JAK LEGALNIE DO(ZA)RABIAĆ NA URLOPACH ZWIĄZANYCH Z MACIERZYŃSTWEM?

Powiedz prawdę ile razy ostatnio myślałaś, żeby zmienić pracę, żeby dorobić gdzieś na urlopie macierzyńskim bo trafiła się okazja ale boisz się, że zabiorą czy obniżą Ci zasiłek albo o własnej działalności na wychowawczym? 

Zastanawiasz się czy musisz informować szefa? Czy pracodawca może Ci zabronić? A co ze składkami ZUS? Czy jest limit zarobków?

Z pracą na urlopach związanych z macierzyństwem jest jak ze zmianą pracy - wystarczy, że raz o tym pomyślisz i ta myśl już nigdy sama nie odejdzie. Także nie czekaj tylko weź sprawy w swoje ręce i zacznij działać!

O czym między innymi porozmawiamy?

  • czy można pracować u tego samego pracodawcy i innego na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim/wychowawczym
  • umowie o pracę/umowie zlecenia/dziele i działalności gospodarczej
  •  jakie masz prawa i obowiązki?
  • czy to prawda, że można pracować tylko na pól etatu w innym miejscu w trakcie urlopu wychowawczego? I czy na umowie zlecenia czy działalności gospodarczej też nas obowiązują godziny pracy?
  • urlop wychowawczy a działalność gospodarcza - jak to pogodzić z osobistym sprawowaniem opieki nad dzieckiem?
  • co lub kto może stanąć na przeszkodzie w podpisaniu umowy czy otworzeniu dg na wychowawczym czy macierzyńskim?
  • kiedy pracodawca u którego jesteś na wychowawczym może wezwać Cię do stawienia się w pracy?


Kim jestem?

Nazywam się Katarzyna Łodygowska. Jestem prawniczką, blogerką i przedsiębiorcą. Specjalizuję się w prawie pracy. Prowadzę blog matkaprawnik.pl, który gromadzi kilkadziesiąt tysięcy fanów w mediach społecznościowych. Moją misją, jest wspieranie kobiet na wyjątkowym etapie życia jakim jest ciąża, macierzyństwo i powrót do pracy. Jestem laureatką statuetki „Tulipan Życia” w kategorii inicjatywa społeczna, za niesienie nieodpłatnej pomocy prawnej kobietom po poronieniach i stratach dzieci. Prowadzę szkolenia i warsztaty dla kobiet. 

.