Fragment ebooka:

"To, co nas, kobiety, przeważnie najbardziej ogranicza, to my same.

Uważamy, że z samej definicji powinnyśmy dawać siebie innym: mężowi, dzieciom, pracodawcy, rodzicom, teściom, znajomym, sąsiadom – lista nie ma końca.

Jesteśmy na każde zawołanie, kiedy dziecko przypomni sobie wieczorem, że na jutro trzeba przynieść do szkoły plastelinę, a się skończyła. Kiedy trzeba zawieźć na zajęcia na drugi koniec miasta, a potem wrócić i dowieźć strój, którego dziecko zapomniało. Kiedy mąż oznajmia, że wieczorem wychodzi służbowo, więc musisz sama ogarnąć dzieci, jedną ręką sprzątając, a drugą gotując obiad na jutro. Kiedy kot jest chory i tylko Ty jesteś w stanie podać mu leki. Kiedy szef w piątek po południu daje Ci do napisania raport na poniedziałek..."

Znasz to? Pobierz ebooka i dowiedz się więcej!

Opinie:

Marta

Bardzo dziękuję za e-booka, przypomniał mi że każdy potrzebuje chwili dla siebie i mi ona też się należy. Wprowadzam metodę małych kroków i planowanie konkretnych działań na dany dzień, ponieważ przy ograniczonym czasie na szycie jest to moim zdaniem świetne rozwiązanie i jak narazie się sprawdza. Dzięki temu w 3 dni uszyłam spódnicę i piżame dla mojej córki, co jest dla mnie ogromnym sukcesem bo od pół roku nie siedziałam przy maszynie. Okazało się że jestem w stanie wygospodarować czas na szycie i jestem w stanie szyć przy dzieciach. Bardzo dziękuję za inspirację i motywację.

Krystyna

Pani Doroto, bardzo dziękuję za cenne wskazówki. Do tej pory wiele razy obwiniałam samą siebie, że nie potrafię sobie zorganizować czasu (a przynajmniej dostatecznie dużo czasu) na szycie. Po przeczytaniu e-booka z pani cennymi wskazówkami, olśniło mnie, że wystarczy wyznaczyć sobie etapy, małe, większe ale takie dostosowane do rytmu pozostałych obowiązków. Teraz staram się to wdrożyć w życie. Siadam do szycia, czy do innych prac (szydełko, druty itp) już na początku określam jaki etap dzisiaj wykonam lub ile czasu mogę na to poświęcić.

O autorce


Dorota Puchlew-Grzelak

Szyję hobbystycznie i prowadzę sklep z tkaninami zawodowo :) Jestem też mamą dwójki łobuziaków, które edukuję domowo. Zatem czasu mam do dyspozycji ograniczoną ilość, a jednak uważam, że zawsze da się go wygospodarować więcej na to co kochasz, jeśli tylko tego chcesz!