Poradnik Rodzica i Rozmówcy

STREFA ON-LINE

Drodzy Rodzice i Rozmówcy,

Nie zwalniamy tempa i na czas pandemii przechodzimy na zajęcia on-line! Pierwsze z nich już 18 marca (środa). Cały świat właśnie to robi, my również dajemy Państwu tę możliwość! Gdy sytuacja się ustabilizuje, to powrócimy do nauki stacjonarnej, chwilowo lekcje on-line to najlepsze co mogło nam się przydarzyć i cieszymy się, że mamy taką możliwość.

Lekcje on-line są równie wartościowe i skuteczne, co lekcje stacjonarne. Dzieci i nastolatki bardzo dobrze radzą sobie w wirtualnym świecie, cały proces będzie dla nich łatwy! Zrealizujemy założony program nauczania i pracę z podręcznikami, dzieci będą bezpieczne, a jednocześnie nie stracą kontaktu z rówieśnikami, będą mogły normalnie funkcjonować.

My postaramy się ułatwić Państwu przejście na zajęcia on-line tym poradnikiem.

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół Strefy Języka

Przesuń w dół i zobacz jakie to łatwe!

Instrukcja Obsługi lekcji on-line:

Wszystko czego potrzebujesz to: darmowy program ZOOM i dostęp do Lang Lion. Tutaj szczegółowa instrukcja jak zacząć.

Potrzebujesz:

  • dostępu do Internetu i laptopa z kamerką internetową (ewentualnie słuchawek)
  • ewentualnie: komputera PC z kamerą, mikrofonem i słuchawkami
  • ostatecznie: smartfona
  • podręczników Strefy Języka

Warunki pracy potrzebne do lekcji on-line:

Zorganizuj sobie / dziecku miejsce do pracy. Pamiętaj, że podczas lekcji Uczniowie również będą się wypowiadać, więc jeśli jest taka możliwość - niech będzie to osobne pomieszczenie/pokój/kącik. W towarzystwie Rodziny Uczniowie mogą się wstydzić!

Pamiętaj, że od Ciebie zależy jak przebiegnie nauka. Skup się, nie zapraszaj na lekcję całej Rodziny, nie planuj obiadu w trakcie lekcji ;)

Lekcję on-line traktuj jak zwykłą lekcję, zmienia się tylko miejsce. Uczymy się z tym samym zaangażowaniem!

Ważne informacje:

Pamiętajmy, że najbliższy czas to nie ferie. Stawiamy na dobre lekcje i zależy nam, by zapewnić Państwu, Dzieciom i Młodzieży nieprzerwany dostęp do lekcji języka angielskiego. Z góry dziękujemy za współpracę i zrozumienie - to również dla nas jest nowa sytuacja. Wkładamy dużo pracy, by ta nauka była możliwa.

W najbliższym czasie - w grupach, gdzie będzie to możliwe - lekcje on-line zastąpią 1:1 lekcje stacjonarne. Ważne jest, by być zmotywowanym i z pozytywnym nastawieniem podejść do tych wyjątkowych spotkań.

Pytania i odpowiedzi:

1. Dlaczego po prostu nie odwołamy lekcji i nie poczekamy do 25 marca?

Na co dzień jesteśmy optymistami, ale uważamy, że szanse na powrót do szkół 26 marca są niewielkie. Czeka nas teraz wzrost ilości zachorowań, mówi się raczej o powrocie do zajęć w maju lub czerwcu. Dlatego ważne jest - również dla naszej psychiki - by zachować ciągłość lekcji, nauki, pewnej codziennej rutyny.

2. Boję się, że nie poradzę sobie technologicznie!

Przygotowaliśmy dla Państwa pełną instrukcję, a wybrany przez nas program jest łatwy w obsłudze. Po pobraniu i pierwszym skorzystaniu z aplikacji, będzie należało jedynie włączyć program i wpisać swoje imię. To wszystko! W sytuacjach trudnych - pomożemy.

3. Czy lekcje on-line są tak samo wartościowe jak lekcje stacjonarne?

Tak, my od dawna szkolimy się w ten sposób! To czy lekcja będzie wartościowa zależy od lektora i Rozmówcy (oraz Rodzica), jak w przypadku lekcji stacjonarnych, dlatego tak ważna jest współpraca i dobre nastawienie!

Potrzebujesz jeszcze pomocy? Skontaktuj się z nami!

Mateusz Jakubczyk

metodyk i lektor języka angielskiego

tel: 571-402-689

mail: mateusz.jakubczyk@strefajezyka.pl

Izabela Lipińska

manager i opiekun klienta

tel: 532-425-162

mail: izabela.lipinska@strefajezyka.pl

.