Daty spotkań na żywo

Spotykamy się w weekendy w godzinach 9:00 do 16:00. Przewidziane są 4 spotkania. W trakcie dnia odbędzie się przerwa na obiad.

październik:
 • 14.10.2023 moduł 1 i 5
 • 15.10.2023 moduł 2  i 5

listopad

 • 18.11.2023 moduł 3 i 5
 • 19.11.2023 moduł 4 i 5 


Kurs online  

Chce zaprosić Cię na kurs z terapii akceptacji i zaangażowania. Poznasz na nim podstawy terapii, która angażuje klienta w wartościowe życie, pomaga mu wybierać użyteczne działania, akceptować to czego nie da się zmienić, dystansować się od myśli i patrzeć na świat z różnych perspektyw.  

Bądź elastyczny i uelastycznij klienta!

Moje początki z ACT były nieco frustrujące. Przeczytałam książkę i bardzo mi się spodobało to podejście. Jednak miałam wrażenie, że nie wszystko rozumiem. Czym jest właściwie ta defuzja? Jak się ją robi? To ja już to akceptuje czy jeszcze walczę? Czy robię to dobrze? Próbowałam techniki, ćwiczenia na sobie. Jednak czułam się zagubiona.


W końcu zmieniłam podejście. Wiedziałam, że muszę znaleźć się wśród innych nowicjuszy i praktyków ACT i z nimi doświadczyć tego podejścia na sobie. To pomogło! Terapia akceptacji i zaangażowania jest podejściem doświadczeniowym. Z książek dowiemy się jak ACT wygląda, jakie ma podejście teoretyczne, jakie ma techniki,  jednak nie poczujemy go w pełni. 

Kluczem do sukcesu jest doświadczyć ACTu na sobie i wyrobić elastyczną postawę.

O tym jest ten kurs. O doświadczaniu, dzieleniu się sobą, nauce procesów w taki sposób, by z elastycznością można było je stosować w swoich gabinetach. 

Przygotowałam kurs w taki sposób, byś dowiadczył_a jak najwięcej! 

Kurs łączy w sobie nagrane filmy z treściami teoretycznymi oraz spotkania na żywo gdzie będziemy się spotykać, doświadczać i ćwiczyć! Kurs podzielony jest na 5 modułów tematycznych, które rozłożone są na 6 spotkań na zoom. 

Zaczniemy od modułu 1 i od ogólnego pojęcia czym jest elastyczność psychologiczna, która jest podstawą terapii akceptacji i zaangażowania. Nauczymy się jak ją diagnozować i wdrażać w swoje życie i w życie klienta. Elastyczność psychologiczna, czyli umiejętność robienia tego co postanowisz, kiedykolwiek postanowisz, tak by Twoich wyborów nie ograniczył Twój umysł.

Następnie przejdziemy przez cały heksafleks. Moduł 2 to praca nad stylem zaangażowanym,  czyli wartościami i zaangażowanym działaniem. Tutaj zagłębimy się w klaryfikację wartości, wyznaczanie priorytetów, przeżywanie ważnych momentów w naszym życiu. 

Moduł 3 to praca nad stylem otwartym, czyli przyjrzymy się bliżej akceptacji i defuzji. Doświadczymy różnice między walką a akceptacją, a może bardziej gotowością na przyjmowanie cierpienia w naszym życiu. Zobaczmy też jak możemy się dystansować do paplaniny naszego umysłu. 

W module 4 popracujmy nad stylem świadomym, czyli naszą obecnością w teraźniejszości oraz Ja jako kontekst. Dobrze wiemy, jak często jesteśmy na autopilocie. Tutaj zobaczymy jak przeżywać różne momenty bardziej świadomie oraz patrzeć na nasze życie z różnych perspektyw. Zadamy sobie pytanie: kim właściwie jestem?

W module 5 będziemy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. To czas na zebranie całej wiedzy, umiejętności i wszystkich naszych zasobów, aby móc potrenować w kontakcie z drugą osobą interwencji terapeutycznych. 

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności 

oraz wypracujesz ACTową postawę!

Co dostajesz w ramach kursu?

Łącznie 50 godzin lekcyjnych kursu w tym: 

 • 34 godzin spotkań na żywo 
 • 16 godzin wykładów, medytacji i ćwiczeń w formie wideo lub audio
A po za tym:
 • godzinna konsultacja do wykorzystania w trakcie nauki
 • mała grupa w kursie maks 12 osób
 • dostęp przez 12 miesięcy do wszystkich nagrań
 • karty pracy do wykorzystania od razu z klientem

Daty spotkań na żywo

Spotykamy się w weekendy w godzinach 9:00 do 16:00. Przewidziane są 4 spotkania. W trakcie dnia odbędzie się przerwa na obiad.

październik:

 • 14.10.2023 moduł 1 i 5
 • 15.10.2023 moduł 2 i 5

listopad

 • 18.11.2023 moduł 3 i 5
 • 19.11.2023 moduł 4 i 5

Ile to kosztuje?

Cena kursu to 2400 zł.  

Jest możliwość płatności ratalnej.

W przypadku nieuzbierania grupy termin jest przesuwany lub zwracana jest kwota.


PRAKTYKA, PRAKTYKA, PRAKTYKA​

Kurs jest tak skonstruowany, abyś mógł_a jak najwięcej ćwiczyć ACT. Wiedza i narzędzia to jedno, ale poczucie ACT i nabycie postawy to drugie. Aby wzmacniać klienta w jego zmianie, potrzebujesz wzmocnić siebie w elastyczności psychologicznej. Pomiędzy modułami dostaniesz rzetelną wiedzę (podstawy filozoficzne, etyka pracy, RFT, wiedza o heksafleksie, kontekście), którą przekujemy w praktykę. Zorganizowałam bezpieczną przestrzeń „laboratorium ciekawości”, gdzie będziesz mógł przyjrzeć się sobie przez pryzmat ACT oraz przećwiczyć narzędzia, metody, metafory oraz sytuacje trudne, które spotkają Cię z klientem. Treningi portlandzki pozwolą utrwalić nabyte kompetencje.

Prowadząca

Masz pytania? 

napisz joanna@joannagawronska.pl

* nie jestem płatnikiem VAT

Patronaty

.