15.02 - rozpoczynamy Moduł III
Pobierz materiały - scenariusz, piosenkę... baw się, śpiewaj i migaj razem z nami!
W ramach projektu zawarte zostały IV moduły pracy. Każdy moduł to zajęcia z innej dziedziny, przygotowane przez wspaniałych specjalistów - EKSPERTÓW! Każdy moduł to również okazja do migania. Otrzymacie od nas scenariusze zajęć, live'y, filmy, piosenki, wiersze i jeszcze więcej. Konkretne narzędzia, wspaniali Eksperci, solidna dawka wiedzy, wartościowe kompetencje, niepowtarzalne scenariusze oraz innowacyjne, interdyscyplinarne podejście do edukacji zawarte w jednym projekcie. Co Wy na to? ZAPRASZAMY!
Język migowy również dla dzieci słyszących? To nie żart! To szereg korzyści i wartości, które zyskują mali odkrywcy. Zabawy z językiem migowym, to wyjątkowa możliwość DLA KAŻDEGO DZIECKA. Harmonijny rozwój na płaszczyźnie motorycznej, emocjonalnej, społecznej i intelektualnej. Rozwój kreatywnego myślenia, zapamiętywania, koordynacji wzrokowo-ruchowej, tolerancji, empatii, świadomości otaczającego nas świata, to tylko początek długiej listy korzyści, które są niezwykle ważne dla każdego dziecka. Dlatego w projekcie biorą udział dzieci, nauczyciele, terapeuci i specjaliści. A wszystko to w duchu interdyscyplinarnego podejścia do edukacji. Podczas trwania projektu nasi Eksperci zaproponują Wam różnorodne zajęcia, które będą doskonałą okazją do wprowadzenia elementów języka migowego. Do dzieła!
Cele projektu:
- Budowanie świadomości oraz kompetencji związanych z polskim językiem migowym wśród dzieci słyszących,
- Wspomaganie harmonijnego rozwoju dzieci na płaszczyźnie motorycznej, emocjonalnej, społecznej i intelektualnej,
- Wzbogacenie codziennej pracy z dziećmi o elementy polskiego języka migowego,
- Rozwijanie ciekawości poznawczej dzieci,
- Rozwijanie otwartości, empatii i pewności siebie w otaczającym dzieci świecie,
- Poszerzanie światopoglądu dzieci,
- Przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu osób niepełnosprawnych,
- Poszerzenie warsztatu pracy nauczycieli, pedagogów i specjalistów.
W czwartek 01.12 spotkamy się w projektowej grupie zamkniętej na livie. Zaprezentujemy i omówimy scenariusz oraz znaki migowe do modułu II. Do zobaczenia!
Moduł I - start 01.12.22 o 20:00
Pobierz materiały, wydrukuj, przygotuj zajęcia, migaj i baw się razem z nami!
Tu znajdziesz wszystkie materiały do pobrania: plakaty informacyjne, regulamin projektu, materiały do modułów i inne. Materiały będą tu uzupełniane na bieżąco.
Moduł I rozpoczęty!
Pobierz materiały, wydrukuj, przygotuj zajęcia, migaj i baw się razem z nami!
15.11 rozpoczął się czas na zdawanie sprawozdań z realizacji modułu I. Co zrobić, aby zdać prawidłowe sprawozdanie? Jakie są najczęściej powielane błędy? Sprawdź i rozlicz się do NIEPRZEKRACZALNEGO TERMINU 30.11
Nie znam języka migowego, czy mogę wziąć udział w projekcie? Czy poradzę sobie?
Jakie są zadania projektowe?
Czy udział mogą wziąć dzieci z niepełnosprawnością?
Czy projekt jest bezpłatny?
Jak uzyskać zaświadczenia i certyfikaty?
Sprawdź odpowiedzi na te i inne pytania.
"Migowy dla dzieci" to pierwszy taki interdyscyplinarny projekt w Polsce!
W tym wpisie chciałabym opowiedzieć Wam co nieco o genezie powstania projektu – Po co? Dlaczego? Skąd wziął się pomysł? I w ogóle o co w tym wszystkim chodzi?
Zapraszam Was do wpisu, który pojawił się na blogu MiguMig. Znajdziecie tam nieco więcej szczegółów, dotyczących projektu "od kuchni" ;)
Rozpoczęliśmy prezentację Ekspertów. Możesz ich poznać na profilu lub na tej stronie scrollując w dół. Zobacz, z kim spotkasz się w nowym roku szkolnym w ramach projektu "Migowy dla Dzieci"!
W ramach MiguMig - zabawy z językiem migowym chcemy pokazać Wam, że nauka języka migowego jest dla każdego! Także dla DZIECI SŁYSZĄCYCH!
Dlatego przygotowujemy piosenki, materiały, webinary i szkolenia, które pomogą Wam wprowadzać elementy języka migowego do codziennej pracy z dziećmi...
- Usprawniana jest motoryka mała dzięki ciągłej pracy rąk i palców,
- rozwija się zapamiętywanie, kojarzenie i kreatywne myślenie,
- usprawniana jest koordynacja wzrokowo - ruchowa,
- dzieci otwierają się na świat osób niepełnosprawnych,
- rozwija się ich tolerancja, empatia oraz chęć niesienia pomocy innym...
Dobrosława Horbacz czyli Paluszkowe Rozśpiewanki, to patent na wspaniałą zabawę z Zabawami Paluszkowymi. Bazą znajomości tych zagadnień jest doświadczenie w pracy ze żłobkowymi maluchami, co przyczyniło się do powstania firmy, która zainspiruje osoby pracujące z dziećmi do lat 3 i nie tylko, wiedzą, zabawą i umiejętnością ich wprowadzania. Dyplomowana opiekunka dziecięca, praktyk z wieloletnim stażem pracy z dziećmi, znająca realia pracy żłobków publicznych jak i prywatnych, ich zalety i wady oraz możliwości, jakie te placówki stwarzają do pasjonującej pracy.
Agnieszka Kaproń jest surdologopedą, audiologiem ogólnym, protetykiem słuchu i przedsiębiorczynią. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z wadami słuchu i z opóźnionym rozwojem mowy. Tworzy pomoce terapeutyczne, kursy online i szkolenia stacjonarne właśnie z tej tematyki. Każdego roku organizuje ogólnopolską akcję #kochamsłyszeć uświadamiającą czym jest niedosłuch aparaty czy implanty. To jej ogromna PASJA i duża część życia!
Magdalena Maduaka to wokalistka, autorka piosenek, producentka i założycieka Jazzowanek. Jazzowanki to, przede wszystkim, okazała biblioteka muzycznych filmików dla dzieci z gestami na YouTube. Muzyka zaprezentowana jest w ciepłych, jazzujących aranżacjach, natomiast filmy stronią od przepychu. Od swojego powstania kanał zyskał przychylność wielu pedagogów, terapeutów i rodziców (ponad 10.000 subskrypcji na YT i prawie 30.000 obserwujących na FB). Do tej pory na platformach streamingowych ukazało się 7 albumów projektu.
Agata Jakuszko Sobocka to pionierka myślenia wizualnego w Polsce, przedsiębiorca, psycholog zafascynowany neuronaukami, graphic recorder (rysownik konferencyjny) i facylitatorka graficzna. Od 6 lat niemalże codziennie wspiera marki w rozwiązywaniu problemów biznesowych z wykorzystaniem rozrysowania procesów. Producentka i wiodąca ręka filmów rysunkowych, tłumaczących w komiksowy sposób skomplikowane treści.
Harmonogram projektu realizowanego w roku szkolnym 2022/2023
SIERPIEŃ / WRZESIEŃ - Rejestracja uczestników, gromadzenie się w zamkniętej grupie na facebooku (link powyżej), zbieranie zgód, rozwieszanie plakatów, zamieszczanie informacji o udziale w projekcie na stronie placówki i w mediach społecznościowych placówki
MODUŁ I (Ekspert: Dobrosława Horbacz, Paluszkowe Rozśpiewanki. Obszar tematyczny: emocje i kolory.)
15.10 - 15.11 REALIZACJA MODUŁU I (w grupie na facebooku będą wszystkie szczegółowe informacje)
15.11 - 30.11 Sprawozdania z modułu I
01.12 - 15.12 Zaświadczenia za moduł I
MODUŁ II (Eksprt: Agnieszka Kaproń - terapia dzieci z wadą słuchu. Obszar tematyczny: zima.)
01.12 - 15.01 REALIZACJA MODUŁU II (w grupie na facebooku będą wszystkie szczegółowe informacje)
15.01 - 31.01 Sprawozdania z modułu II
01.02 - 15.02 Zaświadczenia za moduł II
MODUŁ III (Ekspert: Magdalena Maduaka, Jazzowanki. Obszar tematyczny: piosenka na luty.)
15.02 - 15.03 REALIZACJA MODUŁU III (w grupie na facebooku będą wszystkie szczegółowe informacje)
15.03 - 31.03 Sprawozdania z modułu III
01.04 - 15.04 Zaświadczenia za moduł III
MODUŁ IV (Ekspert: Agata Jakuszko Sobocka, Draw The Words. Obszar tematyczny: zwierzęta.)
15.04 - 15.05 REALIZACJA MODUŁU IV (w grupie na facebooku będą wszystkie szczegółowe informacje)
15.05 - 31.05 Sprawozdania z modułu IV i z realizacji całego projektu
01.06 - 15.06 Zaświadczenia za moduł IV i certyfikaty za realizację całego projektu
Poznaj nasz Zespół Organizacyjno - Projektowy
Dołącz do Newslettera od MiguMig - zabawy z językiem migowym