Każde złożone przedsięwzięcie posiada kilka obszarów, którymi należy się zająć, by osiągnąć konretny cel. 

Gdy działasz nad każdym z nich pojedynczo może się okazać, że do któregoś musisz wrócić, by coś poprawić. Zaczynasz wtedy działać w kółko, wiecznie udoskonalając któryś z obszarów względem innych. 

Jeśli zaczniesz działać we wszystkich na raz szybko wpadniesz w poczucie chaosu.

Każdy biznes jest jak okręt, ma swojego kapitana, a kapitan musi mieć dobry kompas


Bonzai Kompas to narzędzie, które pomoże Ci rozplanować swój cel długoterminowy bez poczucia chaosu i kręcenia się w kółko.
Podstawą Kompasu jest metoda Bonzai. Zakłada ona, że cel przedsięwzięcia stawiamy w centrum obszarów, które musimy kontrolować. Następnie każdy z obszarów należy wzmacniać lub poszerzać jego wpływy i sprawdzać tego efekty. Suma owych efektów świadczy o sile sukcesu i rozwoju. 

Kompas pozwala wyznaczyć cele dla kluczowych obszarów przedsięwzięcia w taki sposób, by wspierały cel główny.
Pomaga rozplanować codzienne działania w taki sposób, by równomiernie wzmacniać i rozwijać każdy z obszarów. Przeznaczony jest do planowania w skali miesiąca, ale można z jego pomocą planować także w skali kwartału lub roku.

Bonzai Kompas zamienia planowanie w rodzaj gry strategicznej, którą prowadzisz sam ze sobą.
Jesteś w niej kapitanem swojego okrętu i planujesz miesięczną wyprawę składającą się z czterech (3+1) rejsów. Każdy rejs to jeden tydzień, podczas którego skupiasz się na jednym obszarze na raz, ale jednocześnie działasz w powiązaniu z innymi.

W tak rozplanowanym celu łatwiej sprawdzać efektywność działań i korygować je w razie potrzeby. Znacznie lepiej spożytkowane są zgromadzone zasoby potrzebne do realizacji przedsięwzięcia. Raz przetworzone mogą być wykorzystane w wielu obszarach w ciągu jednego rejsu.

Pobierając planner zgadzasz się także na przesyłanie newslettera Bonzai. 
Polityka prywatności.