9 maja 2024

9:30 - 17:00

ŁSSE, ul. Tymienieckiego 22G Łódź

00 Dni
00 Godziny
00 Minuty
00 Sekundy


Zapraszamy do udziału w niezwykłym wydarzeniu skierowanym do Świadomych Liderów - Dyrektorów, Managerów
a także Przedstawicieli sektora Human Relations.

Jak być świadomym liderem?

Jak odpowiadać na aktualne wyzwania na poziomie ludzi, zespołów i całej organizacji?

Jak w roli lidera/liderki łączyć odpowiedzialność operacyjną i relacyjną, w równowadze łączyć działania „twarde” i „miękkie” na rzecz celów i strategii organizacji?

Wiemy, że świadomi liderzy i liderki potrzebują różnorodnego wsparcia, dostępu do sprawdzonych praktyk, a także wymiany doświadczeń łącząc wiedzę praktyczną (know-how), szeroką perspektywę (know-what) i inspirację motywującą do działania i zmiany (know-why).

W zmiennej rzeczywistości pełnej niepokoju i często niezrozumiałej (rzeczywistości Świata BANI), dotychczasowe schematy, metody i standardy tracą na znaczeniu
i przestają być efektywne ustępując miejsca podejściom elastycznym, zwinnym, często opartym na intuicji i wysokim ryzyku, wymagając otwarcia na zmiany, gotowości do ciągłego rozwoju, odwagi, poszukiwania punktów odniesienia i poszerzania świadomości liderskiej.

Zgodnie z podejściem HRO™, świadomość liderska wymaga swobodnego operowania i integrowania na trzech poziomach działania – na poziomie indywidualnym
i na rzecz ludzi (Human), na poziomie relacyjnym, na rzecz zespołów i otoczenia biznesowego (Relations) oraz na poziomie organizacyjnym na rzecz kultur, struktur
i procesów organizacyjnych (Organisation). Zaprosiliśmy wyjątkowych ekspertów i praktyków, stworzyliśmy rozbudowaną część warsztatową jednocześnie dbając
o równowagę pomiędzy merytoryką, praktyką, networkingiem. 

Chcemy, żeby spotkanie z nami w ramach Festiwalu było nie tylko okazją do nauki, ale przede wszystkim aby stało się doświadczeniem transformującym, wzmacniającym,
a jednocześnie pełnym przyjemności bycia wśród profesjonalistów, w wyjątkowej atmosferze autentyczności
i otwartości.


Wierzymy, że to, co ważne i kształtujące nas może być równocześnie lekkie, inspirujące i niezobowiązujące. 

Otwieramy nowe horyzonty i kierunki rozwijania ludzi, zespołów i organizacji z pełnym wsparciem Hutchinson Institute.


Prelegenci

arthur-ux

Małgorzata Polzenius

Dyrektor zarządzająca Hutchinson Institute. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w obszarach managerskich.

Odnosi sukcesy w nadzorowaniu
i koordynowaniu szkoleń, tłumaczeń
i projektów kreatywnych oraz kluczowych relacji z klientami. Odpowiedzialna za rozwój firmy, planowanie strategiczne
i efektywność zespołów w Hutchinson Institute oraz całej grupie ILS Lions Group Sp. z o. o. Ukończyła Studium Menedżerskie Mini MBA na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Akademię MBE Master of Business English, Total Service Management w Kaizen Institute. Została dwukrotnie wyróżniona tytułem Tygrysa Biznesu przez Fundację Pro Progressio.

meryl-ios

Robert Fintak

Współtwórca Hutchinson Institute oraz ILS Lions Group. Przedsiębiorca, innowator
i propagator nowoczesnych technologii.

Jako pasjonat nurtów pro-human wdrożył turkusową kulturę do organizacji zanim oficjalnie zostały tak nazwane. Absolwent studiów MBA Akademii Koźmińskiego, European Academy of Diplomacy oraz doktorant Politechniki Łódzkiej na Wydziale Zarządzania. Jest członkiem Rady Łódzkiej Izby Przemysłowo Handlowej. Obecnie prezes Zarządu firmy Terra Hexen. Rotarianin i społecznik.

aleksander-product

dr Łukasz Marciniak

Dyrektor programowy Hutchinson Institute, doktor nauk społecznych, certyfikowany konsultant, trener i coach. Doświadczony interim & project manager. Jak sam mówi
o swojej pracy, specjalizuje się
w budowaniu połączeń między sercem
a rozumem w biznesie. Koordynował projekty w Philips Lighting, Indesit oraz Whirlpool. 
W grupie Toyota prowadził program interwencyjny, a rozwojem świadomego przywództwa zajmował się
w branży automotive (FIAT, TRW, Brembo).

Ukończył brytyjską szkołę doradztwa
w zarządzaniu (BTI Executive), pracy systemowej (Taunus-Institut Berlin), program Transforming Presence Leadership and Coaching (TPLC™)  oraz liczne kursy (SKiTZ Matrik, CoachWise™ Proficiency).

Autor bestsellerowej książki „Coaching” (2013).

 Lech Kaniuk

Doświadczony manager, seryjny przedsiębiorca i ekspert od skalowania biznesu. Przyspieszający zmiany w zakresie innowacji technologicznych
i zrównoważonej energii. Jako współzałożyciel i CEO SunRoof zapoczątkował rewolucję w rzeczywistości klimatycznej, wykorzystując przełomową technologię dachów solarnych do budowy największej w Europie wirtualnej elektrowni. Współtworzył OnlinePizza Norden AB i Pizzaportal.pl, które następnie zostały przejęte przez niemieckiego inwestora – Delivery Hero za kwotę 120 milionów złotych. Nagrodzony przez Brief Magazine jako top 50 najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie oraz doceniony przez Business Link nagrodą #BusinessGuru. Lech jest autorem biznesowego bestsellera “Siła Pędu”.


prof. Andrzej Blikle

Profesor PAN, członek Europejskiej Akademii Nauk. Wykładał na uniwersytetach w Polsce, USA, Kanadzie, Danii i Szwecji. W latach 1990-2010 był prezesem A. Blikle Sp. z o.o. 

Autor wielu publikacji naukowych i książek, które przyczyniły się do rozwoju dyscyplin informatycznych i zarządzania w Polsce i na świecie. Aktywnie uczestniczy w debatach publicznych na temat etyki biznesu, promując odpowiedzialność społeczną przedsiębiorstw oraz zrównoważony rozwój.

Jest honorowym prezesem stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Centrum im. Adama Smith’a. Współtworzył Polskie Towarzystwo Informatyczne. Zdobywca wielu nagród i odznaczeń, w tym m.in. Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

. Izabela Chojnacka - Naskręt

Trenerka biznesu, inspiratorka, konsultantka biznesu, certyfikowany coach mocnych stron i pasjonatka wspierania
w rozwoju. Przez ponad 20 lat zdobywała doświadczenie biznesowe w obszarze HR dużych, międzynarodowych organizacji. Na sali szkoleniowej spędziła ponad 1200 godzin. Szkoleniowo specjalizuje się
w zagadnieniach związanych
z budowaniem dobrostanu, radzeniem sobie ze stresem, inteligencją emocjonalną, komunikacją i efektywnością osobistą. Prowadzi także szkolenia z zakresu rekrutacji i adaptacji pracowników, zarządzania różnorodnością oraz zarządzania talentami w organizacji.

Kamila Głogowska

Strengths Gallup Coach, Senior HR Business Partner w Pluxee. Od 13 lat wspiera HRowo biznes, szczególnie poprzez bliską współpracę z Liderami oraz w obszarze L&D. Od prawie 2 lat pomaga odkrywać Talenty i przekuwać je w Mocne Strony. Pracując z liderami buduje społeczność, w której dzieli się swoimi praktykami oraz współtworzy rozwiązania, dzięki którym zarówno liderzy jak i pracownicy mogą efektywnie i komfortowo pracować. Jest fanką skutecznych rozwiązań w biznesie, dlatego w ostatnim czasie rozwija umiejętności Action Learning oraz coachingowe.

Paulina Burczak

Product Manager w Pluxee Polska, odpowiada za rozwój benefitów żywieniowych. W swojej pracy z powodzeniem popularyzuje kategorię benefitów żywieniowych jako nowoczesnego benefitu, który daje mnóstwo przyjemności pracownikom. Na co dzień zajmuje się budowaniem strategii produktów, analizowaniem trendów i edukowaniem rynku poprzez eksperckie raporty. Ma 8-letnie doświadczenie w pracy w marketingu, które zdobywała w grupie Xella i Credit Suisse, a także w międzynarodowej organizacji Saitech Solution w Azji. W swojej karierze zajmowała się również rekrutacją i head huntingiem, więc środowisko pracy HR zna w wielu odsłonach.


Joanna Sajko-Marciniak

Psycholog biznesu, certyfikowana trenerka, coach, terapeutka organizacyjna (TRE Provider, CCEP). Ekspertka komunikacjii relacji organizacyjnych (MVI Gray). Od ponad 16 lat pracuje z organizacjami ucząc holistycznego podejścia w przywództwie i zarządzaniu zespołami. Uczy interwencji organizacyjnej, pracy z emocjami, redukcji stresu i niekonwencjonalnych metod budowania potencjału pracowników. Kierowała departamentami w instytucjach administracji, a na rynku rozwojowym realizowała projekty m. in. dla EDF, SAS, Toyota, Nordea, Roche, InterCars, Philips, ArcelorMittal. Organizuje kręgi kobieti wyjazdy rozwojowe budząc moc kobiet biznesu.


Andrzej Maciejewski

Z wykształcenia jest Andragogiem. Jako trener i coach pracuje od 15 lat. Pasjonują go możliwości człowieka. Praca z ludźmi to dla niego największa wartość i źródło energii.Ukończył kilka kursów trenerskichw USA, Wielkiej Brytanii i Polsce. Umiejętności tam zdobyte przekłada na nasze realia. Szkolił się u Richarda Bandlera, Richarda Bolstada, Johna Maxwella, Paula Martinelliego, Chrisa Simpsona, Setha Godina, Roberta Cialdiniego.Specjalizuje się w takich obszarach jak: przywództwo, zarządzanie zespołem, budowanie zespołów, komunikacjaw zespole, transforming communication (komunikacja bez przemocy), wystąpienia publiczne.

dr Magdalena Gieras

Konsultant i manager z kilkunastoletnim stażem na stanowisku Interim HR Director. Wielokrotnie projektowała i wdrażała procesy wartościowania stanowisk pracy, budowania ścieżek karier, systemów motywacyjnych opartych o KPI, a także strategię internal & external branding
w różnych organizacjach. Posiada 20 lat doświadczenia w prowadzeniu szkoleń
i kilkanaście lat pracy jako coach i mentor, dzięki czemu wie, jak diagnozować
i rozwijać potencjał ludzi. W swojej pracy dąży do budowania autentycznych relacji
z sobą samym i z drugim człowiekiem oraz do skutecznego realizowania celów zawodowych.

Posiada także dyplom Menadżera Zasobów Ludzkich (ARG, Centrum Kształcenia Kadr Menedżerskich, Warszawa-Poznań) oraz certyfikat coacha ICC.

Martyna Sałek

Manager ds. Szkoleń i Rozwoju w Auchan Retail Polska.Posiada wieloletnie doświadczeniew obszarze HR, jako HR Biznes Partner, obecnie w roli Managera zespołu Szkoleńi Rozwoju. Odpowiedzialna za wdrożenie nowej formacji szkoleń w organizacjii realizację strategii rozwoju pracownikóww firmie. Jej aspiracją jest tworzenie nieszablonowych rozwiązań rozwojowych, adekwatnych do bieżących potrzeb,z zachowaniem ich wysokiej efektywności. Współtwórca projektu Integracja 2.0 czyli Onboarding skierowany na człowieka, który zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie People Innovation w 2022 roku.


Katarzyna Kubiak
Główny Koordynator ds. Personalnych
i Administracji Fresenius Kabi Polska.

Od ponad 13 lat związana z HR. Swoją karierę rozpoczynała od rekrutacji. Uważa, że od tego procesu zaczyna się budowanie marki pracodawcy. Obecnie pełni rolę HR Biznes Partnera w firmie produkcyjnej
z branży farmaceutycznej. Wspiera menadżerów w budowaniu silnych zespołów i przyciągania talentów do organizacji. Certyfikowany konsultant Insights. W swojej codziennej pracy stawia na rozwój pracowników i otwartą komunikację. W wolnych chwilach pasjonatka książek z obszaru rozwoju osobistego i HR.


Michał Szopa

Dyrektor transformacji cyfrowej w firmie Press Glass – lidera produkcji szyb zespolonych. Menadżer zespołów z doświadczeniem z obszarów operacji, zakupów, logistyki. Absolwent UE w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego, Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Czas wolny spędza na doświadczaniu natury żeglując albo jeżdżąc na elektrycznym crossie.


Paweł Antoniak

Prowadzący Festiwal HR Genius.

Analityk z krwi i kości, który pomaga ludziom w zdobyciu pewności siebie
i kształtowaniu postawy prawdziwego lidera. Na co dzień pracuje z ludźmi nad przełamaniem bariery lęku przed sceną
i poprawie umiejętności komunikacyjnych w relacjach biznesowych i prywatnych. Prowadzi warsztaty z zakresu min.: mistrzowskiej autoprezentacji, psychologicznych aspektów osobowości, skutecznych negocjacji, technik perswazji
i skutecznej komunikacji w wirtualnych zespołach.
Sylwia RoMa

Trenerka biznesu z doświadczeniem na stanowiskach menadżerskich. Pełniła rolę Prezesa Polskiego Instytutu Mindfulness,
a także dyrektora Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu, Centrum Kształcenia Podyplomowego i kierownika projektów edukacyjnych. Certyfikowana nauczycielka mindfulness & compassion. 

Posiada uprawnienia do prowadzenia kursów: MBSR (certyfikat Mindfulness Based Stress Reduction), MBCL (certyfikat Mindfulness-Based Compassionate Living), MBLC YA (Mindfulness Based Living Course – Young Adults). Od 2006 prowadzi szkolenia dla firm z zakresu efektywności osobistej i zarządzania stresem, a od 2013 certyfikowane kursy mindfulness.

Piotr Ławacz

Coach typu executive i life (od 2008 roku) prowadzący swoje działania w metodologii zgodnej ze standardami International Coach Federation (w trakcie akredytacji Master Certified Coach). Trener biznesu od 1993 roku, przeprowadził ok. 2300 dni szkoleniowych – treningów i warsztatów
z zakresu psychologii biznesu oraz zarządzania i sprzedaży. 

Szkolił i projektował treningi dla menedżerów i specjalistów w korporacjach, firmach średnich i małych. Jego specjalizacją jest psychologia biznesu, rozumiana jako wsparcie organizacji (firm i instytucji) w zarządzaniu szerokim spectrum procesów psychologicznych prowadzących do wzrostu efektywności biznesowej i dobrostanu personelu. Tę specjalizację realizuje jako coach, trener biznesu, doradca i mentor.

Małgorzata Michalak

Life & Business Guide / Potential Explorer. Wysoko wykwalifikowana specjalistka, która skutecznie pomaga klientom spełniać obrane cele i odnajdywać źródła największej efektywności. We współpracy ze swoimi klientami dąży do uzyskania jak najlepszych efektów indywidualnych, zespołowych i organizacyjnych. Wieloletnie doświadczenie oraz przygotowanie merytorycznie skutkuje kompleksowymi rozwiązaniami. 

W swojej pracy trenerskiej wykorzystuje wiedzę o wrodzonych talentach według klasyfikacji Instytutu Gallupa oraz doświadczenie z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Jest dyplomowanym trenerem EMCC (European Mentoring
& Coaching Council), a jej doświadczenie opiewa na 400 dni szkoleniowo-warsztatowych i ponad 2000 godzin sesji warsztatowych.

Ewelina Jasik

Jako trenerka umiejętności miękkich, coach holistyczny, praktyk biznesu
i wsparcie dla studentów uczelni wyższych już od ponad 8 lat dzieli się wiedzą, pomaga budować postawy i nabywać kompetencji uczestnikom szkoleń, wykładów, prelekcji, webinariów, czy sesji indywidualnych. 

Szkoli w zakresie: wzmacniania poczucia własnej wartości, zarządzania emocjami i energią własną, profilaktyki wypalenia zawodowego, profilaktyki depresji, corporate well-being, radzenia sobie ze stresem, komunikacji
w zespole. Ponadto jako coach, nierzadko działa także jako HR Business Partner
w tematach organizational design, change managment, mobbing, partnerskie przywództwo, zarządzanie projektami, motywowanie przez poznanie indywidualnych motywatorów i poczucia sensu i intencji pracownika.

Magdalena Kwaśniewska-Tafel

Psychoterapeuta, Executive Coach, Trener w zakresie zarządzania stresem. Menadżer z 15-letnim stażem.

Specjalista w projektowaniu systemów motywacyjnych, synchronizacji celów biznesowych i personalnych przy wykorzystaniu własnego potencjału siły
i energii.

Współautorka nowatorskiego programu rozwojowego dla kadry menedżerskiej „Find Your Energy” bazującego na metodzie Tension Release Exercises.

Pasjonatka pracy z ciałem jako nieodzownego elementu wzmocnienia umysłu. Współwłaścicielka sopockiego Centrum Rozwoju RemediuM.

Artur Rusek FUNRUN STUDIO

Fotograf oraz Założyciel fun&run studio - agencji kreatywnej i studia fotograficznego.

Specjalizuje się w fotografii biznesowej, korporacyjnej, portretowej, reklamowej
i modowej. Fotografował między innymi Miss World.

Rocznie wykonuje ponad 1,5 tys. biznesowych portretów zarówno w swoim studio jak również w siedzibach spółek
i w plenerze. Na co dzień zajmuje się fotografowaniem biznesu. Zaufały mu między innymi takie marki jak: Rossmann, Commerzbank, Aldi, Knauf, Schenker, czy PGE.

Finalista konkursu Grand Press Photo w kategorii Reportaż – Życie Codzienne. Jego Fotografie były prezentowane we wszystkich większych miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Łódź, Szczecin, Lublin). Wydał album fotograficzny "Włókiennicza" - reportaż o jednej z łódzkich ulic.
Posiada wiedzę i umiejętności, z których czerpią najefektywniejsi w biznesie: Działy HR, Marketing, PR, Employer Branding.

Program

08:30 - 09:30

Rejestracja Uczestników

09:30 - 09:45

Otwarcie Festiwalu
Małgorzata Polzenius | Hutchinson Institute 

Marcin Majewski | Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

09:45 - 10:00

Power speech

Robert Fintak | Lions Group

10:00 - 10:20

HUMAN: Trzeci wymiar przywództwa

Izabela Chojnacka-Naskręt | Hutchinson Institute

10:20 - 10:35

Nowa rola lidera – kreator mikromomentów

Kamila Głogowska i Paulina Burczak | Pluxee Group

10:35 - 11:00

RELATION: Lider i Liderka - męska i kobieca moc w przywództwie

Joanna Sajko-Marciniak i Andrzej Maciejewski | Hutchinson Institute

11:00 - 11:20

Przerwa kawowa

11:20 - 11:50

GROWING CIRCLE HRO: HR wspierający Liderów, Lider wspierający HR 

prof. Andrzej Blikle

Martyna Sałek | Auchan Retail Polska

Katarzyna Kubiak | Fresenius Kabi Polska

Michał Szopa | Press Glass

11:50 - 12:20

Jak siła pędu kształtuje nowe oblicze lidera przyszłości?

Lech Kaniuk

12:20 - 12:40

ORGANISATION: Reorientacje w organizacji, czyli o aktualnych zmianach strategii zarządzania

dr Magdalena Gieras | Hutchinson Institute

12:40 - 12:55

Wizja przyszłości - Liderzy, Relacje i Organizacje

dr Łukasz Marciniak | Hutchinson Institute

12:55- 13:00

Zakończenie części wspólnej

13:00 - 14:00

Lunch


14:00 - 17:00

PANEL WARSZTATOWY:

1. HUMAN: Odporność psychiczna i Mindset liderów przyszłości 

Sylwia RoMa

2. HUMAN: Personal Lean dla Liderów

Piotr Ławacz

3. RELATION: Partnerska komunikacja w relacjach biznesowych 

 Małgorzata Michalak

4. RELATION: Radość zespołowa - klucz do silnej wspólnoty  

Ewelina Jasik

5. ORGANISATION: Organizacja bez napięć - TRE w służbie dobrostanu organizacyjnego

Magdalena Kwaśniewska-Tafel

6. ORGANISATION: Diversity Culture - potencjał różnorodności w organizacji 

Joanna Sajko-Marciniak i dr Łukasz Marciniak

7. HRO: Pułapki podejmowania decyzji w kontekście niepewności

Profesor Andrzej Blikle

O warsztatach

HUMAN

Odporność psychiczna i Mindset liderów przyszłości 

 Sylwia RoMa

BRAK MIEJSC!

Warsztat ma na celu dostarczenie narzędzi i strategii, które pomogą w zwiększeniu odporności psychicznej i rezyliencji, niezbędnych w dynamicznym środowisku biznesowym. Ten interaktywny i inspirujący warsztat jest skierowany do obecnych i przyszłych liderów, którzy chcą rozwijać swoje osobiste kompetencje związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej, przede wszystkim w obszarach związanych ze wzrostem samoświadomości, empatią i kompetencjami społecznymi.

Efekty, jakie może przynieść Ci obecność na tym warsztacie:

 • zrozumienie Biologii Przekonań i jej wpływu na codzienne decyzje, postrzeganie rzeczywistości
 • zrozumienie Odporności Psychicznej - jak ją identyfikować i rozwijać, aby efektywnie stawić czoła wyzwaniom zawodowym i osobistym
 • pogłębienie znaczenia empatii w biznesie, rozwinięcie inteligencji emocjonalnej w zakresie kompetencji społecznych i zrozumienia istoty Lidera Przyszłości
  w aspekcie budowania interdyscyplinarnych zespołów z naciskiem na komunikację, zaufanie, i wzajemne wsparcie, a także dobrostan psychofizyczny


HUMAN

Personal Lean dla Liderów 

Piotr Ławacz

BRAK MIEJSC!

Jak podnieść swoją efektywność w pracy i życiu osobistym
w oparciu o doświadczania LEAN Management?

Jak wspomagać te działania, rozwijając je w oparciu
o poczucie dobrostanu, rezyliencję psychiczną i strategiczną asertywność?

Jak być spełnionym, szczęśliwym, a zarazem efektywnym
w działaniu?

 • sukces osobisty – integracja z sukcesem zespołu
  i organizacji, osadzenie w codziennych działaniach
 • połączenie dobrostanu oraz szczęścia w wysoką efektywnością procesów zawodowych i osobistych
 • narzędzia LEAN przydatne w codziennym, zawodowym i prywatnym życiu
 • LUZ, czyli balans pomiędzy celami zawodowymi (narzędziami organizacyjnymi) i potrzebami osobistymi (często nie do końca uświadomionymi)
 • budowanie (procesowe!) drogi do szczęścia


RELATION

Partnerska komunikacja w relacjach biznesowych

 Małgorzata Michalak

BRAK MIEJSC!

Skuteczna komunikacja jest kluczem do udanej i efektywnej współpracy. Jak jednak możemy się porozumieć, kiedy każdy z nas mówi w innym „języku”? W trakcie warsztatów przyjrzymy się temu, na jakich poziomach przebiega nasza komunikacja w relacjach biznesowych i jak świadomość indywidualnego świata znaczeń może wspierać skuteczność naszych działań.

 • zrozumienie konstrukcji 4 głównych dialektów współpracy: języka relacji, języka strategii, języka działania oraz języka wpływu
 • transparentność i zaufanie: zrozumienie roli bezpieczeństwa psychologicznego dla efektywnej komunikacji
 • poznanie i przećwiczenie strategii komunikacyjnych opartych o rozpoznawanie potrzeb i system wartości partnerów
 • mapowanie znaczeń: ćwiczenie umiejętności budowania porozumienia w sytuacjach konfliktów i/lub sprzecznych interesów


RELATION

RELATION: Radość zespołowa - klucz do silnej wspólnoty

 Ewelina Jasik

BRAK MIEJSC!

Podobno najbardziej kreatywni i radośni jesteśmy wtedy, kiedy jesteśmy dziećmi.
Co zrobić zatem, by znów być dzieckiem z tysiącem pomysłów?

Celem warsztatu jest doświadczenie radości oraz poczucia wspólnoty jako elementów scalających grupę.

Warsztat:

 • ułatwi uczestnikowi rozpoznanie źródeł swojej wewnętrznej radości
 • uświadomi w poczuciu, że silna wspólnota i zespół nie są dziełem przypadku i składają się na to konkretne elementy, za którymi kryją się określone postawy, wiedza i umiejętności

Uczestnicy doświadczą kreatywnej pracy warsztatowej
z dużą dozą zabawy i optymizmu.


ORGANISATION

Organizacja bez napięć - TRE w służbie dobrostanu organizacyjnego

  Magdalena Kwaśniewska-Tafel

BRAK MIEJSC!

Warsztat dedykowany jest dla osób pracujących z wieloma zadaniami, wysoką odpowiedzialnością i ciśnieniem wyniku, czyli obciążonych permanentnym STRESEM.

Metoda TRE jest skuteczną metodą radzenia sobie ze stresem i pozbywania się jego skutków. Celem warsztatu jest uświadomienie, jakie korzyści niesie mniejsze napięcie zarówno dla jednostki, jak i dla całej organizacji:

 •  organizm pozbawiony napięć i bólów zdrowieje, jesteśmy bardziej odporni i mamy więcej sił
   • mając więcej energii jesteśmy bardziej zaangażowani, mamy większą zdolność skupienia przez co zwiększa się nasza skuteczność a rozluźnienie w ciele poprawia relacje i ułatwia współtworzenie
   • świadomość na temat procesów zachodzących w naszym organizmie pozwalana na świadome zarządzanie własną energią, które zabezpiecza nas przed wypaleniem i brakiem motywacji

   Każdy z uczestników doświadczy jakości metody TRE na tyle aby móc kontynuować ją samodzielnie.


   ORGANISATION

   Diversity Culture - potencjał różnorodności w organizacji

    Joanna Sajko-Marciniak i dr Łukasz Marciniak
   BRAK MIEJSC!

   Każda organizacja jest wewnętrznie różnorodna, ale nie każda potrafi tę różnorodność wykorzystać. Wielu liderom wydaje się, że nie zwracając uwagi na różnice sprawiają, że tracą one na znaczeniu. Tymczasem praktyka pokazuje coś zupełnie odwrotnego, gdy ignorowane odmienności oddziałują na każdy aspekt funkcjonowania ludzi, zespołów i całych organizacji. Celem warsztatu jest odkrycie potencjału różnorodności oraz możliwości, podejść i metod, pełnego wykorzystywania różnic na rzecz wspólnych celów i wyników.

   •  odkrycie znaczenia i specyfiki różnorodności płci, pokoleń, osobowości, perspektyw, pochodzenia
   •  rozwinięcie umiejętności budowania porozumienia w różnorodności i komunikacji uwzględniającej różnorodność
   •  poznanie kluczowych możliwości inkluzji i przynależności opartej na równości w różnorodności na rzecz współpracy
   •  zainicjowanie kultury różnorodności jako odpowiedzi na warunki i wyzwania współczesnych organizacji
   •  zmiana nieefektywnych schematów i nawyków ograniczających dostęp do potencjału różnorodności pracowników i zespołów


   HRO

   Pułapki podejmowania decyzji w kontekście niepewności

   Profesor Andrzej Blikle

   Zapraszamy na wyjątkowy warsztat z wyjątkowym gościem!

   Menadżerowie w swojej codziennej pracy wielokrotnie spotykają się z koniecznością analizowania procesów
   o charakterze losowym. Przychody lub zyski firmy w kolejnych miesiącach, liczby nieobecnych pracowników
   w kolejnych dniach, liczby wadliwych produktów w kolejnych jego partiach, to przykłady takich sytuacji. W każdej
   z nich zmienność procesu można przedstawić w postaci wykresu. Zwykle menadżerowie oceniają taki wykres intuicyjnie niepokojąc się, gdy liczba wadliwych produktów „gwałtownie rośnie” lub też przychód firmy „gwałtownie spada”. W każdym z takich przypadków starają się też znaleźć przyczynę danego zjawiska.

   Niestety ocena procesów losowych prowadzona „na oko” jest bardzo zawodna, gdyż nie pozwala na odróżnienie sytuacji w której „niepokojące zjawisko” ma charakter czysto losowy, od takiego, w którym ma identyfikowalną przyczynę. Na przykład, gdy będziemy obserwowali wyniki kolejnych rzutów kostką, to fakt pojawienia się trzy razy
   z rzędu wyniku „1” nie spowoduje, że zaczniemy zastanawiać się, dlaczego tak się stało. Wiemy, że stało się jedynie dlatego, że stać się mogło. Jeżeli jednak przez trzy miesiące z rzędu obserwujemy bardzo niską sprzedaż, to większość menadżerów będzie się starała znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy. Tymczasem taka przyczyna może mieć charakter losowy, tak jak przy rzutach kostką, choć może też mieć przyczynę nielosową. Na szczęście istnieje statystyczna metoda odróżnienia sytuacji w której jakieś zdarzenie było dziełem przypadku, od tej, w której miało identyfikowalną przyczynę. Ta metoda to karty kontrolne Shewharta.

   NETWORKING

   Organizatorzy

   Hutchinson Institute

   Jako firma szkoleniowa z 15-letnim doświadczeniem stale obserwujemy zmieniającą się kulturę pracy, napływające nowoczesne trendy i teorie oraz innowacyjne, zmieniające rzeczywistość badania naukowe. Wiemy, jak rosnące potrzeby współczesnych pracowników i sposoby na ich zaspokojenie, bywają trudne, czasochłonne i wymagające dla specjalistów HR. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz kompleksowe procesy rozwojowe oparte na progresywnych nurtach, które wyznaczają najlepszy kierunek rozwoju dla pracowników na każdym szczeblu w organizacji. Łączymy rzeczywistość biznesową Waszego przedsiębiorstwa ze sprawdzonymi, innowacyjnymi rozwiązaniami. Jest to prosty sposób do osiągnięcia sukcesu!

   Do naszych fundamentów należą:

   - efektywność i atrakcyjność prowadzonych szkoleń,

   - nowoczesne i konsekwentne podejście do rozwoju,

   - fachowy i zawodowy zespół trenerów/ coachów


   Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

   Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna łączy trzy województwa: łódzkie, mazowieckie i wielkopolskie obejmując łącznie 1339 ha powierzchni. ŁSSE to doskonałe miejsce dla inwestorów, dzięki wspaniałej lokalizacji, bogatej tradycji przemysłowej, rozbudowanej pomocy merytorycznej w procesie wdrażania inwestycyjnego oraz uldze podatkowej sięgającej nawet 55% kwalifikowanych kosztów inwestycji. ŁSSE to także profesjonalny zespół i dzięki temu kompleksowa obsługa inwestora.

   Dlaczego warto zainwestować w ŁSSE:

   - atrakcyjne tereny

   - wysoki poziom pomocy publicznej

   - rozbudowana sieć komunikacyjna

   Jak dojechać

   Partner Główny

   Pluxee to fintech działający w obszarze HR, marketingu i sprzedaży, który dba o przyjemności codzienności i kreuje nieograniczone możliwości. Z naszej innowacyjnej oferty korzysta ponad 50 tysięcy zadowolonych klientów oraz 2 miliony uśmiechniętych użytkowników, którzy realizują swoje codzienne przyjemności u ponad 50 tysięcy partnerów Pluxee.

   W Pluxee wiemy, co uszczęśliwi użytkowników naszych rozwiązań, a działom HR, marketingu, sprzedaży oraz agencjom marketingowym ułatwi pracę
   i sprawdzi się w praktyce. Nasze spersonalizowane, cyfrowe rozwiązania zapewniają pracownikom, klientom i nagrodzonym to, co najważniejsze: wygodny dostęp do ulubionych przyjemności. Z Pluxee można łatwo sięgać po to, co naprawdę ważne – a my doskonale rozumiemy, że dla każdego to coś innego! Rozwiązania Pluxee pozwalają realizować małe przyjemności. Każdy poczuje się doceniony, gdy Pluxee znajdzie się w jego rękach – jako benefit w postaci karty lunchowej, świąteczny prezent od pracodawcy, nagroda za doskonałe wyniki pracy lub lojalność.

   Pluxee. Przyjemności codzienności.

   Pluxee Polska jest częścią globalnej, międzynarodowej Pluxee Group.

   Partnerzy Strategiczni

   Partnerzy Festiwalu

   Patroni medialni

   .