Zapraszamy serdecznie na bezpłatną konferencję mediacyjną z udziałem wybitnego autorytety w dziedzinie terapii rodzin i par

Jako Wiceprezes Stowarzyszenia Wrocławskie Centrum Mediacji mam niezwykłą przyjemność zaprosić Państwa na konferencje z Okazji Międzynarodowych Dni Mediacji z udziałem jednego z największych autorytetów w dziedzinie Terapii Rodzin i Par Prof. dr hab. Bogdana de Barbaro.

Rodzina. Czy jest coś ważniejszego?

Jako Wiceprezes  Stowarzyszenia Wrocławskie Centrum Mediacji mam ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na tegoroczną konferencję mediacyjną zatytułowaną: "Między wolnością wyboru a siłą przymusu".

Tegoroczna konferencja porusza temat niezwykle ważny, delikatny i zarazem aktualny w świetle zmian dokonywanych w nowelizacjach kodeksu rodzinnego - rodzina w obliczu kryzysu i rozwodu. Rodzina nad przepaścią. Ta przepaść w postaci kryzysu może kryć wiele pułapek - w konflikcie rodzinnym bowiem liczy się coś znacznie więcej, niż jednostka. 

Potrzeby całej rodziny i każdego z osobna spotykają się na przestrzeni konfliktu. Czy sąd powinien rozstrzygać o tym, co dobre dla rodziny? Czy proponowane zmiany w organizacji "spotkań informacyjnych" mają pomóc rodzicom rozważającym lub podejmującym decyzję o rozwodzie? Jak doświadczają ów kryzys dzieci? Jak odczuwają go rodzice stojący u wyzwania podjęcia decyzji o losie swoim i każdego członka rodziny?

O tym będziemy mówić podczas konferencji zatytułowanej "Między wolnością wyboru a siłą przymusu", której gościem honorowym jest jeden z największych autorytetów w sprawach rodzinnych Prof. dr hab. Bogdan de Barbaro. „Spojrzenie psychoterapeuty na trzęsienie ziemi” to tytuł wystąpienia profesora, który - jak sam mówi - "w swoim wystąpieniu pragnę opisać napięcia emocjonalne towarzyszące dziecku rozwodzących się rodziców oraz te przeżycia rodziców, które pozostają dla nich przedświadome, a które mogą destruktywnie wpływać na dziecko. W szczególności niebezpieczne są triangulacja oraz „walka dzieckiem”. Na uwagę zasługują możliwości minimalizowania negatywnych skutków rozwodu poprzez konsultacje z terapeutami rodzinnymi.

Łączę pozdrowienia i do zobaczenia (zoomaczenia?) 25 X.


Eksperci i praktycy w dziedzinie prawa rodzinnego odpowiedzą nam na kluczowe pytania dotyczące zarówno zmian w kontekście prawa rodzinnego, jak również obszarów psychologicznych będących ważnym tłem kryzysu rodzinnego, a często także - podejmowania przez rodziców decyzji o rozwodzie. 

Kogo zapraszamy na naszą konferencję?

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby zainteresowane tematyką mediacji rodzinnej, pedagogów, psychologów, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych, sędziów, pracowników socjalnych, mediatorów, socjologów, rodziców i wszystkie osoby, dla których temat tegorocznej konferencji jest wartościowy. 

Wśród ekspertów występujących w tegorocznej konferencji będziecie mogli Państwo posłuchać: Patrycję Dorsz vel Drożdż - Wiceprezes Stowarzyszenia Wrocławskie Centrum Mediacji, która opowie o tym, czy przepaść, w którą wpadają rodziny w sytuacji kryzysu, zawsze musi prowadzić do upadku? Może po drodze jest kilka osób, które mogą wesprzeć, pomóc, odpowiedzieć na pytania, które nurtują rodziców zatroskanych o dobro swoich dzieci?

Z pomocą przychodzą wszechobecni adwokaci i radcy prawni, którzy wbrew pozorom, mogą być swoistymi "przyjaciółmi" podczas procesu rozwodowego lub wsparciem podczas podejmowania decyzji o ewentualnym zakończeniu związku małżeńskiego. Czy naprawdę spotkanie pełnomocników to zawsze walka? Radca prawny Paulina Sosnowicz pragnie przedstawić Państwu zupełnie inną, a może nowa rolę pełnomocnika w procesie rozwodowym.

Jak głoszą wieści kodeks rodzinny ma zostać wzbogacony o nowe ustalenia związane z organizacją spotkań informacyjnych, Czym są owe spotkania? Kiedy należy i czy trzeba wziąć w nich udział? Jakie scenariusze są zakładane podczas projektowania nowelizacji kodeksu rodzinnego? O tym opowie mecenas Grażyna Oszkiel.

Tymczasem samo rozstanie czy rozwód często nie kończy konfliktu ani sporu pomiędzy rodzicami. Dlatego warto przyjrzeć się zjawisku przemocy posteparacyjnej występującej w rodzinach, które podjęły decyzję o rozstaniu. Temat ten poruszy ekspertka w zakresie przemocy występującej właśnie w relacji do dzieci w sytuacji rozwodu Justyna Żukowska. Jako badaczka zjawiska przemocy postseparacyjnej, opowie więcej zarówno o swoich spostrzeżeniach, jak i o tym, na co zwracać uwagę jako ekspert pracujący z rodzinami w kryzysie.

Wydarzenie rozpocznie SOO Karolina Kosikowska reprezentująca Sąd Okręgowy we Wrocławiu, która opowie o swoich doświadczeniach z obszaru postępowań informacyjnych, mediacji rodzinnych o zmian, jakie nastąpiły w ostatnim czasie w obszarze rozwodowym. Na pewno warto wysłuchać doświadczonej Sędzi w dziedzinie prawa rodzinnego, a także wizytatora w wydziałach rodzinnych oraz eksperta w sprawach rodzinnych, która przedstawi zarówno własne spostrzeżenia, jak i punkt prawny w omawianym obszarze.

Tegoroczne wydarzenie jest zwięzłe, a zarazem mocne w swojej merytoryce, Postanowiliśmy skoncentrować się na tym, co naprawdę ważne, na rodzinie. Czas, w którym żyjemy jest szczególny i wymaga wrażliwości oraz uważności na najważniejszy obszar funkcjonowania społecznego-obszar rodziny.

Zapraszamy Państwa serdecznie na naszą maleńką, lecz mocną w swoim przekazie konferencję mediacyjną. Ufamy, iż odniesiecie Państwo realną korzyść z uczestnictwa w tegorocznym wydarzeniu.

Zapraszamy do zapisów.

Każdy zarejestrowany uczestnik ma możliwość otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie w konferencji

Jeśli chcieliby Państwo otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie w konferencji, niezbędna jest rejestracja oraz skierowanie do nas prośby poprzez e-mail o wystawienie zaświadczenia: wroclawskie.centrum.mediacji@gmail.com.

Kim jestem?

Patrycja Dorsz vel Drożdż

coach, trener rozwoju, mediator sądowy, zawodowy negocjator, prowadzi badania doktorskie z zakresu konfliktu rodzinnego

______________________________________________

Wspieram rodziny w budowaniu szczęśliwych relacji rodzinnych

Pomagam skutecznie i konstruktywnie rozwiązywać konflikty w związkach, relacjach, rodzinach, z sąsiadami i osobami w konflikcie

Pomagam rozwijać kompetencje w obszarze skutecznej komunikacji  w rodzinie w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy (NVC), Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach, coaching, psychologie poznawczo-behawioralną

Wspieram w budowaniu relacji opartych na szacunku, zrozumieniu wzajemnych potrzeb, poczuciu akceptacji i zdrowej bliskości

Prowadzę wykłady z zakresu komunikacji i rozwiązywania konfliktów, projektuję i realizuję szkolenia stacjonarne i on line z zakresu rozwoju osobistego i biznesu 

Prowadzę sesje dla par oraz sesje indywidualne


Prowadzę transformacyjny coaching rozwojowy i biznesowy. Przy mnie nawet najtrudniejsze sytuacje i konflikty możesz ujrzeć w innym świetle. W efekcie zmienia się Twój wewnętrzny świat i Twoje podejście do wyzwań, Twoje relacje osobiste oraz biznesowe. Pomagam Ci odkryć Twoje niepowtarzalne talenty, dary i zasoby, które umożliwiają Ci osiągnięcie nowej jakości relacji i nadać Twoim relacjom nową jakość. Pomagam Ci odnaleźć i przetransformować blokady, przekonania i schematy działania, które Cie w tym nie wspierają.

Zapraszam na sesje indywidualne, sesje dla par, warsztaty i kursy online!

.