I nastały czasy wirusa. Ale czy ten okres pandemii nie zdarł z nas trochę złudzeń w aspekcie naszych pieniędzy, nie zweryfikował naszych źródeł dochodu czy naszych być może zbyt dużych kosztów życia, zbyt wielu kredytów?

Wiele statystyk pokazuje, że im więcej zarabiamy, tym więcej wydajemy. Wzrost zarobków i poprawa naszej sytuacji - którą zauważyliśmy chyba wszyscy, kończy się niestety większymi zakupami. I coraz mniejszą część zarobków odkładamy na przyszłość. To prosta droga do biedy na starość.

Taka sama niedbałość objawia się w naszym podejściu do emerytury. 47% Polaków nie oszczędza na emeryturę, a co czwarty z nas wręcz nie widzi takiej potrzeby. Czy wiesz, że aktualnie najczęściej wypłaca emerytura wynosi 900 zł netto

Zwłaszcza kobiety są na emeryturze narażone na ubóstwo.

Czas pandemii to moim zdaniem dobry czas na wyciągnięcie wniosków z nastałej sytuacji i być może poukładania naszych finansów na nowo, do czego bardzo Was zachęcam. 

Twoje finanse krok po kroku...

 • Regularnie zastanawiasz się, gdzie podziały się Twoje pieniądze?
 • Czy nie masz czasem wrażenia, że sprawa Twoich finansów wymyka Ci się spod kontroli?
 • Czy zdarza Ci się, że brakuje Ci do kolejnej pensji?
 • Brak Ci poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji związanej z finansami?
 • Czy nie myślisz z obawą o swojej przyszłości albo emeryturze?
 • Myślisz o tym, żeby zacząć inwestować na giełdzie czy w nieruchomości, a nie wiesz, jak zacząć?

Jeśli odpowiedziałaś/-es sobie twierdząco na któreś z tych pytań to być może chcesz to zmienić? 

Chętnie pokażę Ci w prostych krokach, co możesz zrobić, by odzyskać poczucie równowagi i spokoju finansowego.  Tego się można nauczyć!

KURS ONLINE

"Twoje finanse krok po kroku. Od oszczędzania do inwestowania"

Bo każda droga zaczyna się od pierwszego kroku...

"Twoje finanse krok po kroku. Od oszczędzania do inwestowania"

Kurs online, nad którym właśnie pracuję to naturalna kontynuacja mojej książki "Kobieta inwestuje. Twoja droga do niezależności finansowej"

Pokazuje wszystko to, co opisałam w książce - a nawet dużo więcej - w rozszerzony sposób, krok po kroku, prowadząc Cię za rękę w każdym elemencie i dając narzędzia do pracy w kolejnych etapach.

Finanse osobiste nie muszą być trudne, i zdecydowanie takie nie są. Pokaże Ci, jak je poukładać i jak skutecznie nimi zarządzać. Przeprowadzę Cię przez ten proces poprzez wideo, ćwiczenia, nagrania audio czy rozmowy z wieloma fachowcami w różnych dziedzinach związanych z psychologią, finansami, inwestowaniem czy prawem..

Łatwe słownictwo, entuzjazm i odpowiednio wyselekcjonowany materiał to zdecydowane atuty tego kursu. 

A celem jest, byś w efekcie z odpowiedzialnością i spokojem mogła patrzeć w przyszłość, swoją i swojej rodziny.

Boimy się pieniędzy i inwestowania, a ten strach przed tym najczęściej związany jest z brakiem wiedzy dotyczącej rynku finansowego i możliwości inwestycyjnych.

  A przecież prowadzenie domowego budżetu, ani inwestowanie na giełdzie czy w innej formie nie jest jakąś zaklętą czarną magią nie do ogarnięcia i tylko dla mężczyzn!

  Zależy mi, żeby każdy z nas zajmował się swoimi finansami. Zwłaszcza dla kobiet finanse powinny być jedną z ważniejszych życiowych spraw.

  Kobiety często słyszą, że nie znają się na finansach i inwestowaniu, że chęć bycia bogatszą jest powierzchowna i niezbyt skromna, a my mamy być przecież skromne i usłużne. Że to mężczyźni powinni zarabiać i dbać o rodzinne finanse, a bycie bogatą będzie się wiązało z tym, że nie będzie mnie dla rodziny. Nie wolno dać sobie tego wmówić. 

  Każdy może się tego bez problemu nauczyć, a ja chętnie pokażę Ci jak!

  Zajmowanie się swoimi finansami to nie egoizm, to odpowiedzialność. Za siebie i za swoją rodzinę!

  JAK WYGLĄDA KURS?

  Kurs online "Twojej finanse krok po kroku. Od oszczędzania do inwestowania" składa się z ponad 30 nagrań wideo, dodatkowo każde z nagrań jest zamieszczone też w wersji audio.

  Każdy z 13 modułów posiada bonus z nagraniem z ekspertem z danej dziedziny, żeby dodatkowo wzbogacić Twoją wiedzę i poszerzyć materiał.

  Kurs zawiera też wiele ćwiczeń do pracy nad Twoją finansową mentalnością, wspomagających zarządzanie Twoimi finansami i motywacją, byś od razu mogła pracować nad swoimi finansami. Dodatkowo zawiera też różne pliki Excel związane np. z prowadzeniem budżetu, by można było ich od razu użyć.

  Kurs będzie stale na bieżąco rozbudowywany! Regularnie będą dodawane nowe materiały, nagrania, wywiady...

  JAK WYGLĄDA LEKCJA?

  Każda lekcja składa się z krótkiego fragmentu tematycznego tekstu, nagrania wideo i audio i załączników pdf lub Excel do ćwiczeń.

  Mnóstwo wiedzy podanej w przystępny sposób i pokazujący krok po kroku, jak uporządkować swoje finanse.

  Przygotowujesz sobie notatnik i długopis i krok po kroku porządkujesz swoje finanse, zastanawiasz się nad swoimi celami i planami, rozpracowujesz swoje przekonania finansowe, pracujesz nad swoim budżetem i wartością netto swojego kapitału, planujesz oszczędzanie na emeryturę, wyryfikujesz swoje ubezpieczenia i planujesz, w co chcesz inwestować.

  JAKIE ZAGADNIENIA ZNAJDZIESZ W KURSIE?

  Kurs składa się z 13 modułów. Mnóstwo wiedzy podanej w przystępny sposób i pokazujący krok po kroku, jak uporządkować swoje finanse. 

  Zaczynamy od finansów osobistych i przekonań, omawiamy budżet osobisty i dowiadujemy się, jak go prowadzić. Pokaże Ci parę trików, jak to sobie ułatwić. Szukamy sposobów na oszczędnie i sprawdzamy, jak Ty możesz zaoszczędzić znając swój budżet.

  Omawiam dlaczego odkładanie na emeryturę już teraz jest ważne i mówię, jak to zrobić. Próbuję odpowiedzieć dodatkowo na pytanie, czy potrzebujemy się ubezpieczyć, a jeśli tak to w jaki sposób. 

  Ważne w naszym życiu są też kwestie prawne w odniesieniu do finansów - przepytuję prawniczkę, jak je poukładać i co jest istotne. 

  Bardzo duży moduł to inwestowanie. Dowiemy się, czym jest, dlaczego jest ważne i w co można inwestować. Akcje, obligacje, ETFy - i inne formy inwestowania długoterminowego.

  Dodatkowo od podstaw pokazuję, jak inwestować na giełdzie - pokazując na przykładzie platformy domu maklerskiego, jak to robić.  Dodatkowo omawiam z praktykiem inwestowanie w instrumenty z dźwignią finansową. 

  Rozmawiam ze specjalistką od nieruchomości, jak zacząć i jak inwestować w nie oraz w kryptowaluty.

  Dużo bonusów, gotowych szablonów do pracy od razu nad swoimi finansami, planami finansowymi, własnym budżetem i wiele innych. 

  BO KAŻDA DROGA ZACZYNA SIĘ OD PIERWSZEGO KROKU...

  Zapraszam Cię do świata Twoich finansów osobistych. To droga, która może nie jest najłatwiejsza i będzie wymagała od Ciebie czasu i zaangażowania, ale na pewno da Ci większe poczucie życiowej sprawczości i odpowiedzialności za własne życie.

  To również dzięki bardzo poukładanym finansom odczujesz w swoim życiu większe poczucie bezpieczeństwa.


   O MNIE

   Nazywam się Anna Smolińska.  

   Prowadzę bloga kobietainwestuje.pl. Pomagam kobietom systematycznie zwiększać ich świadomość finansową oraz inspirować do samodzielnego inwestowania i budowania swojej przyszłości finansowej.

   Doktor ekonomii. Od lat zarządzam własną firmą i z sukcesami aktywnie inwestuję na giełdzie i w nieruchomości.

   Autorka książki o finansach osobistych i inwestowaniu „Kobieta inwestuje. Twoja droga do niezależności finansowej”.  Współzałożycielka Fundacji „Kobiety i Finanse” pomagającej im w dążeniu do tego celu.

   Prowadzę wykłady i spotkania z kobietami na temat finansów oraz uczę kobiety o finansach i inwestowaniu. Wypowiadałam się jako ekspert dla wielu magazynów i portali, m.in. Wysokie Obcasy, Gazeta.pl, Rzeczpospolita, Forbes.pl, PANI, Elle, Gazeta Prawna itp.


   "Twoje finanse krok po kroku. Od oszczędzania do inwestowania"

   .