DOŁĄCZ DO INICJATYWY GREEN FRIDAY

Green Friday to jednorazowa inicjatywa, do której zapraszamy polskie marki, by świadomie NIE uczestniczyły w akcji BLACK FRIDAY w piątek 27 listopada.

W ten dzień zamiast kosmicznych promocji będziemy promować zrównoważony i odpowiedzialny sposób kupowania. Zachęcamy do świadomego wyboru produktów wyprodukowanych lokalnie w godnych i etycznych warunkach z jak najmniejszym negatywnym wpływem na środowisko i zdrowie człowieka.

Jesteśmy przeciwni nadprodukcji i nadmiernej konsumpcji.

#NOBLACKFRIDAY dlatego, że #thereisnoplanetb.

Dlaczego Green Friday?

Uważamy, że nadmierna konsumpcja, często emocjonalna w Black Friday, ma silnie negatywny wpływ na środowisko. Podczas gdy naukowcy ostrzegają przed koniecznością ograniczenia ocieplenia do 1,5 ° C przed 2030 r., priorytetem wydaje się przywrócenie zdrowszych zachowań zakupowych.

Niskie jednorazowe promocje pozostawiają konsumentom niewiele czasu na wybór i zakup produktów spełniających rzeczywiste potrzeby, co prowadzi do ich nadmiernej konsumpcji.

Dlatego 27 listopada zachęcamy do racjonalnego podejścia do zakupów. Wierzymy, że można zaopatrzyć się w potrzebne nam rzeczy bez ekscesów i nadmiernej konsumpcji.

W ostatni piątek listopada proponujemy przegląd zawartości naszych szaf by szczerze ocenić czy rzeczywiście potrzebujemy nowych rzeczy. Proponujemy naprawiać, oddać, recyklingować to czego już nie używamy.

Jakie są warunki uczestnictwa w inicjatywie Green Friday?

Twoja marka musi spełniać dwa podstawowe warunki, aby dołączyć do Inicjatywy Green Friday :

  • nie będzie proponowała zniżek i promocji podczas Czarnego Piątku 27 listopada
  • zobowiązuje się do przekazywania swojej społeczności pozytywnych praktyk konsumpcyjnych

Inicjatywa Green Friday zrzesza marki, które chcą zapewnić stabilne i transparentne ceny przez cały rok. Wartość i jakość naszych produktów nie zmienia się nagle w ten jeden dzień roku, podobnie jak wartość i jakość pracy naszych partnerów i podwykonawców.

Zatem nie angażujemy się w operacje komercyjne, takie jak Black Friday.

Wspieramy zrównoważoną produkcję i rozsądną konsumpcję.


Kto za tym stoi?

Na imię mam Joanna i tworzę odpowiedzialna markę odzieżową o nazwie Wild’n’Slow.

Zależy mi na rozpowszechnianiu mody, która bierze odpowiedzialność za stan naszej planety na każdym etapie produkcji. W szczególności na etapie koncepcji i projektowania, tak by zostawiały jak najmniejszy ślad na Ziemi.

Jest nas coraz więcej odpowiedzialnych marek, w naszym DNA zapisane są ekologiczne i etyczne wartości. Połączmy nasze siły, wspólnie mamy moc, by wpływać na ekologiczny Tipping Point czyli na punkt zwrotny, po którym coś marginalnego staje się powszechne.

Aby zaangażowana mniejszość, przyjmująca nowe zachowania ekologiczne zmieniła normę społeczną i przekonała do niej milczącą większość, próg ten musi osiągnąć 10%. Razam mamy tę MOC, by dotknąć więcej niż 10%.

Dołącz do Inicjatywy Green Friday


Twoja marka nie uczestniczy w Czarnym Piątku i chce wspierać i edukować swoją społeczność w kierunku zdrowszych nawyków konsumpcyjnych?

Dołącz bezpłatnie do Inicjatywy, otrzymasz pack informacyjny z postami do mediów społecznościowych.

.