Książka to dla Ciebie nieodzowny element życia. Chcesz tę wartość przekazać swojemu dziecku. Czytasz mu różne opowieści, pokazujesz ciekawe historie, ale chcesz czegoś więcej.

Masz świadomość, że dziecko przechodzi różne etapy. Coś go wyjątkowo interesuje, czegoś nadmiernie się boi, coś szalenie zachwyca. Rozwój dziecka mknie jak rozpędzona lokomotywa.

Robisz wszystko, aby Twoje dziecko rozwijało się prawidłowo, dlatego:

 • wspierasz jego zainteresowania,
 • towarzyszysz mu w fascynacjach,
 • starasz się rozumieć jego problemy.

Nasza książka Ci w tym pomoże.

Zajmijmy się tym! Bajkoterapia na każdy miesiąc to 12 różnych bajek psychoterapeutycznych.

W każdej bajce dziecko pozna innego bohatera – miłe zwierzątko. Zobaczy, że bohater boryka się z jakimś problemem. Być może takim, z jakim samo się zmaga. Dowie się, jak zwierzątko poradziło sobie ze swoim kłopotem. 

Każda bajka opatrzona jest odpowiednim komentarzem

Kiedy przeczytasz dziecku bajkę, ono:

 • usłyszy, że ktoś ma podobne problemy do niego,
 • zrozumie, że o problemach się rozmawia,
 • dowie się, że istnieją różne możliwości rozwiązania trudności.

Warto wykorzystać załączone ćwiczenia logopedyczne i psychologiczne

Szansa, że Twoje dziecko trafi na „swój” problem, jest duża, bo książka dotyczy najpopularniejszych trudności, z jakimi zmaga się dziecko w wieku około 3–9 lat.


Książka nie służy tylko do tego, aby rozwiązywać problemy bieżące. Możesz traktować ją profilaktycznie, bo każda bajka psychoterapeutyczna – a Zajmijmy się tym! Bajkoterapia na każdy miesiąc jest zbiorem bajek terapeutycznych – ma potężne działanie.

Książka zawiera 12 starannie opracowanych propozycji zabaw z dzieckiem

Z takimi bajkami dziecko:

 • dostaje wsparcie zdrowia psychicznego,
 • ma szansę obniżyć lęk dzięki pozytywnym, realnym zakończeniom,
 • rozumie problemy swoje i innych, co buduje empatię i poczucie wspólnoty,
 • wie, że wszyscy mają jakieś trudności i muszą sobie z nimi radzić – poczuje, że nie jest samo,
 • doświadcza pozytywnych emocji związanych z bohaterami,
 • uczy się akceptacji siebie i innych.

To nie wszystko!

Książka Zajmijmy się tym! Bajkoterapia na każdy miesiąc zawiera wszystkie elementy tradycyjnych bajek psychoterapeutycznych, ale oprócz tego ma dla Ciebie i Twojego dziecka kilka niepowtarzalnych dodatków.

Co znajdziesz w książce Zajmijmy się tym! Bajkoterapia na każdy miesiąc

 • Komentarz psychologiczny – lepiej zrozumiesz poruszane zagadnienia.
 • Pytania pogłębiające – porozmawiasz z dzieckiem i ocenisz, na ile zrozumiało sens bajki.
 • Ręcznie wykonany rysunek zwierzątka (głównego bohatera bajki) – pokażesz dziecku, że w świecie maszyn praca ręczna nadal ma niepowtarzalne walory estetyczne.
 • Ćwiczenia psychologiczne – umożliwią Ci trening różnych rozwiązań problemu lub dopasowanie ich do swojej sytuacji rodzinnej.
 • Ćwiczenia logopedyczne – wesprzesz dziecko w kształtowaniu prawidłowego rozwoju mowy i zadbasz o profilaktykę w zakresie poprawnej wymowy.
 • Karty pracy – po wydrukowaniu odciągniesz dziecko od ekranu, aby wykonało niezbędne w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ćwiczenia grafomotoryczne, które trenują spostrzeganie wzrokowe, wzmacniają koncentrację itp.
 • Propozycja kreatywnej zabawy dla rodzica oraz dziecka – poznasz różne możliwości spędzania czasu ze swoim dzieckiem, bez nadmiernej stymulacji.

Kolorowe karty pracy zachęcą dziecko do ćwiczenia potrzebnych umiejętności.

Cena tego bogatego w wartości kompletu 12 bajek psychoterapeutycznych 

Zajmijmy się tym! Bajkoterapia na każdy miesiąc 

to tylko 99 zł.

Mała przypominajka – czas poświęcony dziecku jest bezcenny.

To jak? Chcesz dobrze spędzić czas z dzieckiem, korzystając z pomocy wyjątkowej bajkoterapii?

To nie będzie zwykłe czytanie bajek. 

Dobre relacje, lepsza komunikacja, prosty i zabawny językZnane dziecku realia, powszechne problemy

Atrakcyjna forma ćwiczeń logopedycznych

Nastaw się na to, że:


Spędzisz czas z dzieckiem – radośnie i twórczo

Czytając takie bajki, stwarzasz okazję do rozmów, czyli zacieśniania więzi ze swoim dzieckiem.

Dziecko przy bajkach dobrze się bawi i miło spędza wolny czas z bohaterami. W każdej bajce pozna inne zwierzątko, które dzielnie radzi sobie z różnymi napotkanymi po drodze problemami.


Zadbasz o prawidłowy rozwój psychiczny swojej pociechy

W bajkach dziecko odkryje elementy, które zna ze swojej codzienności: charakterystyczne cechy każdego miesiąca, momenty życia przedszkolnego i szkolnego.

Dzięki dodatkowym zadaniom sprawdzisz, czy dziecko rozumie problemową sytuację. Masz szansę wcześniej wychwycić trudności, z jakimi się zmaga.

Ćwiczenia psychologiczne do każdej bajki pomogą Ci opracować strategię działania na już istniejący problem lub profilaktycznie – zgodnie z Twoją sytuacją rodzinną.


Wesprzesz rozwój mowy dziecka

Ćwiczenia dopasowane do każdej bajki – każdego zwierzątka z bajki – zachęcą do wykonania wszystkich wygibasów buziowych potrzebnych do tego, aby mowa dziecka rozwijała się prawidłowo.

Zobacz, jakie opinie zbierają nasze bajki

Przeczytałam dzisiaj całość Waszej książki, na razie jeszcze bez chłopców, ale jestem pod wrażeniem. Brakowało mi do tej pory bajek terapeutycznych w sam raz dla przedszkolaków, niezbyt długich i łatwych do zrozumienia, wypełniłyście tę lukę. Tematy są bardzo dobrze dobrane, niewydumane i nie tak znowu rzadko spotykane. Sama na pewno wykorzystam część w pracy z własnymi dziećmi. Dodatkowe ćwiczenia i zagadki, inspiracje i komentarz są świetnym dodatkiem, można dzięki nim „niepostrzeżenie” wrócić do tematu np. kolejnego dnia. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie bajka o koniku, można ją różnie interpretować (np. dziewczynka, która chce mieć krótkie włosy, chłopiec z długimi włosami jako norma, no i oczywiście każda inna cecha), uśmiałam się przy Antosi i Antosiu, wzruszyłam przy Feliksie. Kawał dobrej roboty, gratuluję!

Karolina, psycholog i mama trzech chłopców


Gorąco polecam. Świetne do przeczytania dzieciaczkom, zwłaszcza w te długie wieczory, można wspólnie pokolorować dodatek do książeczki lub go wykonać i oczywiście super sprawa w moim przypadku tj. ćwiczenia z logopedii zgodne z wcześniej przeczytaną tematyką książki, co sprawia, że syn chętnie ćwiczy wymowę.

Ewelina, mama


Dziewczyny, jestem pod ogromnym wrażeniem e-booka! Nie wiedziałam, że będzie w nim aż tyle treści i tak opracowanej! Pomysły jak rozwiązać problem, możliwe pułapki – powiedziałabym, że to coś więcej niż e-book z bajkami – to gotowe scenariusze zajęć!

Marysia, psycholog i mama

Nie wiesz, czy książka spełnia Twoje oczekiwania? Wypróbuj nasz produkt. Sprawdź, czy spodoba się Tobie i Twojemu dziecku.


Znasz już rozdział o śwince Mariolce i chcesz całość? Zajmijmy się tym! Bajkoterapia na każdy miesiąc czeka na Ciebie. 

Więcej o autorkach książki dowiesz się na stronach:

.