Jak relacja z matką wpływa na Twoje dorosłe życie

Matka. Mama. Mamusia. Pierwsza kobieta i często pierwsza osoba w życiu dziecka. Pierwsze oczy i pierwszy dotyk. Od niej się wszystko zaczyna i bez niej wszystko się może skończyć.

Od tego, czego doświadczyliśmy w relacji z matką zależy to, jak będziemy traktować siebie i jakiego traktowania będziemy oczekiwać od innych. To w tej pierwszej relacji uczymy się tego, na czym polega związek, bliskość i poznajemy prawa rządzące otaczającym światem...

Matka jest dla dziecka jak Bóg. Wyrocznia. W oczach matki odnajdujemy swoje odbicie. I w zależności od tego, jak na nas patrzą, taki swój obraz budujemy. Niestety często ten obraz jest dla nas krzywdzący, często bardzo różni się od tego, jacy jesteśmy naprawdę.

Mam nadzieję, że Twoja wczesna (i aktualna) relacja z matką była pełna bliskości, ciepła, zrozumienia i akceptacji... A jednak przeczuwam, że skoro tu jesteś, to czegoś szukasz.., coś jest nie tak, czegoś Ci brakuje i nawet nie wiesz, jak to określić.

Nie chcesz szukać winnych, nie chcesz źle mówić o mamie, może nawet boisz się dotykać tego tematu w obawie, że zrobisz coś złego i odrzucisz tę, która dała Ci życie. A jednak wewnętrzny głód miłości nie daje spokoju i woła o uwagę.

Jeśli słyszysz ten głos, to wiedz, że jesteś w dobrym miejscu.

Potrzebujesz uzdrowić relację z matką jeśli:

-masz poczucie, że nigdzie nie pasujesz, ciągle szukasz swojego "domu"

-wstydzisz się siebie, tego kim jesteś i co czujesz

-sabotujesz swoje działania, zachowujesz się tak, jakbyś sam, sama podkładała sobie kłody pod nogi

-nie umiesz stawiać granic, czujesz się wykorzystywana/y przez bliskich i dalszych

-notorycznie wchodzisz w toksyczne relacje, choć za każdym razem myślisz, że to się więcej nie powtórzy

-nie akceptujesz swojego ciała, nie podobasz się sobie

-porównujesz się do innych, zazdrościsz albo masz poczucie, że to Tobie ktoś czegoś zazdrości

-nie umiesz dogadać się ze swoimi rodzicami, a relacja z nimi jest dla Ciebie źródłem poczucia winy

-masz problemy w relacji z dziećmi- choć obiecujesz sobie, że nie powtórzysz błędów rodziców, to się i tak dzieje

-jesteś chodzącym zadowalaczem innych- stawiasz siebie na ostatnim miejscu i zapominasz o swoich potrzebach

Nieuleczone rany dzieciństwa wpływają na nasz kontakt ze sobą, na nasze relacje z innymi ludźmi, a nawet na to, jak czujemy się w świecie- na nasz kontakt z Bogiem, absolutem, wszechświatem. Matka jest naszym pierwszym lustrem- zwierciadłem „prawdy” o nas, w jaką uwierzyliśmy w pierwszych latach życia. Im bardziej zwierciadło krzywe, tym bardziej zniekształca obraz naszego JA. Uzdrawiając dzieciństwo dajesz sobie szansę na aktualizację tego obrazu i odkrywasz, krok po kroku zapomniane cząstki siebie tak, by stać się w pełni dojrzałą, zintegrowaną osobą, która może swobodnie wyrażać się w otaczającym świecie i realizować swój niepowtarzalny potencjał.

Kim jestem?

Nazywam się Sylwia Kulesza i pracuję towarzysząc w odzyskiwaniu swojego zranionego dziecka wewnętrznego, uzdrawianiu matczynej rany i odkrywaniu Drogi swojej Duszy.. Prowadzę bloga www.zapiskiaurory.pl, na którym dzielę się swoim doświadczeniem i zdobytą wiedzą. Zarówno moje własne życie jak i praktyka spotkań z klientami potwierdzają ogromny wpływ relacji z matką na nasze dorosłe życie. Jestem przede wszystkim praktykiem, dlatego kurs opieram wyłącznie na sprawdzonych technikach i narzędziach, które pomogły zarówno mnie samej jak i wielu osobom, którym towarzyszyłam w ich procesie integrowania matczynej rany i odzyskiwaniu utraconych części siebie.  

Jak wygląda kurs?

Podzieliłam kurs na 4 części, które wzajemnie się uzupełniają. Ich kolejność ułożyłam tak, byś mogła, mógł przejść głęboką transformację i zmienić nie tylko swój wewnętrzny obraz relacji z matką, ale również wprowadzić te zmiany w życie.

1 . Rozpoznanie. W pierwszym module będziemy się przyglądać rodzajom toksycznych zachowań. Pomogę Ci rozpoznać krzywdzące zachowania (matki i innych dorosłych w Twoim dzieciństwie) oraz uświadomić sobie, jaki wpływ miały na Twoje życie. Oprócz opisu i przykładów toksycznych typów zachowań, znajdziesz tu również lekcję na temat ról w rodzinie dysfunkcyjnej, patriarchatu, konfliktów i tego, jak relacja z rodzicami może wpływać na Twoje myślenie o sobie i sabotować Twoje działania. Ten moduł jest najbardziej teoretyczny, jednak treści w nim zawarte będą poruszać w Tobie niedostępne wcześniej emocje, co ma na celu przygotowanie Cię do kolejnego etapu procesu.

2. Uwolnienie emocji i przeżycie żałoby. To czas, kiedy mając świadomość tego, jak relacja z matką wpłynęła na Ciebie zaczynasz dopuszczać do siebie gniew, złość, smutek, żal, rozczarowanie i wiele innych bolesnych odczuć. Pomogę Ci oddzielić Twoje oczekiwania od tego, kim w rzeczywistości była Twoja matka. To, czego potrzebowałaś, potrzebowałeś jako dziecko mogło ukształtować w Tobie pewien archetyp idealnej matki, na której obecność, ciepłe słowo i łagodne oczy być może nadal czekasz… Niestety może on mieć niewiele wspólnego z realną postacią Twojej matki biologicznej- kobiety z krwi i kości, z zaletami ale i wadami. Uznając ten rozdźwięk pomiędzy tym, czego potrzebowałaś potrzebowałeś, a tym, co w rzeczywistości otrzymałaś/eś, otworzysz się na ból, jaki płynie z tego oddzielenia, a dzięki temu rozpoczniesz proces żałoby i pożegnasz nadzieje na to, że Twoja biologiczna matka da Ci kiedyś to, czego tak bardzo pragniesz. Pożegnasz swoje nadzieje na idealne dzieciństwo, którego nigdy nie było i tym samym odzyskasz wolność i zapoczątkujesz okres wewnętrznego dojrzewania i niezależności.

3. Zdrowienie czyli wewnętrzna transformacja. Tu będziemy wypełniać pustkę po Twojej matce. Nauczę Cię, jak dać sobie to, czego zabrakło Ci w relacji z matką. Wyposażę Cię w narzędzia, dzięki którym nawiążesz kontakt ze swoją matką wewnętrzną i dzięki temu sprawisz, że matka biologiczna nie będzie już jedynym źródłem miłości i szans na szczęśliwe życie. Pomogę Ci rozpoznać siebie prawdziwego, prawdziwą, pomogę zobaczyć, kto kryje się za rolami, maskami i schematami, w które nieświadomie wchodzisz w swoim życiu aby zrekompensować sobie to, czego tak zabrakło w relacji z rodzicami. Będę towarzyszyć Ci w odnajdywaniu Twojego idealnego sposobu na samoopiekę, pomogę uporządkować Twoją przestrzeń, relacje, tak byś mogła, mógł żyć w zgodzie ze sobą i umiał, umiała zaspokajać swoje potrzeby w zdrowy i asertywny sposób.

4. Wprowadzenie zmian w życie. W ostatnim module pomogę Ci przenieść całą wykonaną wcześniej pracę wewnętrzną na zewnątrz, dzięki czemu wprowadzisz realne zmiany w swoim życiu. Nauczę Cię stawiać granice i pomogę wybrać najbardziej odpowiednią dla Ciebie formę kontaktu z matką. Otrzymasz też ode mnie wskazówki do dalszej, samodzielnej pracy.

  Jakich efektów możesz się spodziewać po zakończeniu kursu?

  „Spirala Życia” to nie jest zwykły warsztat. To proces głębokiej transformacji, który zapoczątkuje nowy rozdział Twojego Życia. Nauczysz się dbać o własne granice, tworzyć lepsze relacje, komunikować się z przestrzeni serca, a nie z przestrzeni emocjonalnej dziury i braków. „Spirala Życia” to początek Twojej Nowej Drogi. W drodze tej będę Ci początkowo towarzyszyć ja i inni uczestnicy, byś z czasem zbudował, zbudowała swoje wewnętrzne wsparcie i zaczął, zaczęła samodzielnie kroczyć Drogą Twojej Dojrzałości.

  W wyniku procesu uzdrawiania relacji z matką zaczniesz bardziej rozumieć innych, rozwiniesz swoją empatię, odzyskasz odwagę i moc kreowania własnego życia. 

  Poznaj opinie uczestników

  "Zacytuję Judith Herman, jedną z pionierek terapii traumy "Podstawowym warunkiem powrotu do zdrowia jest przywrócenie jednostce wiary we własne siły" i ja taką jednostką już jestem, dzięki Spirali, w której otrzymałam wiedzę w postaci świetnie przygotowanych materiałów, akceptację, szacunek i wsparcie na Kręgach i Lajwach oraz absolutnie bezpieczną przestrzeń w naszej grupie na fb. Cieszę się z dawania i otrzymywania. Z tego, że każdy z nas decyduje o sobie, o swoim udziale. Bez presji i oceniania. I zawsze są to najlepsze decyzje. Doświadczenie dobrowolności jest dla mnie najcenniejsze. Czy jest trudno? Tak, czasem bardzo, ale ze wsparciem "spiralowej" rodziny, wszystko można przeżyć ! Z wdzięcznością za Spiralę, Asia."


  "Tutaj w Spirali jest jak w domu być powinno. Można tu przyjść z tym co się ma. Tutaj można czuć się bezpiecznie. Tutaj moje emocje i historia są mile widziane. Tu dowiedziałam się że złość nie jest zła i że płacz działa uzdrawiająco. Tutaj odważyłam się spotkać ze swoim lękiem. Tutaj uczę się że jestem dla siebie najważniejsza osobą i ze dbanie o sobie jest zdrowe.  Z wdzięcznością, Agnieszka"

  Więcej opinii znajdziesz na mojej stronie.

  Jak wygląda udział w kursie?

  Po dokonaniu zakupu otrzymujesz roczny dostęp do platformy kursu „Spirala Życia”,  w tym do:

  - ponad 25 nagrań audio, filmów i prezentacji

  - 15 gotowych notatek tekstowych

  - ponad 30 pdfów z ćwiczeniami i instrukcjami

  A także roczny dostęp do prywatnej grupy wsparcia na Facebooku, w której spotkasz innych uczestniczków kursu- odważne kobiety i mężczyzn, którzy stają za swoją Mocą. W ramach grupy odbywać się będą:

  -spotkania live, w czasie których będę odpowiadać na pytania Twoje i innych uczestników (1 raz w miesiącu)

  -kręgi emocji na platformie Zoom- nienagrywane spotkania on-line, podczas których będziemy wymieniać się i dzielić swoimi odczuciami i refleksjami z procesu (2 razy w miesiącu, zazwyczaj w środę albo czwartki o godz. 20.00)

  Drzwi warsztatu otwieram dwa razy w roku. Warsztat kieruję zarówno do kobiet jak i mężczyzn.

  Przeciwskazania do udziału w warsztacie:

  - leczenie psychiatryczne i farmakoterapia

  - ciężkie uzależnienie

  - ciąża

  Najbliższe otwarcie programu i spiralnej grupy odbędzie się 4 kwietnia 2022. 

  Regularna cena warsztatu to 2000 zł. Do 27 marca obowiązuje promocyjna cena 1750 zł.


  Jeśli potrzebujesz rozłożyć swoją płatność na raty, napisz do Moniki na asystentka@zapiskiaurory.pl

  Ilość miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność wpłat.

  .