Bajkowo z Martosferą

Bądź na bieżąco z tym, co się zadzieje w bajkowym świecie, które właśnie tworzę :) 

Zgarnij kolorowanki w prezencie

Chcesz wiedziesz dlaczego to robię? 

Zapraszam, poczytaj poniżej.

To stało się 1 kwietnia i nie był to żart. 

Historia jest długa, więc od razu powiem, że olśniło mnie chwilę przez 17tą - napiszę bajkę dla dzieci. O tej godzinie nastąpiło połączenie kropek. Oto wybrane z nich.

Kropka nr 1. 

Kilka lat temu zorganizowałam charytatywne przedstawienie dla dzieci domów dziecka, które wyreżyserowałam, a moi przyjaciele z poprzedniej pracy odegrali role aktorskie. Wszystkim to się tak bardzo spodobało, że zrobiliśmy to aż 6 razy, rok do roku - pandemia wstrzymała nas z kolejnym razem. Zaczęłam też sama pisać bajki, więc mam na koncie 5 scenariuszy bajek, które potem oczywiście nadal reżyserowałam. Te wydarzenia przeszły do historii jako legendy! Tyle serca i dobra jakie tam było na metr kwadratowy, tego się nie da opisać. Poza tym, morał bajek i humor był zawsze wysoko oceniany!

Kropka nr 2. 

Trzy lata temu pisałam na blogu bajkę o Liliputku, która cieszyła się uznaniem czytelników - kierowałam ją dla dorosłych, dla których asertywność jest ważnym tematem. Możesz ją wciąż jeszcze znaleźć u mnie na stronie www.

Kropka nr 3. 

Na co dzień pracuję z szefami, dla którym jestem prawą skrzydłową ich liderskiego rozwoju. Dodatkowo pomagam między innymi w namierzaniu, rozumieniu i wykorzystaniu potencjału ich oraz całej drużyny, by mogli razem robić rzeczy WIELKIE. Korzystam między innymi z:

– metodologii FRIS®, która trafnie określa i opisuje naturalny sposób myślenia oraz działania;

– Reiss Motivation Profile®, naukowej metody badawczej weryfikującej wewnętrzną motywację człowieka.

Kropka nr 4.

Na Martosferze mówię po ludzku, o ważnych sprawach.

  • O przekonaniach, nawykach, potrzebach, motywacji, obawach, odwadze, strachu, krytyku, porażkach, sukcesach, sile psychicznej, optymizmie, wdzięczności.
  • O szefowaniu, autoliderstwie, (współ)tworzeniu silnych i dojrzałych zespołów.
  • O odnajdywaniu siebie w sobie dla siebie.
  • O braniu odpowiedzialności za swoje wybory.
  • O poszerzaniu perspektyw.
  • O byciu dobrym i łagodnym dla siebie.

Kropka nr 5. 

Zaczęłam medytować, by lepsza wersja przyszłości mnie odnalazła. W moim życiu zagościło UBUNTU (Jestem, bo ty jesteś).

Tak oto połączyły się kropki. I staję się autorką bajek niezwykłych :)

Gdy teraz na to patrzę, to nic dziwnego, że właśnie to chcę robić. Mam radość z tego, że tworzę z pasji do  lepszej jakości życia. 

To oczywiste, że chcę wspierać rodziców, by ich dzieci mogły już od najmłodszych lat dbać o wspaniałe nawyki w myśleniu i działaniu. 

Piszę w taki sposób, by dorośli też mieli swój kawałek refleksji.


Wzięłam się za to na poważnie. I choć dosłownie 8 kwietnia napisałam pierwszą Bajkę o Butelce, która uczy się łagodności dla siebie, to wierzę, że wydam ją w połowie maja. 

Jednocześnie chciałam sprawdzić czy bajka ma sens dla dzieci oraz dorosłych. Wysłałam do kilku rodziców, by razem z dziećmi dali mi feedback. Oto rezultaty. 

Dlatego idę dalej. Te pozytywne komentarze dają mi nadzieję, że moja bajka faktycznie będzie pomagać i poniesie się dalej. 
Jeśli nie chcesz przegapić premiery, tej i kolejnych - zapisz się na listę. 

Zapraszam!

Ja tymczasem napisałam już drugą bajkę i niedługo zweryfikuję jaki ma odbiór, dam znać. 

Wszystkiego bajkowego i bądźmy dla siebie łagodni, 

Marta

.