Zaczynasz rozszerzanie diety swojego dziecka?

Potrzebujesz uporządkowanych i aktualnych informacji o żywieniu niemowlaka?

Wiem jak wiele pytań może się pojawić i jak trudno może być znaleźć rzetelne i jasno przekazane wskazówki na temat rozszerzania diety dziecka. Dlatego stworzyłam eBooka, w którym znajdziesz odpowiedzi na pytania i praktyczne podpowiedzi na czas rozszerzania diety. Zobacz jaką przygodą dla Ciebie i Twojego dziecka może być wprowadzanie nowych posiłków!

CO ZNAJDZIESZ W PORADNIKU?

1.

Kiedy i dlaczego rozszerzamy dietę dziecka?

Jak zmieniają się potrzeby żywieniowe niemowlaka w pierwszym roku życia i jak żywienie wpływa na rozwój i zdrowie człowieka w przyszłości? W jakim wieku powinniśmy rozpocząć rozszerzanie diety dziecka i jak rozpoznać czy Twoje dziecko jest na to gotowe?

2.

Produkty - jakie i kiedy wprowadzać do diety dziecka?

Które produkty spożywcze wprowadzać do diety dziecka wcześniej a z którymi nie trzeba się spieszyć i dlaczego? Które produkty są szczególnie ważne?  Plus listy produktów, które można wprowadzić do diety dziecka (z podpowiedziami jak to zrobić) i produktów, których w jadłospisie niemowlaka nie powinno być wcale.

3.

Jak łączyć karmienie mlekiem z rozszerzaniem diety?

Ile posiłków podawać niemowlakowi i jak łączyć je z karmieniem mlekiem? Niezależnie od tego czy Twoje dziecko pije mleko z piersi czy z butelki. Ile powinno zjadać dziecko?

4.

Konsystencja posiłków - papki, grudki czy kawałki?

Jaka powinna być konsystencja posiłków dla niemowlaka? Jak bezpiecznie podawać posiłki do samodzielnego jedzenia? jak dzieci uczą się żucia i gryzienia i jak pomóc w tym swojemu dziecku?

5.

Najważniejsze informacje o BLW

Na czym polega BLW, jakie są zalety i wady tego podejścia do rozszerzania diety i czym rożni się od tradycyjnych zaleceń?

6.

Alergeny i diety eliminacyjne

Czy potrzebne jest opóźnione wprowadzanie potencjalnie alergizujących produktów do diety niemowlaka (np mleka krowiego, jajek albo orzechów)? Jak postępować jeśli podejrzewamy lub wiemy, że dziecko ma alergię pokarmową?

7.

Woda i napoje w diecie dziecka

Jaką wodę podawać niemowlakowi? Kiedy zacząć wprowadzać ją do diety, ile powinno pić dziecko i jak to zrobić w praktyce? Co z sokami i herbatkami?

8.

Kubki, sztućce, talerzyki i inne sprzęty

Praktyczne wskazówki na temat wyboru talerzyka, naczyń, widelca, łyżki i innych sprzętów ułatwiających karmienie dziecka.

+

Dodatowe materiały

Plan na pierwsze tygodnie rozszerzania diety. Przykładowy plan posiłków dla niemowląt w różnym wieku. Podsumowanie wskazówek na czas rozszerzania diety. Dzienniczek rozszerzania diety.

Codziennie dostaję od moich czytelniczek pytania dotyczące żywienia niemowląt i rozszerzania diety.

Wiem, że żywienie dziecka może być stresujące, że pojawia się wiele sprzecznych głosów i że można się w tym po prostu pogubić.

Dlatego stworzyłam ebooka - poradnik ROZSZERZANIE DIETY DZIECKA. 

Żebyś mogła przygotować się do rozszerzania diety niemowlaka i sięgnąć po ebooka w każdej chwili gdy masz wątpliwości lub pytania. Żebyś mogła skorzystać z uporządkowanych i jasno opisanych wskazówek opartych na aktualnej wiedzy i praktyce. 

Żeby żywienie dziecka i czas rozszerzania diety był frajdą dla Twojego dziecka, okazją do poznawania świata, nauką smaków i domowej kuchni. Bez presji, niepotrzebnych nerwów i obaw. 

Poradnik jest dostępny w wersji PDF. Trafi do Twojej skrzynki email zaraz po zakupie

Możesz czytać go w telefonie, laptopie lub na tablecie lub wydrukować i korzystać z wersji papierowej. 

Dostęp do ebooka jest bezterminowy a jeśli pojawi się zaktualizowana wersja to będziesz mogła ją pobrać w każdej chwili. 

Ile kosztuje poradnik ROZSZERZANIE DIETY DZIECKA?
Cena poradnika to 59 zł

Małgorzata Jackowska

Jestem specjalistką żywienia i dietetyki i specjalizuję się w żywieniu niemowląt, małych  dzieci i mam w czasie ciąży i karmienia piersią. 

Jestem autorką bloga www.malgorzatajackowska.com, tworzę treści edukacyjne dla rodziców i specjalistów. Na mojej stronie znajdziesz mnóstwo treści, materiałów do pobrania, jadłospisy  i eBook o rozszerzaniu diety dziecka.

Jestem mamą dwóch chłopców, miłośniczką kawy, gorzkiej czekolady, gotowania i przydomowego ogródka. 

Żywienie dziecka to przygoda, okazja do budowania dobrych zwyczajów, odkrywania świata i budowania relacji między rodzicami i dzieckiem.

Zobacz jak mogę Wam w tym pomóc!

.