Co zyskasz, zapisując się na pisarniowy newsletter?

Checklista do sprawdzenia "gotowego" tekstu naukowego

Wypoleruj swój tekst w 30 krokach! Dzięki tej checkliście upewnisz się, że twój tekst naukowy ma odpowiednią strukturę i jest pozbawiony błędów formatowania.

Video tutorial z obsługi programu do zarządzania bibliografią Zotero

W tym 40-minutowym nagraniu przchodzimy wspólnie przez instalację programu Zotero, jego ustawienia, kilka sposobów dodawania publikacji (m.in. po ISBN, bezpośrednio z sieci oraz manualnie), wybór i zmianę stylu cytowania, wprowadzanie przypisu i bibliografii załącznikowej. Innymi słowy – wszystkie kroki, które umożliwią ci pracę nad tekstem naukowym z wykorzystaniem automatyzacji oferowanych przez Zotero!

Video tutorial: Jak w programie Word ustawić automatyczną kontrolę wiszących spójników, czyli tzw. sierotek?

Nagranie trwa ok. 10 minut. Na przykładowym tekście w programie Microsoft Word pokazuję, na czym polega problem wiszących spójników i jak uruchomić ich kontrolę. Innymi słowy, w tym filmie podpowiadam, jak przy pomocy kilku prostych kroków raz na zawsze wyeliminować wiszące spójniki z twojego tekstu!

Co drugi wtorek wyślę do ciebie pisarniowy newsletter

Osoby zapisane na newsletter regularnie otrzymują ode mnie garść informacji o najnowszych wydarzeniach i artykułach w Pisarni oraz szczyptę motywacji do Pisania! Dużo polecajek, inspirujące cytaty i masę pozytywnej energii!


.