Być bliżej dziecka, bliżej siebie BYĆ!

Spotkajmy się w przestrzeni ON-LINE, by w codzienności z dzieckiem BYĆ tylko coraz BARDZIEJ. Nawet jeśli trudnych chwil wciąż przybywa.

*masz w sobie mętlik myśli, uczuć, zdarzeń, planów?

*chwilami brak Ci sił?

*jesteś zmęczona?

*brak Ci spotkań, kawowych ploteczek i spacerów?

*nie wiesz jak to będzie dalej?

Pandemia koronawirusa trwa. Wszyscy przeżywamy jej zagrożenie. Każdy po swojemu.

Chcesz wesprzeć swoje dziecko. Chcesz wiosennej energii, śpiewu ptaków i nadziei. Chcesz, choć na chwilę, uwolnić Waszą relację od tej traumy. Chcesz bezpieczeństwa.


Przyjdź z dzieckiem na zajęcia online!

I uwierz, że dla mnie to też niemałe WYZWANIE!

Jeszcze do niedawna głosiłam wszem i wobec: "Najchętniej wyrzuciłabym dzieciom wszystkie tablety, telefony i inne ekrany. A teraz!?! A teraz jest INACZEJ. Jeśli to możliwe przyjdźcie do mnie z kamery komputera. Choć tak zadbajmy o lżejsze promieniowanie.

Po zabawę.

Po radość.

Po wsparcie.

Aby dać ponieść się uśmiechowi :)

Aby przez chwilę bać się mniej.

Aby poczuć ciszę i spokój.

Aby być razem!

Mam takie wspomnienie. 

Co wtorek, z uśmiechem od ucha do ucha, pędzę do poznańskiego Serdecznika. Jadę tam swoim ukochanym combi, upakowanym w cudownie proste choć wyszukane gadżety. To czas, gdy z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem organizuję dla rodziców, z dziećmi w wieku 3-6 lat, zajęcia oparte na Ruchu Rozwijającym Weroniki Sherborne. 

W maju 2014r. mama Asia pisze do nas: “Zajęcia prowadzone przez Agnieszkę i Martę są przestrzenią, w której w pierwszym odczuciu „nic się nie dzieje”.

Spotykamy się, witamy, bawimy, żegnamy. Minie godzina, godzina czego: pracy, zabawy…?

Czym jest ta godzina dla nas, dla dzieci?

 • Czym może być? 
 • Czego od niej oczekujemy? 
 • Czego w tym czasie doświadczamy? 
 • Czego moglibyśmy doświadczać?

Na spotkania-zabawy zawitałam początkowo z ciekawości, bez żadnych uświadomionych potrzeb.

  Po dwóch sezonach okazało się, że spotkania te są dla mnie czasem

  wnikliwej obserwacji i doświadczania siebie i dziecka w relacji ze sobą i z innymi. Zaspokajają moją potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem, potrzebę spontanicznej nieskrępowanej zabawy, rozwoju emocjonalnego.

  Czuję, że mogą być tym samym dla dziecka. W widoczny sposób budzą w nim radość, zaangażowanie, świadomość samego siebie i siebie w grupie.

  Jest to komfortowa przestrzeń treningowa pozwalająca na budowanie bazy doświadczeń i reakcji przemieniających pozytywnie codzienność. Spontaniczna zabawa z dzieckiem pod okiem doświadczonych terapeutów pomaga wzmocnić siebie i dziecko w byciu autentycznym, prawdziwym, a jednocześnie uważnym i szanującym dla innych. Poznajemy siebie w kontakcie z drugim człowiekiem, obserwujemy swoje granice i granice, które pragnie przekraczać dziecko. Uczymy się akceptacji siebie, swoich potrzeb oraz akceptacji dziecka i jego potrzeb.

  Jednym z piękniejszych elementów tych zajęć są dla mnie chwile gdy łapiemy równowagę dziecięco-rodzicielską.


  Wtedy zauważam jak ważna jestem ja jako rodzic; jaką mam odpowiedzialność, ile siły wkładam w utrzymanie równowagi, jak bardzo ważna jest moja własna równowaga bym mogła utrzymać w równowadze także dziecko. (...)

  RELACJA - KREACJA - RUCH

  To przestrzeń współzależności – mnie interesuje co się dzieje u ciebie, a ciebie obchodzi co się dzieje ze mną.

  I takie, wzruszające ukłucie w sercu na Fanpage:

  I jeszcze takie miłe słowa z Fanpage:

  autentyczność

  spontaniczność

  działanie w tu i teraz

  omijanie schematów i działanie "po swojemu"


  Spotkajmy się w wirtualnej przestrzeni. Siedząc w swoim pokoju przed komputerem. Zabawa i wspólne działanie, pozwolą dziecku zatopić się w Twoim spojrzeniu, przytuleniu, współodczuwaniu. Zaistnieć w czasie gonitwy trosk. Spotkajmy się, takie jakie jesteśmy, wobec samych siebie i wobec dzieci. Bez ciasnych sukienek, zadań i oczekiwań. Przyjdź i Bądź na swoją miarę, w swoim tempie, według własnej gotowości. Bezpiecznie! Motorem działań niech będzie dobrowolność. Możesz być w centrum, możesz obserwować, włączyć się na chwilę, ale też zainicjować kolejny ruch czy zabawę.

  Uczmy dzieci:

  • pozytywnego wykorzystania nagromadzonej energii i siły;
  • cierpliwości i oczekiwania na swoją kolej;
  • dzielenia się pomysłami;
  • dokonywania wyborów;
  • wzajemnego pomagania.


  Ale przede wszystkim, spotkajmy się dla Twojego dziecka. Niech to będzie czas dobrego kształtowania się jego własnej tożsamości.

  “Dziecko w swoim rozwoju emocjonalnym i społecznym najpierw musi nauczyć się kontaktu z dorosłymi, z jedną osobą, aby było dojrzałe do zabaw z rówieśnikami, w grupie”

  M. Bogdanowicz, B. Kisiel, M. Przasnyska
  “Metoda Weroniki Sherborne w terapii i wspomaganiu rozwoju dziecka” str. 13

  Nazywam się Agnieszka Kaźmierczak

  Pomagam wrażliwym kobietom lepiej się rozumieć i prawdziwiej żyć. Moim hasłem przewodnim jest: “U/Słyszeć siebie” bo głęboko wierzę, że dzięki usłyszeniu najpierw siebie, dzięki jasności o co nam chodzi, stajemy się prawdziwi i autentyczni dla relacji z drugim człowiekiem. To jest coś co łączy małych i dużych. 

  Zawodowo, od ponad 20 lat wspieram dzieci o szczególnych potrzebach rozwojowych i ich rodziców. Pracowałam w ośrodku rehabilitacyjnym, w przedszkolu, w szkole oraz jako niezależny pedagog specjalny/terapeuta. Mam za sobą setki godzin szkoleniowych. Między innymi, w 2013 ukończyłam Kurs dla zaawansowanych z zakresu Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej, wraz z kursami doszkalającymi. Szczególnie ważny jest dla mnie „Systemowy coaching dla rodziców”. Dzięki temu, umiem dostrzec, to co trudne, w szerszym ujęciu różnych zależności. A to ułatwia wprowadzanie potrzebnych zmian. Na stałe. Ponadto, od kilku lat, fascynuję się filozofią komunikacji serca M. Rosenberga. Jej zasady poznałam jako uczestniczka, a następnie asystentka na specjalistycznych warsztatach. To, dzięki komunikacji serca, doświadczam, czym jest głęboki kontakt z drugim człowiekiem. Raz wychodzi mi to lepiej, kiedy indziej mało fajnie. Ale akceptuję to! Bo kształtowanie świadomości siebie to proces, w którym tak samo Ty, jak i Ja, mamy prawo do potknięć i błędów. Ważne, by każdego dnia próbować jeszcze raz.

  Jeśli masz ochotę poznać mnie bardziej, to:

  1. posłuchaj

  Kliknij tutaj: Głośny szept.

  2. zobacz certyfikaty

  Mam za sobą setki godzin szkoleniowych i superwizyjnych:

  Kliknij tutaj!

  3. poczytaj o doświadczeniu

  Mam życiowy przywilej doświadczać pięknych spotkań:

  Kliknij tutaj!

  Zapisz się na listę priorytetową, a o terminach, szczegółach i dostępności miejsc poinformuję Cię w pierwszej kolejności.

  24.03.2020r.

  💚 zajęcia grupowe dla mam z dziećmi - online?!?!

  ✅ Tak! dla mnie to też niezwykłe!
  ✅ Tak - to ja do niedawna głosiłam wszem i wobec, że najchętniej powyrzucałabym dzieciom tablety, telefony i inne ekrany
  ✅ Tak to ja od ...xxx lat = od niemal zawsze nie mam TV
  ✅ Tak! to ja ZAPRASZAM przed ekran komputera z dzieckiem !!!
  ✅ Tak!
  Zapraszam pierwszych 10 odważnych i chętnych mam
  z dzieckiem, by się przekonać Jak z tego zrobić większy SENS?!?==>>> w podziękowaniu za zaufanie !!!!! NIEODPŁATNIE!!!!!

  A później będzie

  symboliczna opłata


  KOSZT: 
  10,00pln / 5 spotkań 30min

  KIEDY:

  PN, WT, ŚR, CZW, PT
  godz. 11.00 - 11.30

  PŁATNOŚĆ: 
  przelew bankowy na podstawie, którego wystawię rachunek i wyślę pocztą elektroniczną  Jestem po to,
  by Tobie było łatwiej.
  <<-- LUB -->>


  NIEODPŁATNE do odwołania 

  Jeśli finanse są przeszkodą po prostu PRZYJDŹ!!!

  Jestem pedagogiem specjalnym i terapeutą. Praktykiem Komunikacji Serca. To filozofia, która od kilku już lat wyznacza mi ścieżkę rozwoju. W budowaniu  relacji z innymi, opiera się na potrzebach rozumianych jako to czego pragniemy ale nie jest rzeczą materialną, a to prowadzi do porozumienia i obustronnego zadowolenia, co swoją drogą było dla mnie fascynująco odkrywcze. Bo któż z nas nie pragnie akceptacji, zrozumienia czy bycia wziętym pod uwagę? I to bez względu na to czy mówi, czy nie, czy trochę, czy innym językiem. Bo zobacz, chociaż głosu rzeczywiście czasem nie mamy, to język wyrażania siebie mamy zawsze. Ścieżka budowania relacji z innymi, w oparciu o własną autentyczność emocjonalną wymaga odwagi. Odwagi, którą ogromnie cenię i lubię. Dla mnie to oczywiste, że kontakt budują słowa mniej niż intencje.

  Gdy patrzę na to zdjęcie, to jestem…

  wyciszona i troszkę rozżalona. Bo kontakt z naturą jest dla mnie ważny. W górach byłam ostatnio, jakieś 2 lata temu, a od kilkunastu miesięcy spędzam czas na świeżym powietrzu o wiele rzadziej niż to lubię. Dlatego umawiam się z sobą, że od jutra, to znaczy od poniedziałku 29 lipca 2019r. przynajmniej jeden raz w tygodniu będę wychodzić na spacer do lasu lub na łąkę, na minimum 60 minut.


  Gdy patrzę na to zdjęcie, to jestem…

  też trochę rozbawiona i zażenowana. Na zdjęciu widać, że mam torebkę przewieszoną przez lewe ramię, co mi umknęło przy wybieraniu zdjęcia jako ilustracji do “zeszytu ćwiczeń dla mam”. Wiąże się z tym anegdota, która towarzyszyła mi przynajmniej przez dwa lata od powrotu z wyprawy, o tym jak to można “wystroić się w torebkę wielkomiejską w góry”. Ważna dla mnie jest autentyczność i humor. Dlatego zdjęcie zostawiam. :) 

  Zajęcia z dziećmi na ON-LINIE to i dla mnie jest czas kształtowania po nowemu swojej odwagi, otwartości i elastyczności. Nikt nie mówił, że będzie łatwo :).


  Zatem działajMY!!!

  Szyjąc maseczki wzmacniam źródło swojego wpływu na sytuację!

  💖🌿💖 środa - 18 marca 2020r. Pierwsze 11 maseczek. (11/100)


  działajMY!!!

  💖🌿💖 czwartek 19 marca + 20 (31/100)


  działajMY!!!

  💖🌿💖 czwartek 19 marca + 4 wzruszenia (35/100)


  działajMY!!!

  💖🌿💖 niedziela 22 marca + 10 (45/100)


  działajMY!!!

  💖🌿💖 poniedziałek 23 marca + 10 (55/100)

  środa 25 marca + 10 (65/100)

  czwartek 26 marca + 10 (75/100)

  piątek 27 marca + 10 (85/100)

  sobota 28 marca + 10 (95/100)

  działajMY!!!

  !Za kompas niech posłużą nam: Spokój + Ufność + Energia!

  Do zobaczenia!

  dumna Twórczyni bloga: 
  uslyszecbyzrozumiec.pl

  .