Chcę z łatwością mówić o seksualności!

Czy to jest możliwe?

Tak. Nawet jeśli dziś Ci nie idzie, zasycha Ci w gardle i brak Ci słów czy odwagi, żeby wprost mówić o seksualności z Twoim partnerem, partnerką, dziećmi itp. to wierzę, że po tym 5-tygodniowym procesie "uwolnisz swoją czakrę gardła" i wypowiesz się pełnym głosem. Od 10 lat prowadziłam warsztaty na ten temat i widziałam, jak nawet nieśmiałe osoby wychodziły poza skrępowanie, żeby wypowiedzieć swoją prawdę. Ty też możesz!

Dlaczego teraz?

Idzie nowe.
Na wielu poziomach.
Teraz i ja w tej polskiej ciemności wychodzę do Ciebie z podróżą, która przeprowadzi Cię przez podstawy rozmawiania o seksualności, tak, abyś mogła/mógł wyrazić swoją prawdę, swoje potrzeby i fantazje a także żądania polityczne w zakresie seksualności.

Aktualnie na naszej półkuli robi się coraz ciemniej - to dobry czas na wchodzenie w głąb, zaglądanie w siebie, badanie swoich potrzeb i zasobów, a po tych kilku tygodniach spędzonych razem, gdy światło wygra z ciemnością, może będziesz chciał/a z nową wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami wyjść „do ludzi”, pomóc na większą skalę także innym rozsznurować zaciśnięte gardła, tak abyśmy mogli w swobodny, łagodny i dobry sposób mówić o ważnych kwestiach związanych z seksualnością, które dziś dla niektórych nadal są tabu.

Uznanie strefy seksualnej za „wulgarną”, „pornograficzną” czy „niegodną rozmowy” sprawia, że przestajemy o niej myśleć, doceniać ją, ale też patrzeć na nią krytycznie. A przecież jeśli nie można mówić o seksualności, to nie można mówić ani o swoich potrzebach i pragnieniach, ani odpowiadać na pytania dzieci o seks, ani krzyczeć o przemocy seksualnej i edukować, jak sobie z nią radzić. Milczenie odcina naszą energię i sprzyja kontrolowaniu ludzi przez władze.

A ja chcę, abyś odzyskał/a i energię i władzę nad Twoją seksualnością!

Kim jestem?

Jestem Voca Ilnicka - przewodniczka po kobiecej seksualności

feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka książki "Uniesienie spódnicy". Zajmuję się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności. Uwielbiam stwarzać przestrzeń dla nieskrępowanych rozmów. Chcę, aby każda kobieta, dziewczyna, mama mogła ze swobodą, czułością i pewnością siebie mówić o seksualności, łatwo komunikować się z bliskimi i dziećmi w tym zakresie i stawiać żądania polityczne dotyczące praw kobiet i edukacji seksualnej.

W czasie naszej 5-tygodniowej podróży poznamy narzędzia i sposoby, aby:

  1. wyłączyć autocenzurę i pozwolić płynąć energii seksualnej,
  2. wzmocnić seksualną pewność siebie,
  3. rozmawiać o intymności i seksualności z bliskimi, (partner(k)mi, przyjaciół(ka)mi a także ośmielać innych do mówienia o seksualności.
.