PRZEŻYJ TEN ADWENT INACZEJ

kalendarz adwentowy od Maluczko na Adwent 2018

Proste narzędzie, które będzie Cię wspierać w budowaniu
Twojej osobistej relacji z Panem Bogiem

22 duchowe ćwiczenia, które poprowadzą Cię dzień za dniem przez cały Adwent, zachęcając do codziennego czytania Ewangelii i odnoszenia jej do swojego życia.

Zachęta do spotkania się z Nim wtedy, gdy w przedświątecznej gorączce wszystko chce być od Niego ważniejsze - prezenty i pierniczki, porządki i zakupy.

Podziel się kalendarzem z przyjaciółmi!

Dlaczego kalendarz i czy są w nim czekoladki?

No dobra, będziemy z Tobą szczerzy.


Czekoladek nie ma. 

Ale za to codziennie jest Ewangelia z dnia, czyli ta, którą czyta się podczas mszy.
I do niej - kilka zdań rozważania. A na deser - pytanie "duchowe" i miejsce na zanotowanie odpowiedzi. 

Wszystko napisane przez ekipę teologów, przemyślane, ładnie podane, a przede wszystkim - inspirowane z Góry. 

Gotowe, by w pierwszą niedzielę Adwentu otworzyć ten kalendarz i zacząć poznawać Tego, Który ma się narodzić już niedługo.

No bo kiedy, jak nie teraz?

Co mi to da?

Nie damy Ci gwarancji, bo chodzi o tak osobistą sprawę, jak relacje, ale podejrzewamy, że Twoja relacja z Panem Bogiem może się pogłębić i polepszyć. 

Więcej: głęboko wierzymy, że jeśli się zdecydujesz - Pan Bóg wykorzysta nasz kalendarz do tego, żeby opowiedzieć Ci trochę o sobie i o Tobie. 

Czy ktoś to już testował?

Tak! 
To druga edycja naszego kalendarza adwentowego.
Zobacz, co mówią ci, którzy go używali:


OLA: 

Kalendarz pomógł mi się zatrzymać w tym całym wirze świątecznych przygotowań, by nie zapomnieć prawdziwego sensu świąt. Pozwolił, bym stale trwała w Słowie Bożym poprzez te krótkie codzienne rozważania. Dzięki ćwiczeniom duchowym zrozumiałam, że codziennie mam
za co dziękować.


EDYTA:

To taki „Mini-Max”, bo korzystając z niego, dajesz minimum wysiłku, a wyciągasz maxa przygotowania do obecności Jezusa. 


O. SEBASTIAN:

Byłem zaskoczony tym, jak kalendarz adwentowy mnie zdopingował przez ten niezwykły czas. I dzisiaj, gdy sięgam do ubiegłorocznych notatek, nie mogę się nadziwić łasce Pana Boga i tym, jak owocnie mnie poprowadził ku sercu Ewangelii.


ASIA:

Bardzo lubię dostawać prezenty. A to był taki prezent w prezencie - ktoś zrobił dla mnie (i dla innych niedomagających z codziennym czytaniem Pisma Świętego) taki skrót prezentu od Pana Boga, czyli Jego słów. To była motywacja do czytania!


BARTEK:

W zeszłym Adwencie bardzo potrzebowałem pewnego rodzaju „duchowego prowadzenia” przez Słowo żywego Boga… Jednocześnie trochę się też martwiłem, czy mu podołam. Myślę, że podołałem, udało się i otworzyło moje serce... Ciekawe interpretacje, trafne pointy i przede wszystkim treści do rozważenia w swoim sumieniu.  Wręczyłem go kilku osobom i jestem przekonany, że dzięki waszemu kalendarzowi wiele serc przyjęło Chrystusa, poddało Mu swoje życie i zawierzyło wiele spraw. I pomyśleć, że to wszystko sprawił plik kartek spięty zszywaczem…
A jednak sprawił - i to wielkie rzeczy! Dziękuję!

Jak mogę używać kalendarza?

CZYTAJ NA KOMPUTERZE LUB TELEFONIE

Pobierz kolorowy PDF w formacie A5. Czytaj codziennie Ewangelię i rozważanie, a notatki rób
w swoim osobistym notesie. 

WYDRUKUJ I UŻYWAJ JAK NOTESU

Pobierz PDF w formacie A4 (czarno-biały). Wydrukuj na domowej drukarce lub w punkcie druku. Przetnij strony na pół, zszyj lub zbinduj, czytaj codziennie
i rób notatki. 

WYDRUKUJ WIĘCEJ I PODARUJ KOMUŚ

Bo Adwent to czas, w którym dobrze jest zadbać o potrzeby duchowe: nie tylko swoje, ale także innych. 
Ty najlepiej wiesz, komu się przyda takie wsparcie
w tym Adwencie. 

A jeszcze tak chcę zapytać...

Czy ten kalendarz jest za darmo?

Tak, jak najbardziej, i zawsze. 

Czy muszę zostawiać Wam maila?

Nie, wystarczy, że klikniesz w guzik i pobierzesz wersję, którą chcesz. 

Kto go właściwie zrobił?

My, czyli ekipa z Maluczko, nieco rozszerzona. Maluczko to istniejący od dwóch lat blog z codziennym, krótkim komentarzem do Ewangelii. Teksty piszą teologowie, duchowni i świeccy, a z nimi bloga ogarniają ludzie, dla których Pan Bóg i Jego Słowo jest ważne. Do tworzenia kalendarza zapraszamy też gości. Herezji nie ma :)

Czy mogę przesłać kalendarz znajomym?

Jasne! Będzie nam bardzo miło.

A sprzedajecie wydrukowany kalendarz?

Nie, nie sprzedajemy kalendarza. Został pomyślany i zaprojektowany tak, żeby każdy mógł go sobie wydrukować na własną rękę - bo to najprostsze. Koszty druku wahają się od 3 zł (wersja czarno-biała spięta zszywaczem) do 20-25 zł (full wypas w kolorze na metalowej spiralce). Choć bywa, że mamy kilka egzemplarzy do rozdania. 

Czy to jest dobra rzecz dla kogoś, kto dopiero chciałby zacząć czytać Pismo Święte?

Tak! Staramy się o to, żeby ćwiczenia duchowe w kalendarzu były proste i przystępne dla wszystkich - niezależnie od stopnia zaawansowania. I to działa.

Co Was zainspirowało do stworzenia kalendarza?

To samo, co do założenia bloga: przekonanie o tym, że czytanie Pisma Świętego codziennie to jedna z lepszych rzeczy, które mogą spotkać chrześcijanina. Gdyby się w to zagłębić bardziej - kalendarz to pewna odmiana "Namiotu Spotkania", czyli "narzędzia" używanego przez Ruch Światło-Życie do budowania osobistej relacji z Bogiem. Dlatego bardzo nas cieszy, że Ruch - zarówno gałąź młodzieżowa, jak i Domowy Kościół - z naszego kalendarza korzysta.