradowalnego, może być użyty do jednorazowego nasadzenia. Posiada w środku otwór, który umieszcza się wokół młodego drzewa. W specjalnych zatyczkach, które są zintegrowane z pokrywą pudełka, można umieścić nasiona i ziemię. Nasiona będą rosły hydroponicznie w wodzie znajdującej się w pudełku.
Poznaj osłonki teleskopowe Growsafe®.
FIltruje światło, a roślina pozostaje schłodzona podczas gorących dni. Osłonka może „rosnąć” razem z drzewem do niemal nieograniczonej wysokości. Jest elastyczna i nie potrzebuje podparcia. Roślina może szybko rosnąć bez stresu spowodowanego wysoką temperaturą i bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Osłonka chroni roślinę przed wiatrami: zimnymi jak i wysuszającymi. Dodatkowo „produkuje wodę”, gdy występują okoliczności sprzyjające kondensacji pary wodnej. Specjalny kolor filtruje światło jednocześnie zezwalający aby niebieskie i czerwone światło niezbędne do fotosyntezy były przepuszczane w 100%.
Wiertła kapilarne: dzięki pracy ciągnika można wykonać nawet do 6.000 otworów w ciągu dnia i nie ma znaczenia dla wiertła, jak strome jest zbocze. 6 dostępnych modeli w celu umiejscowienia Waterboxx® lub Growboxx®.
Terracedixx: zestaw ten tworzy "szczelinę" o głębokości 60 cm obok której znajduje się mały kanał. W ten sposób zostaje rozbita wierzchnia skorupa, która stymuluje przenikanie tlenu i wody do gleby. Kanał zbiera opady, które spływają z pochyłych zboczy i pomaga im przeniknąć do gleby przez szczelinę, w której posadzone są drzewa. Daje to 300% więcej wody dostępnej dla wzrostu drzew. Kanały są wykonywane dokładnie w miejscu posadowienia roślin.
*oferta dla dużych plantacji, albo sadzenia w warunkach trudnych na zboczach, skałach, itp.
Jesteśmy spółką zajmującą się, już drugą dekadę, wyszukiwaniem i implementacją na Polski rynek przyjaznych środowisku rozwiązań.
Doradzamy, edukujemy i wdrażamy w firmach głównie przemysłu opakowaniowego biopolimery i surowce biopochodne.
Jesteśmy wydawcą pierwszej w Polsce książki, podręcznika o biotworzywach, wydajemy dwumiesięcznik Bioplastics Magazine w języku polskim.
Troska o planetę i jej dobrostan jest dla nas wartością, która od początku przyświecała naszym działaniom.
Z tego powodu nawiązaliśmy współprace z firmą holenderską i na zasadach wyłączności dystrybuujemy na polskim rynku Autonomiczne Donice i Systemy Nawadniające GROASIS®.
Wystarczy, że spojrzymy na naszą nazwę i wszystko wydaje się być jasne: Groasis = AGRO + OAZA, czyli zapewnienie możliwie najlepszych warunków wzrostu dla młodych roślin. Innymi słowy GROASIS to gama produktów oraz urządzeń towarzyszących, które tworzą technologię wspierającą sadzenie i wzrost drzew na terenach zdegradowanych bez użycia nawadniania kroplowego, oszczędzając przy tym ponad 90% wody. Naszą misją jest oferowanie zintegrowanego rozwiązania, dzięki któremu rośliny będą rosły z ponad 90% lepszą wydajnością wody i gwarantowaną ponad 90% przeżywalnością. Jednym z obszarów, w których chcemy się wyróżnić, jest niska cena. Groasis nie tylko przoduje w badaniach i rozwoju, ale nasze produkty są również tanie. Zapytaj nas o ofertę i przekonaj się, że zakup oryginalnego produktu Groasis to najlepszy, najtańszy i najbardziej niezawodny sposób na obsadzenie Twojej posesji bez użycia nawadniania. Nasza technologia składa się z następujących produktów oraz urządzeń.
Waterboxx® - najczęściej sprzedawany produkt w naszej ofercie, zaprojektowany już w 2008 roku i nadal udoskonalany. To tzw. autonomiczna donica nawadniająca, którą można użyć 10, a nawet 15 i więcej razy dla kolejnych nasadzeń.
To naprawdę rewolucyjny produkt: plantator może połączyć sadzenie drzew z… warzywami. W celu odnowy ekosystemu Growboxx® można wykorzystać do jednoczesnego posadzenia 1 drzewa i 4 rodzajów kwiatów, krzewów lub warzyw. Dzięki temu cena odnowy ekosystemu jest tańsza niż kiedykolwiek wcześniej.
W celu uzyskania lepszych wyników z donicy Waterboxx® i Growboxx opracowaliśmy wiertła kapilarne Groasis. Powodów ich opracowania było kilka. Począwszy od oszczędności kosztów i pracy, a skończywszy na zwiększeniu skuteczności działania Waterboxx® i Growboxx. Tworzenie otworów do sadzenia jest często czasochłonne i pracochłonne. Szczególnie, gdy współpracujesz przy dużych projektach o powierzchni kilku akrów. Może się również zdarzyć, że trzeba wykonać otwory do sadzenia w skalistej glebie. Istnieje wiele zalet wykonywania otworów do sadzenia za pomocą wierteł kapilarnych Groasis, w tym:
Nie ma znaczenia jak wysoka jest temperatura, ciągnik może wykonać do 6.000 otworów w ciągu dnia;
Każdy otwór do sadzenia ma 15 centymetrów głębokości i jest taki sam;
Różne wiertła kapilarne pozostawią nienaruszoną strukturę kapilarną. A to oznacza, że jak tylko drzewo ukorzeni się pod tym dołkiem, znajdzie wilgoć;
Nie ma znaczenia dla wiertła kapilarnego, jak strome jest zbocze. Wiertło zawsze będzie pionowe. A to oznacza, że wiertło zawsze będzie miało poziome dno.
Opracowaliśmy sześć różnych modeli. Stworzyliśmy maszynę dla każdego rodzaju gleby i okoliczności sadzenia, które mogą wystąpić.
Drzewa "piją" wykorzystując wodę kapilarną. Ich narzędziem do picia z wody kapilarnej jest główny korzeń. W glebie znajdują się miliony pionowych kanałów - rurek - nazywanych "kapilarami".
Zawsze, gdy jest ulewa, nadmiar wody spływa pod ziemię przez te rurki. Kiedy jest sucho, te same rurki transportują wodę na powierzchnię. Drzewa mają swoje korzenie w tych kapilarach - które zawierają również nici grzybów, które są higroskopijne (przyciągają wodę), a ich korzenie boczne wchłaniają wodę kapilarną, gdy jest gorąco i sucho. W ten sposób drzewo przeżywa upały i suszę. Nawet w skałach, maleńkie i niewidoczne szczeliny funkcjonują jako rurki kapilarne. Nawet w mniej łagodnym klimacie, w glebie znajduje się więcej niż wystarczająca ilość wody kapilarnej, aby drzewo mogło przetrwać i rosnąć. Na pustyniach jest więcej opadów niż nam się wydaje - często jest to od 150 do 250 milimetrów rocznie. Jest to równe 150 do 250 litrów na m2, ponieważ 1 milimetr (mm) opadu jest równy 1 litrowi wody na m2. To jest 1,5 do 2,5 miliona litrów na hektar. Na wielu pustyniach opady wynoszą 500 mm rocznie; a niektóre pustynie osiągają nawet 1000 mm! Problemem nie jest brak opadów, ale czas ich występowania. W niektórych miejscach deszcz pada przez 1 miesiąc, a sucho jest przez 11 miesięcy. Jeśli okres mokry jest zbyt krótki, aby młode korzenie mogły dotrzeć do wody kapilarnej, sadzonka (młode drzewko) umiera. Jeśli okres wilgotny jest wystarczająco długi, a korzenie osiągają wodę kapilarną, sadzonka może przetrwać. Jeśli spojrzymy na miejsca skaliste (np. Alpy, Góry Skaliste) lub na sawanny (np. Mali, Mauretania), to zobaczymy, że dorosłe drzewa mogą tam łatwo rosnąć. Nawet nad wejściami do tuneli (np. holenderski Coentunnel, tunel Dordtse i Maastunnel) ogromne topole mogą z łatwością przetrwać długie okresy suszy, jak to miało miejsce latem 2006 roku. Gleba ma tylko sześć metrów głębokości, a pod nią znajduje się tunel. Skały lub chwilowa susza nie stanowią problemu dla drzew, które wykorzystują swoje liście do wchłaniania wody kondensacyjnej. Z pewnością nie stanowi to problemu, gdy korzenie rozrosły się już na głębokość wody kapilarnej. Jeśli dostarczymy wymaganą ilość wody we wczesnych fazach - kiedy drzewo jest jeszcze młode, a jego korzenie nie wrosły wystarczająco głęboko, aby dotrzeć do wody kapilarnej - drzewa mogą rosnąć praktycznie wszędzie. Ponadto las sam tworzy odpowiednie warunki, które stymulują i wspomagają wzrost. Drzewa tworzą inny i niepowtarzalny mikroklimat w miejscu, w którym rosną - tzn. zapewniają cień dla innych roślin; przyciągają zwierzęta, które roznoszą nasiona; gleba staje się luźniejsza i bogatsza, otrzymuje materię organiczną, która lepiej zatrzymuje wodę i składniki odżywcze. Powoli tworzy się środowisko, w którym może rosnąć wiele różnych gatunków roślin. Natura zawsze robiła to bez naszej pomocy - zmieniając gołą skałę w bogatą glebę. Najlepszą techniką utrzymania wody kapilarnej "wiszącej" w glebie, jest dodanie warstwy luźnej gleby powierzchniowej. W ciągu dnia woda kapilarna wyparowuje z powodu ciepła słonecznego uderzającego w glebę. W nocy gleba jest cieplejsza od powietrza, a więc woda wyparowuje.
donica WATERBOXX + wysyłka PL
171.00 PLN
Dziękujemy za Twój zakup
Już wkrótce ciesz się swoimi obfitymi plonami!