Wyobraź sobie uczniów Twojej klasy, którzy:
Najlepsze jest to, że nawet sobie tego nie uświadamiają. Po prostu dobrze się bawią.
Edukacyjny escape room to warsztaty, których uczestnicy rozwiązują zadania i łamigłówki, aby osiągnąć wspólny cel, czyli otworzyć zamknięte na kłódki skrzynki.
Warsztaty są mobilne, przystosowane do rozegrania w przestrzeni klasy.
Uczniowie pracują w grupie, która ma wspólny cel: otworzyć zamknięte na kłódki skrzynki. Aby go zrealizować, będą musieli komunikować się ze sobą, wspólnie ustalić plan działania, podział zadań oraz sprawnie przekazywać sobie informacje.
Informacja zwrotna jest dostarczana natychmiast, np. kłódka szyfrowa się nie otwiera. Uczniowie próbują innych sposobów rozwiązania zadania. Dzięki porażce uzyskują cenne informacje, przez co jest ona naturalnym etapem poradzenia sobie z problemem.
Warsztaty zmuszają do myślenia wychodzącego poza schemat, poszukiwania niekonwencjonalnych odpowiedzi. Uczestnicy zajęć filtrują informacje, łączą ze sobą fakty, aby znaleźć rozwiązania postawionych przed nimi problemów.
Tematem przewodnim warsztatów są zmiany klimatyczne, globalne ocieplenie i sposoby przeciwdziałania degradacji środowiska. Uczniowie przeniosą się w przyszłość, do czasów, w których ludzkość zmaga się ze skutkami katastrofy klimatycznej. Wcielą się w specjalistów, którym powierzono misję ratowania Ziemi.
Zagadki są interdyscyplinarne i różnorodne. Tematy poruszane na warsztatach można omówić na lekcjach przyrody, biologii, WOS-u, czy na godzinie wychowawczej.
Jestem edukatorką, w edukacji wykorzystuję gamifikację oraz metodę game based learning.
Doświadczenie w obszarze nowoczesnych metod edukacyjnych zdobywałam w centrach nauki w Trójmieście. Prowadzę warsztaty z projektowania gier miejskich z dziećmi i młodzieżą oraz zajęcia w formie escape roomów dla uczniów i nauczycieli.
Jestem autorką bloga Gry w edukacji, scenariuszy lekcji w formie escape roomów oraz materiałów dla nauczycieli na temat gamifikacji.
Znajdziesz mnie także na Facebooku, gdzie publikuję zagadki oraz inspiracje dla nauczycieli.
Do jakiej grupy wiekowej kierowany jest warsztat?
Edukacyjny escape room został przygotowany w dwóch wersjach dostosowanych dla różnych grup wiekowych.
Wersja podstawowa: klasy V i VI.
Wersja zaawansowana: klasy VII i VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Jaka powinna być liczba uczestników zajęć?
Optymalna liczba uczestników to 20 osób. Jednak biorąc pod uwagę, że liczebność klas często jest większa, maksymalna grupa uczestników to 25 osób.
Jaki jest czas trwania jednego warsztatu?
Uczestnicy mają max. 60 min na rozwiązanie wszystkich zagadek.
Jaka jest cena?
Od 300 zł za grupę. Cena jest ustalana indywidualnie i zależy od liczebności klasy, ilości zamawianych warsztatów oraz lokalizacji szkoły.
Gdzie można skorzystać z warsztatów?
Przyjeżdżam z escape roomem do szkół na terenie województwa pomorskiego. Jeśli chcesz zorganizować warsztaty poza tym obszarem, zapraszam do kontaktu, a znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie.
Warsztat przystosowany jest do przestrzeni klasy. Nie bój się, że po skończonych zajęciach Twoja sala będzie wyglądała jak po przejściu huraganu. Wszystkie zadania są wykonywane przez uczniów przy ławkach. Nie musisz inwestować swojego czasu, nic organizować. Wystarczy, że udostępnisz salę w Twojej szkole.
Rezerwacje
E-mail: kontakt@grywedukacji.pl
Tel. 736 733 061
Dziękuję za wysłanie wiadomości!
Skontaktuję się z Tobą tak szybko, jak to możliwe, nie później niż w ciągu 24 godzin. Miłego dnia!