Czy chcesz wymyślić, odkryć, poznać siebie i żyć tak jak zawsze marzyłaś/-eś?

odkryj swoje ikigai

Ikigai to filozofia dobrego, prostego życia, która powstała na japońskiej wyspie Okinawa, słynącej z największej liczby najdłużej żyjących ludzi na świecie. 

“Iki” znaczy “żyć”, “gai” to powód. To właśnie znajomość własnego Ikigai, powodu, dla którego jest się na ziemi, i życie zgodnie z tym powołaniem sprawia, że żyjemy długo i szczęśliwie.

Co da Ci znajomość własnego Ikigai:

  • energię, by wstawać codziennie pełnym życia, dbać o siebie i realizować swoje cele,
  • ufność sobie i własnym wyborom, (poczujesz głęboko, że to, co robisz ma sens),
  • zwiększenie odpowiedzialności za swoje życie (tzw. wzięcie życia w swoje ręce),
  • zwiększenie poczucia sprawczości w życiu,
  • poczucie większej więzi z innymi, poczucie, że jest się potrzebnym (w każdym wieku),
  • większy spokój i życie zgodne z wyznawanymi wartościami.

Badania potwierdzają, że Ikigai daje długie, szczęśliwe życie

Badanie naukowców z uniwersytetu Tohoku prowadzone przez siedem lat nad Japończykami, pokazuje, że osoby, które nie dostrzegają w swoim życiu Ikigai są bardziej chorowite, samotne, narażone na większy stres i bezrobocie. 

Znalezienie swojego Ikigai skutkuje pozytywnym nastawieniem do życia, które prowadzi do szczęśliwego i aktywnego życia. Ponieważ Ikigai wiążę się także z dbaniem o zdrowie, ruchem i aktywnością fizyczną, zmniejsza ryzyko występowania chorób.

Jak znaleźć swoje Ikigai?

Ikigai leży w centrum wszystkich aktywności, to życie codziennością, tu i teraz, cieszenie się przyjemnościami życia i niezapominanie o swojej misji. Jeśli nie dbasz o któryś z kręgów, tracisz własny potencjał. Długie i szczęśliwe życie zapewnia nam to, co nas porusza, to, co ma dla nas znaczenie, zdrowe jedzenie, które nas karmi, dbanie o ciało, ludzie, którymi się otaczamy, praca, która daje sens i pieniądze.

Właśnie tym będziemy się zajmować podczas bezpłatnego 5-dniowego wyzwania “Odkryj swoje IKIGAI”!


Program bezpłatnego wyzwania

1 lipca, poniedziałek

INAUGURACJA. Mail z zaproszeniem do grupy na Facebooku. Zapoznanie się. Zaproszenie do zadawania pytań (odpowiedzi w piątek w formie LIVE na FB)

2 lipca, wtorek

Mail z materiałami do ćwiczenia WYMYŚL SOBIE SIEBIE, check-lista w formie workbooka, film z instrukcją w formie LIVE albo w formie wcześniejszego nagrania

3 lipca, środa

Mail z niespodzianką! Drugi dzień pracy nad ćwiczeniem WYMYŚL SOBIE SIEBIE.

4 lipca, czwartek

Warsztat online na żywo w programie ZOOM, praca w 3 osobowych zespołach, link do spotkania oraz instrukcja przyleci wcześniejszym mailem.

5 lipca, piątek

Sesja mentorska w formie LIVE na FB z odpowiedziami na pytania. Podsumowanie wyzwania. Podpowiedzi, jak dalej możesz pracować nad Ikigai.

Wyzwanie poprowadzi Angelina Piechowska

Angelina Piechowska

Z zawodu, z powołania, z misji i pasji jestem psychologiem. Jestem terapeutą pracującym w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniu (Solution-Focused Brief Theraphy), mówcą motywacyjnym oraz autorką książki Porozmawiajmy o Tobie. 

Na co dzień mieszkam w UK, pracuję indywidualnie z klientami oraz w Sifa Fireside, organizacji pomagającej ofiarom przemytu ludzi oraz osobom bezdomnym. Moje Ikigai to projekt Porozmawiajmy o Tobie.

Jestem dla Ciebie, abyś stworzył/-a takie życie, o jakim dziś marzysz!


Przeczytaj, co mówią uczestnicy poprzedniej edycji wyzwania:

Marta

Polecam z całego serca. Naprawdę wartościowy warsztat, który dokopuje się do tego co głęboko w sercu. Stąd już tylko krok do wielkich zmian!

Magda

Pattern Lady

Angeliny mogę słuchać godzinami, bo ma tak niesamowitą moc posługiwania się metaforami i opowieściami. Fajnie było przystanąć na chwilę i zastanowić się nad tym o co nam w życiu właściwie chodzi.

Natalia

Całe doświadczenie było dla mnie bardzo ciekawe i wartościowe. Najbardziej podobały mi się warsztaty. Jeśli chodzi o kontent, to byłam pod wrażeniem pracy, jaką włożyłaś w przekazane nam materiały. Dziękuję!

Kasia

Złoty Kot

Dzięki wyzwaniu pojawiała się we mnie gotowość, by pozbyć się niewiary w siebie i bardzo mocno zbliżyłam się do swojego dlaczego. 

Ela

Świetna dawka energii i inspiracji. Taki pozytywny “kopniak” aby się ruszyć i popracować nad sobą!