Roczny kurs Pilates Studio

Zaczynamy 22 Lipca 2023

Kursem Reformer 1

Roczny kurs rozłożony jest na kilka części i składa się z ;

Reformer 1  Studiuj online 

Reformer jest jednym z najczęściej używanych sprzętów w Pilatesie.

Program dotyczy podstawowej pracy na sprzęcie REFORMER.

Dokładna analiza ćwiczeń podstawowych, rozwinięcie ich do średnio zaawansowanych, połączenia ćwiczeń, tworzenie ciekawych i wymagających sekwencje dla kobiet i mężczyzn.

Analiza ćwiczeń w leżeniu, pozycji siedzącej i stojącej dla początkujących i średniozaawansowanych.

Dowiesz się jak tworzyć zabawne i ambitne plany treningowe.

Poznasz przejścia, połączenia ćwiczeń, które złożą się na płynność, skuteczność i ciągłość treningu.

Nauka tworzenia palnu pracy na grupowe zajęcia na reformerze.

Nauczysz się jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu.

Jak zmieniać obciążenie i opór, aby ćwiczenia były mniej lub bardziej wymagające.

Praca stop, serie ćwiczeń z kolanami w paskach, stopami w paskach, praca pleców, serie wioślarskie, serie na długim i krótkim boksie, serie na brzuch.


Reformer 2 Studiuj online

Kolejny krok w poznawaniu potencjału jaki wnosi praca z pilates reformer.
Analiza ćwiczeń trudniejszych - średnio zaawansowanych i zaawansowanych wraz z modyfikacjami, progresjami i regresjami.
Szczegóły dotyczące pracy z osobami o specjalnych wymaganiach, kobietami przed i po porodzie oraz klientów z osteoporozą, urazami dolnej części pleców, specyficznymi problemami.
Sleeper, seria pracy stóp na – Jampboard, serie stóp w kaskach, seria Mid Back, seria wioślarska, praca na długim i krótkim boksie, rozszerzenie serii na brzuch, stretch.
Umiejętności nauczania grupowego i indywidualnego.
Nauka planowania treningów oraz zajęć w grupach.


Cadillac  

Cadillac lub Trapeze to nieoceniony sprzęt do pilatesu zarówno do rehabilitacji, jak i do ciekawych sekwencji. Na tym sprzęcie możesz zaproponować delikatne ćwiczenia na brzuch oraz zaawansowane akrobacje przy użyciu wielu unikalnych elementów. Możesz użyć sprężyn na nogi, sprężyn na ręce, puszystych pasów do zawieszenia, drążka do pchania, a nawet drążka trapezowego! Poznasz pełny repertuar ćwiczeń na Cadillacu dla początkujących i zaawansowanych. Ten kurs zawiera największą liczbę ćwiczeń spośród wszystkich kursów Studio Pilates. Użycie Cadillaca zasadniczo zwiększa twoje możliwości pracy, możesz zaproponować całą gamę ćwiczeń w pozycji siedzącej i stojącej. Świetnie nadaje się dla kobiet w ciąży, osób kontuzjowanych, bardzo słabych oraz starszych klientów. Ćwiczenia doskonale nadają się do rehabilitacji, utrzymania równowagi i koordynacji. Ćwiczenia Cadillaca są niezwykle wszechstronne i przeznaczone dla klientów na każdym poziomie, od rehabilitacji po elitarnych sportowców.


Ladder Barrel 

Ten moduł zawiera ćwiczenia i wariacje na małej Barrel i Ladder Barrel, oba są doskonałymi narzędziami do zwiększania ruchomości kręgosłupa i siły centrum. Ladder Barrel jest najczęściej używanym sprzętem w warunkach studyjnych, Barrel to świetny dodatek do zajęć grupowych. 

Wunda Chair   

Wunda Chair to świetny przyrząd, można na mim wykonać podobne ćwiczenia jak na Reformerze. Przy czym względu na rozmiar jest on bardziej dostępny dla mniejszej przestrzeni, jak również łatwiejszy do transportu. Praca na nim może być zarówno bardzo wyzywająca jak również bardziej dostępna dla klientek w ciąży ze względu na wykorzystanie go do ćwiczeń stojących i siedzących. Bardzo dobrze nadaje się do ćwiczeń, równoważnych, koordynacyjnych oraz wzmacniających zarówno do klientów wysportowanych jak i rehabilitacyjnych. Jest wspaniałym przyrządem do programów grupowych w połączeniu z matą jak i innymi urządzeniami Pilates. Moduł Wunda chair zawiera ćwiczenia wraz z wariacjami oryginalnej pracy na krześle od poziomu podstawowego do zaawansowanego.


Ped-i-Pull

 Ped- i pull został pierwotnie zaprojektowany przez Josepha Pilatesa, aby wydłużyć kręgosłupa i ustabilizować miednicę, jednocześnie równoważąc obręcz barkową. Kurs obejmuje proste ćwiczenia stabilizujące, ćwiczenia z  zakresu ruchu  oraz wymagające ćwiczenia wzorców ruchowych.


.