Dowiedz się jak dbać o wodę.

Zobacz, co przygotowałyśmy dla Twojej klasy.

Program edukacji ekologicznej dla klas 4-8 z Poznania.

Zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa w 45 minutowych lekcjach online na temat sposobów ochrony zasobów wody na Ziemi. Unia Europejska w najnowszym raporcie na temat wpływu przemysłu tekstylnego na środowisko
naturalne wskazuje ogromne zużycie wody; do farbowania 1 kilograma odzieży potrzeba 150 litrów wody a do wyprodukowania nowego t-shirta aż 2700 litrów słodkiej wody! To tylko wybrane przykłady, ale praktyka zużycia wody w dramatyczny sposób wpływa na środowisko. Porozmawiamy, jak świadomiej dokonywać osobistych wyborów, które w tym kontekście mają znaczenie. Czy to jak żyjemy na co dzień, jest przyjazne dla świata, co możemy zmienić?

Czy wiesz, że woda jest zasobem nieodnawialnym?

Jak wygląda obieg wody w przyrodzie?

Skąd się bierze woda w kranie?

Czym jest retencja wody?


Odpowiemy na te i inne pytania.

Wierzymy, że ekologiczna edukacja kolejnych pokoleń to sprawa priorytetowa.

X

O czym? O wodzie.

Przygotowałyśmy program obrazujący wyzwania związane z zasobami wody na Ziemi i wpływem naszych codziennych wyborów na świat. To świetna baza do dalszej nauki!

Dla kogo? Dla klas 4-8.

Program przygotowany jest dla dzieci od 4 do 8 klasy szkoły podstawowej. W trakcie lekcji jesteśmy otwarte na pytania ze strony dzieci i wspólny dialog.

Do kiedy nabór? Do końca października 2021.

Jak najszybciej zgłoś swoją szkołę i konkretną klasę, która będzie miała szansę wziąć udział w programie. Liczba miejsc ograniczona!

Od kiedy lekcje? Od października!

Lekcje realizujemy już od 5 października. Szczegółowe terminy będziemy ustalać indywidualnie.


Jak? Online i przez appkę

Lekcje odbywają się online przez platformę, z której korzysta szkoła, lub przez nasz Zoom. W trakcie lekcji zapoznamy dzieci z naszą prezentacją multimedialną i zrealizujemy przygotowany scenariusz zajęć.

Co dalej?


Materiały edukacyjne czyli prezentacja multimedialna i scenariusz lekcji zostaną umieszczone na stronie www.podzielnia.pl do bezpłatnego pobierania i samodzielnego prowadzenia lekcji. 

Edukacja jest podstawą kształtowania ekologicznych postaw

Lekcje z naszymi ekspertkami i ekspertami to ciekawy sposób na poruszenie czasem trudnych dla dzieci tematów.

.