SZKOLENIE: ICBP - INTERNAL COMMUNICATION BUSINESS PARTNER

Zmiany na rynku z ostatnich 3 lat postawiły przed osobami zajmującymi się komunikacją wewnętrzną w firmach nowe wyzwania. Rola, czy to specjalisty, czy managera IC, zmieniła się. Ekspert od komunikacji wewnętrznej stał się doradcą, konsultantem i inicjatorem zmian w firmie. Od osób zajmujących się tym obszarem oczekuje się odpowiedzi na pytanie „dlaczego” – dotyczących najważniejszych kwestii w organizacji. W związku z tym trzeba umiejętnie zadbać o swoje miejsce w firmie, by jeszcze lepiej rozumieć zasady rządzące biznesem – być blisko zarządzających, ale i pracowników.

Dziś to nie tylko rozumienie wizji, zasad i wartości, którymi kieruje się organizacja, to rozumienie problemów, które powstają w różnych jej częściach i umiejętne zarządzenie nimi. Coraz większe są oczekiwania biznesu dot. wspierania komunikacyjnego procesów, tłumaczenia zmian wewnątrz firmy, ale i funkcjonowania branży, mogą zwiększyć naszą moc informowania czy edukowania, pod warunkiem wzajemnego, partnerskiego traktowania się. 

Osoby aspirujące do bycia Internal Communication Biznes Partnerem, bez względu na wielkość organizacji powinny otaczać się współpracownikami, którzy będą ich wspierać. Jak wzmocnić swoją pozycję, jak zadbać o rolę komunikacji wewnętrznej, jak podzielić zadania i o które kompetencje zadbać, dowiesz się na szkoleniu.

PROGRAM:


CZĘŚĆ WARSZTATOWA - 3 godz.

Prowadząca:

Małgorzata Górska
People Culture & Communication Director w Burda Media Polska

AGENDA:

 • Współczesny rynek pracy i współczesny pracodawca sukcesu.
 • Komunikacja przyszłości.
 • Czym różni się specjalista ds. komunikacji od Internal Communication Business Partnera?
 • Jakie są pożądane kompetencje w tym obszarze? Jak się rozwijać?
 • Interesariusze i jak do nich trafiać, czyli jak zadbać o swoje miejsce przy stole, jak współpracować z kadrą zarządzająca wyższego i średniego szczebla, jak budować zespoły ambasadorów zmian.

CZĘŚĆ WYKŁADOWA - 2 godz.

Prowadząca:

Magdalena Kuropieska-Deloff
Co-founderka IC-mobile.pl, konsultantka ds. komunikacji wewnętrznej

AGENDA:

 • Jak budować wokół siebie zespół, jeśli nie jesteś PM ani na stanowisku managerskim.
 • Jak rekrutować do zespołu niehierarchicznego – jak stworzyć profil pożądanego kandydata, jak docierać do potencjalnych członków i jak prowadzić rekrutację.
 • Jak zarządzać zespołem niehierarchicznym?
 • Trudne sytuacje w zespole – jak sobie z nimi radzić.
 • Kompetencje, czyli kilka słów o roli nieformalnego lidera.
 • Budowanie partnerstwa – czyli co musisz zrobić Ty, a co mogą robić inni, jeśli chcecie być partnerami.
 • Jak promować siebie i zespół.

PROWADZĄCE:

Małgorzata Górska jest praktykiem HR z wieloletnim stażem Dyrektora Personalnego w międzynarodowych korporacjach z branż retail, pharma, produkcji, konsultingu i B2B (McKinsey, Nike, Actavis, Gedeon Richter, Iron Mountain, kancelaria Raczkowski, Burda Media). Przez wiele lat pełniła funkcje regionalne, będąc odpowiedzialną za realizację strategii HR w krajach Europy Centralnej (Nike i Actavis). Obecnie piastuje stanowisko People Culture & Communication Director w Burda Media Polska.

Specjalizuje się w obszarach związanych z:

 • budowaniem zespołów HR będących biznesowym partnerem zarówno dla kadry zarządzającej, jak i pracowników,
 • kształtowaniem kultury organizacyjnej w duchu H2H, zorientowanej na budowanie zaangażowania, nastawienie na cel i wyniki oraz rozwój,
 • tworzeniem strategii rozwojowej, strategii związanej z dobrostanem oraz budowaniem potencjału przywódczego w organizacji.

Autorka publikacji w magazynach i raportach branżowych oraz w mediach społecznościowych głównie w obszarach rozwoju, etyki pracy, wellbeing, kultura organizacyjna i przywództwo.

Magdalena Kuropieska-Deloff jest wieloletnim praktykiem w obszarze komunikacji wewnętrznej, z doświadczeniem zdobytym w korporacjach (USP, Orange, Gedeon Richter Polska). Współzałożycielka i konsultantka agencji komunikacji wewnętrznej IC Mobile. Od 3 lat jest inicjatorką i współautorką konferencji Internal Communication Meeting – cyklicznych spotkań wymiany wiedzy i doświadczeń dla praktyków komunikacji wewnętrznej.

 • Ekspertka specjalizująca się w komunikacji wewnętrznej, z doświadczeniem w obszarze komunikacji zewnętrznej oraz EB.
 • Doradza firmom w doborze narzędzi i form komunikacji do różnych grup pracowników, w tym offline.
 • Posiada praktyczną wiedzę z zakresu budowania zaangażowania pracowników wszystkich szczebli.
 • Przez 10 lat budowała i z sukcesem prowadziła niehierarchiczne zespoły redaktorów i ambasadorów firmowych jako redaktor naczelny.
 • Zdobywczyni wielu nagród i złotych statuetek z obszaru komunikacji wewnętrznej.
 • Autorka publikacji w raportach branżowych oraz w mediach społecznościowych głównie w obszarach komunikacji wewnętrznej, aplikacji grywalizacyjnych i platform awatarowych.

CENA SZKOLENIA:

SZKOLENIE OTWARTE:

ZAPYTAJ O NAJBLIŻSZY TERMIN (office@ic-mobile.pl) – 1290 zł netto za 1 osobę (minimalna liczba osób w grupie, aby uruchomić szkolenie - 6 osób, maksymalna wielkość grupy - 20 osób)


SZKOLENIE ZAMKNIĘTE:

Organizujemy też szkolenia zamknięte dla jednej organizacji – terminy ustalamy indywidualnie - 7 900 zł netto (dla grupy do 3 osób) / 8 200 zł netto (dla grupy do 5 osób)

WYGLĄDA INTERESUJĄCO? 
NAPISZ DO NAS. CHĘTNIE ODPOWIEMY NA TWOJE PYTANIA:


Skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Napisz do nas: 📧 office@ic-mobile.pl lub zadzwoń: 📞 782 066 347.

.