Jakie korzyści niesie ze sobą
IV edycja Kursu na Zdrowie?

Zastąpisz szkodliwą chemię bezpiecznymi produktami i zmniejszysz ryzyko wystąpienia alergii

Coraz więcej osób, w tym niestety dzieci, cierpi na różnego rodzaju alergie. Statystyki podają, że nawet 40% wszystkich ludzi cierpi na przynajmniej jedno schorzenie tego typu. Wiele z nich to alergie kontaktowe powstające po dotknięciu danej substancji.

Ponadto silnie środki czyszczące mają właściwości drażniące dla naszej skóry i dróg oddechowych i mogą objawiać się nieprzyjemnym swędzeniem, pieczeniem, podrażnieniem śluzówki czy problemami z kaszlem. Objawy te mogą mieć po ich użyciu nawet osoby bez zdiagnozowanej alergii.

Zero waste - ograniczysz zużycie plastiku

Odpady plastikowe coraz bardziej zanieczyszczają oceany, a według jednej z ocen do roku 2050 w oceanach znajdzie się wagowo więcej plastiku niż ryb.


Nie kupując chemii sklepowej ograniczasz produkcję plastiku i żyjesz bardziej w duchu zero waste. Ponadto wiele opakowań po środkach czyszczących nie jest odpowiednich do recyklingu, np. z powodu reakcji chemicznej z danym środkiem. Zrezygnuj ze sklepowej chemii i stań się bardziej eko!

Zadbasz o planetę

Popularne detergenty i sklepowa chemia zawierają substancje chemiczne, które szkodliwie wpływają na nasze zdrowie i stan naszej planety. Środki czystości wraz ze spuszczoną do kanalizacji wodą dostają się do rzek i innych i innych zbiorników wodnych przez co dewastują ich biosferę - szkodzą żyjącym tam roślinom i żyjątkom. Przygotowując własne środki czyszczące zapobiegasz temu procesowi, a nasza planeta będzie nam za to bardzo wdzięczna.

Zaoszczędzisz pieniądze

Zaoszczędzisz pieniądze, które możesz wydać na jakąś przyjemność dla siebie ;)

Naturalne zamienniki detergentów są zwyczajnie tańsze. Do ich wykonaniu używa się niedrogich i ogólnodostępnych produktów takich jak, m.in. soda, ocet, olejki eteryczne, sok z cytryny, sól. Na pewno wiele z nich masz już w swojej kuchni lub łazience.

Jeszcze nie jesteś przekonany, że ten kurs jest odpowiedni dla Ciebie? W takim razie w tajemnicy powiem Ci, że oprócz materiałów instruktażowych do przygotowania domowych środków czystości przygotowałam materiały bonusowe, w których zdradzę Ci jak w bezpieczny, tani, domowy sposób zadbać o swój wygląd. Przygotowałam także kilka wyzwań, konkursów i niespodzianek. Na co czekasz? Dołącz do Kursu na Zdrowie i stań się częścią naszej społeczności. Do usłyszenia wkrótce.

.