kurs online

Akademia korekty tekstu – edycja III

Daj sobie szansę na zdobycie nowego zawodu. Rozpocznij naukę na kursie, który odmieni Twoje życie.

Edycja III rusza 1 marca 2021 roku!

Już dziś dołącz do Akademii! Sprzedaż trwa od 25 lutego do 1 marca.

Czego się dowiesz na kursie?

Poprawność językowa

Nie obiecuję, że nauczysz się na pamięć wszystkich zasad poprawności językowej – bo to nie jest potrzebne w pracy korektora. Ale poznasz reguły i wyostrzysz swój zmysł podejrzliwości, żeby znajdować błędy w tekstach.

Edycja tekstu

Nie tylko poznasz zasady edycji różnych typów publikacji, ale też nauczysz się wprowadzać zmiany w Wordzie, w różnych programach do obsługi PDF-ów, a także w Dokumentach Google i w tekstach opublikowanych online.

Organizacja pracy

Wspólnie z ekspertami powiem Ci, jak zdobyć pierwsze zlecenie, jak je wycenić i jak zorganizować pracę, żeby liczba zadań Cię nie przytłoczyła. Dowiesz się, jak się reklamować i czy musisz zakładać firmę, żeby pracować jako korektor.

Nazywam się Ewa Popielarz

Od 2006 roku zmieniam teksty na lepsze. Redaguję beletrystykę, książki naukowe, gry, druki firmowe, okładki płyt, audioprzewodniki, blogi, strony internetowe i wszystko inne, co jest napisane w języku polskim. Udowadniam, że korekta to dający satysfakcję, dobrze płatny zawód – przynajmniej dla osób, które lubią się uczyć. Pokażę Ci, jak uczynić z niego sposób na życie.

Niech przemówią inni

Jestem magistrem filologii polskiej o specjalności edytorstwo i komunikacja medialna, ale przede wszystkim – praktykiem z wieloletnim stażem. Znam się na redakcji tekstu i od lat z przyjemnością przekazuję swoją wiedzę innym.
Co wcale nie znaczy, że masz mi wierzyć na słowo.
Sprawdź, co mówią o mnie moi zleceniodawcy i uczestnicy I edycji Akademii korekty tekstu.

Zapraszam Cię też do wysłuchania podcastu z kursantami Akademii. Opowiadam w nim o kursie, a dziewczyny zdradzają, jak dzięki niemu wygląda ich zawodowe życie.

Informacje o kursie – struktura, dodatki i organizacja pracy

Rozmowa z kursantkami – poczuj atmosferę panującą w grupie!

Zapisy na kurs trwają tylko do 1 marca do godz. 20.00!

Do III edycji Akademii korekty tekstu możesz dołączyć jeszcze przez:

00 dni
00 godzin
00 minut
00 sekund

Zadbam o Ciebie!

Moja firma – Ewa Popielarz Edytorstwo & Copywriting – jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.12/00150/2020.

W roku 2020 rozpoczęłam także naukę na kierunku andragogika (kształcenie dorosłych) oraz coaching i tutoring w edukacji – cały czas się szkolę, żeby przekazywać Ci aktualną, sprawdzoną wiedzę, popartą praktyką.

Jesteś w dobrych rękach!

Struktura Akademii, czyli 4 kursy w 1

Moduł 1

Kurs korekty językowej

Na początek – podstawy. Przez dwa tygodnie będziemy poznawać polską interpunkcję, pisownię małą i dużą literą, łączną i rozłączną, omówimy liczebniki, składnię i najczęstsze błędy leksykalne. To ponad 250 stron rzetelnej wiedzy językowej, podanej w przyjazny sposób, z przykładami z Gry o tron, Kubusia Puchatka i Seksmisji.

Do każdej lekcji tego modułu przygotowałam zestaw ćwiczeń.

Moduł 2

Kurs edycji tekstu

Przejdziemy na wyższy poziom, żeby odkryć tajemną wiedzę korektorów: od znaków interpunkcyjnych, przez dywizy i półpauzy, wyróżnienia i punktory, po cytaty, dialogi, bibliografię i przypisy. Poznamy elementy książki, dowiemy się, jak edytować tabele, jak tworzyć indeksy i czym jest pagina. A na koniec bonus: wytyczne odnośnie do korekty różnych typów tekstów!

Każda lekcja tego modułu kończy się zestawem ćwiczeń do przerobienia.

Moduł 3

Programy do korekty tekstu

Zaczniemy tradycyjnie, bo od znaków korektorskich – może jeszcze kiedyś Ci się przydadzą. Później przerobimy korektę na PDF-ach, w Wordzie, w Dokumentach Google i online, m.in. w Canvie. Powiem Ci, z jakich programów korzystać, jak je ustawić i jakie mają funkcje.

Lekcje tego modułu są dostępne także w formie wideo.

Moduł 4

Organizacja pracy korektora

Czas zacząć działać! Podpowiem Ci, jak wycenić swoją pracę, jak szukać zleceń, jakie formy zatrudnienia są możliwe i korzystne, czy zakładać stronę WWW i czy rejestrować firmę. W tym module kilkunastu ekspertów dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Z częścią ekspertów spotkamy się także na żywo!

Ile czasu zajmie Ci nauka na kursie?

Obejrzyj nagranie i przekonaj się, że ten kurs jest wyjątkowy. To nie kilka lekcji do obejrzenia i kilka stron do przeczytania. Na kursie dostajesz pakiet materiałów, które będą Ci służyć przez całe zawodowe życie. Do tego czekają na Ciebie: zadania praktyczne, wsparcie grupy, spotkania na żywo i moja pomoc na każdym etapie.

Jeśli tylko zechcesz – wprowadzę Cię do świata edycji tekstu!

Eksperci

Zobacz, ile osób zdecydowało się podzielić swoim doświadczeniem, żeby pomóc Ci postawić pierwsze kroki w zawodzie korektora! Wypowiedzi ich wszystkich znajdziesz w ostatnim module kursu.

Self-publisherzy

Agnieszka Skupieńska i Karolina Brzuchalska zdradzają, czego oczekują od korektora, któremu powierzają swój tekst. Weź sobie ich rady do serca!

Wydawnictwa

Ewelina Kapelewska z Wydawnictwa Kobiecego i Anna Laskowska z Wydawnictwa Lira tłumaczą, jak dobierają swoich korektorów i czy korektor musi mieć wykształcenie humanistyczne.

Korektorzy #1

O tajnikach pracy korektora mówią ci, którzy odnieśli sukces – Katarzyna i Tomasz Bocheńscy, właściciele firmy edytorskiej Wiele Kropek, a także Paulina i Andrzej Zyszczakowie.

Korektorzy #2

Najlepiej uczyć się od praktyków. Skorzystaj z doświadczenia Łukasza Mackiewicza, autora książki 497 błędów i właściciela firmy eKorekta24.pl, oraz Kingi Rak, właścicielki Twardej Oprawy.

Korektorzy #3

Nie samą korektą żyje człowiek. Przykład Klaudyny Maciąg i Katarzyny Dammicco pokaże Ci, jakie możliwości otworzą się przed Tobą z wiedzą zdobytą w Akademii korekty tekstu.

LinkedIn i CV

Izabela Pawlak, specjalistka ds. HR, i Monika Gawanowska, strateg marki, uczą, jak się zaprezentować, żeby dostać wymarzone zlecenie. Czy CV to już przeżytek? One Ci to wyjaśnią!

Wycena

W Akademii korekty tekstu nie ma tematów tabu. Porozmawiamy też o pieniądzach! Jacek Kłosiński, specjalista od pracy kreatywnej, podpowiada, jak się wycenić, żeby przyciągnąć klientów, ale też dobrze zarobić.

Formalności

Kiedy już zdobędziesz klienta i wycenisz swoją pracę, pozostanie tylko jedno pytanie – jak sfinalizować umowę zgodnie z prawem. O tym mówią księgowa Ewelina Włodarczyk i prawniczka Joanna Rułkowska.

Internet

A gdy będziesz już wiedzieć wszystko na temat korekty tekstów, nadejdzie czas na pokazanie się światu. Ola Gościniak i Magda Bek tłumaczą, co zrobić, żeby być widocznym w Internecie!

Spotkania na żywo

Kursanci Akademii mają możliwość obejrzeć wszystkie spotkania z ekspertami, które odbyły się w poprzednich edycjach. W edycji I gościliśmy:

Klaudynę Maciąg, która opowiedziała o transkrypcji,

Andrzeja Zyszczaka, który przybliżył nam kulisy pracy składacza,

Anitę Jonczyk, która opowiedziała o pracy w wydawnictwie dziecięcym,

Joannę Rułkowską, która wyjaśniła, jak się rozliczać w ramach działalności nierejestrowanej,

Annę Starek-Wróbel, która powiedziała, jak stworzyć swoją stronę internetową.

W edycji II mieliśmy kolejnych gości i kolejne tematy:

Dołącz do Akademii korekty tekstu!

Masz już pewność, że ten kurs jest dla Ciebie? Dołącz do grona kursantów III edycji!

Czy Akademia korekty tekstu to kurs dla Ciebie?

TAK, jeśli:

Chcesz, żeby korekta tekstu była Twoim głównym zajęciem

Przekażę Ci wiedzę i pomogę nabyć umiejętności, które uczynią z Ciebie korektora. Ułatwię Ci zdobycie pierwszego zlecenia i odpowiem na każde pytanie. Jeśli będziesz ciężko pracować, za dwa miesiące zdobędziesz nowy zawód!

Chcesz dorobić sobie do pensji na etacie

Jedna stała współpraca może znacznie podreperować Twój miesięczny budżet. Powiem Ci, jakie zlecenia są najbardziej opłacalne, i dam Ci wszelkie narzędzia potrzebne do tego, żeby Twoje marzenie stało się rzeczywistością.

Chcesz zdobyć dodatkowe kompetencje

Już teraz pracujesz z tekstami? Jesteś copywriterem, wirtualną asystentką, prowadzisz blog, a może zajmujesz się marketingiem? Nauczę Cię, jak sprawić, by Twoje teksty były jeszcze lepsze, a Twoi klienci nie potrzebowali do szczęścia nikogo poza Tobą.

NIE, jeśli:

Od lat pracujesz jako korektor

Pewnie znasz już większość tajników pracy korektora. Jeśli chcesz usystematyzować swoją wiedzę, poczekaj na moje kolejne produkty – jeszcze w tym roku wyjdzie seria e-booków dotyczących poprawności językowej (z ćwiczeniami).

Nie lubisz ciężkiej pracy

Zawód korektora nie polega na czytaniu książek i wyłapywaniu literówek. To coś znacznie trudniejszego. Jeśli pójdziesz tą ścieżką, do końca życia nie przestaniesz się uczyć. I wciąż będzie coś, czego jeszcze nie wiesz.

Nie masz czasu

Powiedzmy sobie szczerze – 2000 zł piechotą nie chodzi. Jeśli masz wykupić kurs i nie przerobić wszystkich lekcji, to lepiej zainwestuj te pieniądze w coś innego. Kursantów Akademii korekty tekstu czekają dwa miesiące intensywnej pracy. A to i tak dopiero początek.

JEDEN PAKIET

Jako kursant Akademii korekty tekstu zawsze masz dostęp do pełnego pakietu, a w nim:

 • 35 lekcji zebranych w 4 modułach tematycznych,
 • ćwiczenia do lekcji z modułu 1 i 2,
 • dłuższe teksty różnych autorów i z rozmaitych gatunków – do samodzielnej korekty (z możliwością porównania z przygotowaną korektą i obszernymi kryteriami oceny),
 • wszystkie lekcje w formie PDF-ów, do modułu 3 pakiet nagrań wideo, a moduł 4 także w wersji audio,
 • nielimitowany czasowo dostęp do platformy kursowej (wypróbuj ją już teraz za darmo, dołączając do Testu na korektora),
 • darmowy dostęp do wszystkich przyszłych aktualizacji kursu,
 • cotygodniowe spotkania na żywo w pokoju webinarowym przez cały czas trwania kursu (sesja pytań i odpowiedzi),
 • spotkania z ekspertami,
 • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku – tylko dla kursantów danej edycji,
 • na zakończenie Akademii praktyki dla chętnych,
 • certyfikat uczestnictwa w Akademii korekty tekstu.

Cena kursu to 2499 zł brutto.
Możliwość zakupu na raty 0% (szczegóły niżej).

Czy masz pytania?

Przejrzyj zamieszczoną poniżej listę najczęściej zadawanych pytań. Jeśli nie rozwieją Twoich wątpliwości, napisz do mnie:

kontakt@kurskorektytekstu.pl

Czy jeśli nie mam wykształcenia polonistycznego, mogę wziąć udział w kursie i zostać korektorem?

Oczywiście! Niezależnie od tego, jaką szkołę masz za sobą, czeka Cię dużo ciężkiej pracy. Ale bez obaw – w kursie przedstawiam i objaśniam wszystkie reguły, unikając trudnych pojęć. A jeśli już muszę je wprowadzić, tłumaczę wszystko od początku świata na życiowych przykładach.

Wśród ekspertów z branży korektorskiej, którzy wypowiedzieli się w czwartym module, jest dyplomowany inżynier. Ja sama jestem po mat-fizie. Dodatkowe kompetencje pomagają w pracy korektora.

A jeśli masz jeszcze wątpliwości, wysłuchaj odcinka podcastu, w którym udział wzięły kursantki I edycji Akademii korekty tekstu. Jak się przekonasz, nie wszystkie są polonistkami. Może odnajdziesz swoją historię w ich opowieściach.

Jak dołączyć do Akademii korekty tekstu?

Wykup kurs w czasie jego sprzedaży:

 • 25 lutego, godz. 20.30 – przedsprzedaż w czasie webinaru,
 • 26 lutego – dzień promocyjnej ceny*,
 • 27 lutego – 1 marca (do godz. 20.00) – sprzedaż w regularnej cenie.

Po zakupie otrzymasz mail z danymi do logowania na platformie kursowej. Dostęp do treści w panelu kursowym zostanie odblokowany 1 marca tuż po północy.

Działanie platformy możesz wypróbować już teraz. Wystarczy, że dołączysz do darmowego Testu na korektora.

* Dla osób zapisanych na listę oczekujących promocyjna cena obowiązuje przez cały czas sprzedaży kursu.

Czy od razu będę mieć dostęp do wszystkich lekcji i ćwiczeń?

Tak, wszystkie moduły w III edycji Akademii korekty tekstu są dostępne od pierwszego dnia kursu. Polecam jednak naukę od szczegółu do ogółu. Zanim się dowiesz, jak redagować beletrystykę, musisz mieć w małym palcu zasady rządzące przecinkiem. Dokładnie w taki sposób są ułożone materiały kursowe.

Po przerobieniu danej lekcji możesz ją oznaczyć w panelu kursowym jako ukończoną i w ten sposób śledzić postęp nauki.

Oficjalnie kurs trwa dwa miesiące. W tym czasie regularnie spotykamy się na żywo, omawiamy najważniejsze problemy, a ja jestem codziennie dostępna w grupie kursowej, żeby odpowiadać na pytania kursantów. Wtedy też mają miejsce spotkania z ekspertami, a do kursantów wysyłane są newslettery z podsumowaniem problemów poruszanych w danym tygodniu.

Po dwóch miesiącach włączy się dostęp do testu końcowego. Nie znaczy to jednak, że na tym nauka się skończy. Żeby zostać dobrym korektorem, potrzeba o wiele więcej czasu – ale bez obaw, wszystkie materiały są dostępne bez limitów czasowych, a grupa na Facebooku działa także po upływie dwóch miesięcy. Wciąż będziemy się wspierać i motywować do działania.

Dostęp do Akademii wszyscy kursanci dostaną równocześnie dokładnie 1 marca 2021 roku.

Czy jest możliwość kupienia kursu na raty?

Tak. Są to Raty PayU 0%. Ja w przydzielaniu tych rat nie uczestniczę, decyzję dostajesz z banku w ciągu 15 minut. Jako okres kredytowania możesz wybrać od 3 do 10 miesięcy. Oprocentowanie i prowizja wynoszą 0%, więc nie płacisz ani grosza więcej, niż wynosi cena kursu.

Jak wybrać zakup na raty? Wrzuć produkt do koszyka, kliknij Zamawiam i płacę, a potem z opcji płatności wybierz raty 0%. System przekieruje Cię na stronę banku.

Czy po ukończeniu kursu dostanę certyfikat?

Tak. Kurs kończy się testem 100 pytań sprawdzających zdobytą wiedzę w praktyce. Warunkiem otrzymania certyfikatu poświadczającego udział w kursie jest przerobienie materiału i wypełnienie testu. Na certyfikacie jest wyszczególniony zakres zagadnień poruszanych na kursie. Otrzymasz wersję elektroniczną i – jeśli zechcesz – papierową.

Certyfikat wystawiam jako właścicielka firmy Ewa Popielarz Edytorstwo & Copywriting – wpisanej do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.12/00150/2020.

Czy muszę mieć Facebooka, żeby wziąć udział w kursie?

Nie. Grupa na Facebooku to dodatek do kursu. Wszystkie materiały znajdziesz w panelu dla kursantów, a każdy live odbędzie się na zewnętrznej platformie webinarowej. Co więcej, raz w tygodniu prześlę Ci mailem najważniejsze tematy poruszane w grupie – nie ominą Cię więc żadne dodatkowe wyjaśnienia ani oferty pracy czy praktyk. Najlepsze żarty też zrelacjonuję.

Nie ma na co czekać!

Wykup kurs właśnie dziś
i dołącz do 230 zadowolonych kursantów, którzy już pracują jako korektorzy!

.