STRONA KURSU - TAROT DLA POCZĄTKUJĄCYCH

TAROT DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Jeśli  jesteś na samym początku drogi i chcesz zacząć swoją przygodę z tarotem, ten kurs jest zdecydowanie dla Ciebie.Czym jest ten kurs?

Kurs "Tarot dla początkujących" to wskazówki i podpowiedzi oparte na moich doświadczeniach. Warto jednak pamiętać, że fakt, iż mam wieloletnie doświadczenie, nie oznacza to wcale, że to co tu powiem czy napiszę, to jest jedyna prawda objawiona. Niczego nie należy wykuwać w betonie i każdy ma prawo do swoich własnych opinii i doświadczeń odnośnie tarota.

Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie podejście nie tylko do tego kursu ale i do samej nauki tarota w ogóle.No nigdy nie będzie tak, że jak jak coś powiem, to tak właśnie być powinno. Zawsze słuchaj siebie.Jeśli kiedykolwiek ktoś powie Ci, że to on czy też ona ma rację i tak właśnie ma być - czym prędzej uciekaj.

Ten kurs został zaprojektowany w taki sposób, by wspólnie przejść przez wszelkie jego etapy bez stresu czy ciśnienia. Został jednak stworzony po to, aby jeśli ktos chce uczyć i używać tarota w swoim codziennym życiu, będzie się musiał zaangażować. To nie tylko zapoznanie się z kartami, ale także praca i kontakt z samą sobą. To idealne narzędzie do pracy ze swoją intuicją. Jak wiemy praktyka czyni mistrza. Im dłuzej ta przygoda z tarotem będzie trwała, tym bardziej Ty będziesz się czuła pewnie ale i tym bardziej wyczulona będzie Twoja intuicja. 
Czy mozesz się tarota nauczyć sama?Oczywiście, że możesz. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że spokojnie mozesz to zrobić, pamiętaj tylko, że po drodze popełnisz mnustwo błędów - wiem co mówię, ponieważ sama takowe popełniłam.


Skąd wziął się pomysł na kurs?

Wiele osób nieustannie pyta w różnych miejscach w internecie, oraz mnie osobiście, jak zacząć przygodę s tatorem? Nie pamiętam już ile razy odpowiadam na te i wiele innych pytać związanych. Oto tylko niektóre z nich:

1. Jak nauczyć się wróżyć z Tarota?

2. Jaka talia na początek do nauki?

3. Jaki poradnik?

4. Jakie książki?

5. Jakie akcesoria dodatkowe?

6. Jakie są porady dla kogoś, kto otrzymał pierwszą talię?

7. Własna czy cudza interpretacja?

8. Od czego zacząć?

9. Gdzie kupić karty Tarota?

10. Nowa talia czy używana?

11. Zapytam nagle i możliwie, że bez sensu. Chciałabym zagłębić się w tarota, jakie rady udzieliłaby pani osobie, która wie trochę, ale niewiele?

Takie pytania, a szczególnie zdawkowe odpowiedzi które usłyszysz, potrafią człowieka skutecznie odstraszyć od chęci zgłębiania wiedzy na temat tarota.


Czego między innymi będziesz się uczyć?

Pierwsza talia

 • Czym jest tarot
 • BHP w Tarocie
 • Do czego używany jest tarot
 • Wybieranie talii
 • Zabobony i strachy odnośnie tarota
 • Rodzaje kart tarota
 • Energetyczna troska o nową talię tarota
 • Oczyszczanie kart - także używanych - nowe czy używane talie

Poznanie talii - konstrukcja tarota

 • Wielkie Arkana
 • Droga Głupca
 • Karty 8 i 11
 • Małe Arkana
 • Karty dworskie
 • Obrazy, postaci w kartach
 • Korespondencje w tarocie

Praca ze swoją talią

 • Rytuał pracy z tarotem
 • Metody poznawania talii
 • Tasowanie i przekładanie talii
 • Losowanie kart - lewa czy prawa ręka
 • Przechowywanie talii
 • Strażnik talii
 • Karty odwrócone
 • Karta dnia lub karta nocy
 • Przygotowanie się do sesji z tarotem

Będziesz się uczyć także o wielu innych aspektach i elementach związanych z tarotem. Poświęcimy też sporo czasu na samo wprowadzenie.


Dla kogo jest ten kurs?

 • Dla osób, które pragną rozpocząć lub rozpoczynają swoją przygodę z Tarotem.
 • Dla osób, które chcą samodzielnie zgłębiać tajniki Tarota.
 • Dla osób, które chcą nauczyć się podstaw o tarocie i używać kart tylko dla siebie.
 • Dla osób, które nie boją się poświęcić sporo czasu na samodzielną pracę z Tarotem.
 • Dla osób, które w przyszłości chcą używać tarota w celach dywinacyjnych dla innych.
 • Dla osób, które chcą odkryć jak samodzielnie można nauczyć się interpretować karty a nie tak, jak interpretują je inni.


Dla kogo ten kurs nie jest odpowiedni?

 • To nie jest kurs dla Ciebie, jeśli są o wiele ważniejsze sprawy, którymi musisz się zająć. Kurs tarota nie powinien być ani zastępstwem ani odskocznią od ważnych spraw, którymi musisz się zająć.
 • Jeśli znasz karty tarota wystarczająco dobrze, zeby samodzielnie je interpretować. Owszem, zawsze warto zdobyć nowe doswiadczenie i nowe spojrzenie na karty, jednak tutak będziemy zaczynać od podstaw, od samego początku, więc może to być dla Ciebie strata czasu.
 • Nauka tarota nie moze też być traktowana jako terapia, więc jeśli potrzebujesz wsparcia energetycznego, czy pomocy specjalisty, nauka tarota Ci tego nie zapewni.
 • Nauka tarota nie moze też być traktowana jako ucieczka od rzeczywistości, po stokroć odradzam Ci naukę w takim przypadku. W pracy z energiami zawsze, ale to zawsze trzeba przede wszystkim zadbać o równowagę.

Po co jest ten kurs i co możesz w nim osiągnąć?

Ten kurs stwożyłam po to, by odpowiadał na pytania, które słyszałam i cały czas słyszę od ludzi, pragnących zgłębić jego tajniki. Nie odpowiem pewnie na wszystkie, jest to kurs dla początkujących, ale te pytania widzę najczęściej zadawane w grupach poświęconych EZO. Odpowiedzi natomiast słyszy się bardzo różne, każdy przecież ma swoje własne doświadczenia odnośnie nauki tarota. Jedna odpowiedź przewija się jednak najczęściej, zarezerwuj sobie mnóstwo czasu i samodzielnie zacznij poznawać karty, zanim "nabijesz" sobie głowę tym wszystkim, co znajdziesz w książkach i internetach.


Ten kurs z pewnością pokaże Ci, jak możesz nauczyć się pracować z kartami. W tym kursie poznasz metody samodzielnej nauki i poznawania tarota. W tym kursie uzyskasz odpowiedzi na pytania jak zacząć pracę z tarotem. Jakich pomyłek czy błędów unikać. Poznasz metody, dzięki którym będziesz o wiele łatwiej poznawać karty.


Po pierwsze, pozwoli Ci uniknąć błędów i pomyłek o które bardzo łatwo, kiedy informacji o tarocie jest dostępnych taki ogrom i to dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nie będziesz potrafiła oddzielić to co jest dobre czy wartościowe od tego, co takie nie jest. Nie twierdzę wcale, że tylko i wyłącznie to, co mam Ci do zaoferowania w kursie jest dobre czy właściwe, jednak z całą pewnością unikniesz niepotrzebnego przedzierania się przez gąszcz zbędnych informacji.
O ile po jakimś czasie nawet będę rekomendować, żeby zobaczyć jak inni czytają karty, jak inni piszą o kartach, czy jak inni je rozumieją, o tyle na początku drogi nie jest to wcale najlepsze. Nie polem Ci także zaglądać na mojego bloga, zanim nie zapoznasz się i nie doświadczysz tego, co Tarot może zaoferować Tobie. Daj sobie szansę, by na początku samodzielnie ocenić i sprawdzić, jaką historię każda karta tarota może Ci opowiedzieć. Na poszerzanie wiedzy przyjdzie jeszcze czas.
Generalnie więc chodzi o to, że i Ty samodzielnie będziesz w stanie przejść przez ten proces, dokładnie tak jak ja przez niego przeszłam i wielu, wielu innych. Tylko tutaj mała uwaga - mnie zajęło to ładnych kilka lat, zanim zrozumiałam, jak najlepiej uczyć się tarota.TAROT DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z tarotem i jesteś na samym początku drogi, ten kurs jest zdecydowanie dla Ciebie.Jak będzie działał ten kurs?

W tym kursie:Rozwiniesz swoje własne, unikalne i intuicyjne podejście do tarota. Nauczysz się tworzyć własne rozkłady, by jeszcze lepiej odpowiadał na Twoje pytania. Nauczysz się rozróżniać 4 żywioły w tarocie. Zdobędziesz więcej pewności siebie, kładąc karty dla innych. Nauczysz się także dobrze bawić używając kart. Ten kurs w dużej mierze opiera się na Twojej pracy. Mało tego, dużo podczas tego kursu trzeba będzie pisać, notować – więc przygotuj sobie odpowiednie zapasy. Dlaczego tyle pisania?

1. Pisanie pobudza kreatywność.Dzięki temu, nim się zorientujesz, zaczniesz doszukiwać się o wiele głębszych znaczeń w kartach.

2. Pisanie jest motywujące – podczas samodzielnej pracy w tym kursie, nauczysz się unikatowego podejścia do tarota ale i do pracy z tarotem w ogóle. Mam nadzieję, że z czasem poczujesz dumę i radość ze względu na fakt, ile pracy, czasu i energii włożyłaś w tą drogę. To jest świetny sposób aby nadal się uczyć i rozwijać.

3. Pisane z czasem przerodzi się w w swojego rodzaju archiwa Twojej nauki. W ten sposób możesz zawsze cofnąć się wstecz i zobaczyć, co dokładnie oznaczało dla Ciebie takie czy inne połączenie kart. To także pozwoli Ci eksperymentować z kartami bez obawy, ze robisz coś źle. Mało tego, nauczysz się lub dowiesz się dużo więcej o sobie i o tym, jak Ty chcesz pracować z tarotem.

4. Pisanie wymaga zobowiązania. To oznacza, ze o wiele więcej wyniesiesz dokumentując swoją drogę nauki tarota, a niżeli jedynie oglądając filmiki z wykładami czy czytając opisy. 

Pozwala Ci także zaakceptować fakt, ze w taki właśnie sposób zgłębisz tarota bardziej – na poziomie podświadomości. Pamiętaj, tu nie chodzi o to, żeby mieć super umiejętności pisarskie. Nie musisz się przejmować stylistyką, ortografią (choć w tym przypadku dla samego siebie zawsze warto się starać). Nikt nie będzie Cię osądzać ani wytykać Ci pomyłek. Miej na względzie fakt, że będzie to Twoja, osobista podróż przez wszystkie karty tarota.