Pomocnik powstał z myślą o rodzicach i opiekunach, którzy chcą budować z dziećmi relacje pełne szacunku, zaufania i zrozumienia, pamiętając przy tym o dbaniu o siebie. 

Jest dla tych, którzy chcą uczyć się empatycznej komunikacji, prowadzącej do rzeczywistego porozumienia z dziećmi i dorosłymi.

PoMOCnik rodzica powstał na podstawie aktualnej wiedzy na temat rozwoju dziecka, jego mózgu oraz budowania udanych relacji międzyludzkich.

Jest on efektem wieloletniej pracy z dziećmi, młodzieżą, rodzicami i specjalistami oraz długiej ścieżki rozwoju osobistego Autorki.

E-book składa się z 40 różnych rozdziałów (w tym wielu dobrze znanych wpisów z bloga www.magdalenabockomysiorska.pl) i zagadnień, z którymi rodzice i opiekunowie małych i starszych dzieci spotykają się na co dzień.

Znajdziecie w nim ponad 200 wskazówek, które pomogą Wam lepiej zrozumieć siebie i dzieci oraz budować z nimi trwałe i konstruktywne relacje. Pomocnik zawiera dziesiątki komunikatów, z których możecie korzystać w komunikacji z dorosłymi.

Z PoMOCnika rodzica dowiecie się także:

Zobacz, co o e-booku piszą inni specjaliści, pracujący na co dzień z dziećmi i dorosłymi.

Droga do bliskich, bezpiecznych relacji, zaufania i dialogu z dzieckiem nieraz bywa długa i kręta. W książce Magdy znajdziesz nie tylko konkretne wskazówki, nieraz nawet gotowe zdania, na bazie których możesz szukać swoich własnych słów. Znajdziesz w niej więcej - wyjaśnienia, co się dzieje z dzieckiem, czego potrzebuje, jak funkcjonuje oraz to, co wydaje mi się szczególnie cenne: pytanie o intencje. Gdyż słowa są niezwykle ważne, a jeszcze ważniejszy jest powód, dla których je wypowiadamy. Zapraszając do refleksji i poszukiwań swoich dróg, polecam Ci książkę Pomocnik rodzica i wierzę, że będzie dla Ciebie kopalnią pomysłów, inspiracji i wiedzy.

Wychowywanie dziecka, bycie mamą lub tatą niesie ze sobą wiele trudności. Jedną z nich, dla mnie szczególną, którą zajęła się Magda, jest kwestia asertywności - mierzenie się z nieproszonymi radami, ocenianiem i często próbą wpływania na nas - rodziców oraz na nasze dzieci. Jak sobie z tym poradzić i jak działać? O tym i wielu innych kwestiach opowiada Pomocnik rodzica. Magda podpowiada, co może nas wspierać w komunikacji z dzieckiem i innymi. Podaje cenne wskazówki i komunikaty, których możemy uczyć się, by jasno komunikować swoje granice. To tylko kawałek z obszernego e-booka, który jak sama nazwa wskazuje - niesie poMOC w różnych sytuacjach i na różnych zakrętach rodzicielskiej drogi. Polecam serdecznie

Mam poczucie i nadzieję, że jesteśmy w procesie dużej zmiany w rodzicielstwie. Próbujemy inaczej postrzegać dzieci, dostrzegamy jak ważne są relacje, staramy się otaczać samych siebie czułością, szacunkiem i uważnością. To trudny proces, ponieważ schematy, w których dorastaliśmy, a także wciąż żywa presja społeczna niekoniecznie nas wspierają. Magda prowadzi przez ten proces dając konkretne drogowskazy poparte badaniami, ale też uwzględniające małe kroki, jakich nam w tym procesie potrzeba, aby przechodzić go łagodnie i świadomie. Ta książka-Ebook to MOC konkretnej wiedzy podanej z łagodnością i uważnością na drugiego człowieka niezależnie od tego, ile ma lat. Polecam serdecznie,

Książka Magdy Boćko-Mysiorskiej jest przyjaznym, pełnym życzliwości dla czytelnika przewodnikiem po rodzicielstwie. Znajdziecie w niej dziesiątki drogowskazów i objaśnień. Autorka nie wskazuje jednej właściwej drogi, ale pokazuje ich wielość i piękno. Mając w ręku tę pozycję, będziecie mogli poznawać nowe ścieżki. I co najważniejsze, nie będziecie szli sami.

Magda Boćko-Mysiorka koncentruje się na budowaniu komunikacji z dzieckiem. Wskazuje czynniki, które służą porozumieniu, pomaga interpretować dziecięce reakcje i zachowania, podsuwa podpowiedzi, które pomagają uczyć się nowego języka. Bardzo się cieszę, że ta pozycja powstała i rodzice będą mogli korzystać z tego wsparcia.

Rodzicielska droga wydaje nam się często długa, trudna i pod górkę. Niekiedy zdarza się, że wyruszamy w tę podróż "w japonkach"  - nieprzygotowani, bez większych zasobów, z ryzykiem kontuzji. Na szczęście dzięki takim ludziom jak Magda, możemy sięgać po wskazówki, mapy i tropy, które pomogą widzieć w tej drodze szansę i rozwój, a nie tylko wspomniany trud. "Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie" - to zdanie, które idealnie pasuje do aktywności Magdy, zarówno w sieci jak i poza nią. Wierzę, że jej ebook pomoże każdemu rodzicowi - temu na początku i temu w połowie drogi, temu w japonkach zasobów i temu w porządnych trekkingach. Nie wahajcie się, bo to jeden z najlepszych możliwych gpsów na tę drogę! 

Cena e-booka:

99 zł 


Autorka PoMOCnika rodzica:

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

.