Po-ROZMAWIAJ-MY!

Próbujesz rozmawiać ze swoim dzieckiem, a średnio wychodzi?
Chcesz się dowiedzieć od swojego ucznia, o co chodzi i nie dowiadujesz się niczego?
Usiłujesz znaleźć sposób, by się dogadać, by człowieka zrozumieć, ale się nie udaje?
Zastanawiasz się, gdzie popełniasz błąd?
A może zaczynasz wątpić, czy wzajemne zrozumienie się w ogóle jest możliwe?

Czemu komunikacja z człowiekiem w spektrum autyzmu jest taka trudna? Czemu w ogóle komunikacja jest taka trudna? Bo wcale nie dotyczy to tylko ludzi w spektrum.

Ponieważ nikt o niej nie mówi i nikt jej nie uczy! Wszystkim wydaje się, że skoro się komunikujemy, to znaczy, że potrafimy to robić. Otóż, niekoniecznie!

Komunikacja to sztuka, którą trzeba poznać, zgłębić i pokochać, a odkryje przed Tobą, przed Wami niespodziewane dotychczas możliwości.

„Na samym początku naszej drogi z Marią, byłam przekonana, że z komunikacją radzimy sobie bardzo dobrze, bo nasz syn jest werbalny, bo często ze sobą rozmawiamy. Szybko okazało się, że potoki słów to niekoniecznie to, o co w komunikacji chodzi. Z Marią uczymy się w jaki sposób naprawdę angażować się w rozmowę, zwróciła też uwagę na to, że coś co uważaliśmy za koniec rozmowy, było tak naprawdę dopiero jej początkiem.
Maria zwraca uwagę na słowa, którymi się komunikujemy - dokładnie tak jest, że jedno właściwe słowo otwiera człowieka, inne położy rozmowę zanim ona się zacznie.
Na początku było trudno, nie czekałam na odpowiedź, za dużo mówiłam - teraz wszystko przychodzi naturalniej, stało się częścią mnie.
Cudowne uczucie obserwować jak syn się otwiera, jak coraz więcej o nim wiem, jak jemu daje dużo satysfakcji, że sam wie więcej o sobie, że potrafi wyrazić swoje potrzeby, obawy”.
Ala

Słowo to moja osobista zajawka. Wiem, jaką słowo ma moc, jak kształtuje rzeczywistość, jak wszystko zmienia, kiedy się go dobrze używa. Bez dobrej komunikacji nie ma relacji, a dobrej komunikacji nie ma bez doboru słów, nawet jeśli używamy ich niewiele. Wtedy ich świadomy dobór staje się jeszcze ważniejszy. Dotychczas tylko osoby, które pracują ze mną indywidualnie miały szansę się tego ode mnie uczyć. Dzisiaj wychodzę z tą bezcenną wiedzą do szerszego grona, czyli do Was, do Ciebie.

W kursie będę uczyć między innymi:

✔ jak formułować pytania
✔ kiedy się nie odzywać
✔ jak świadomie używać konstrukcji językowych
✔ które słowa warto omijać szerokim łukiem
✔ kiedy wypowiedź, która wydaje się być końcem rozmowy, tak naprawdę jest jej początkiem
✔ jak rozmawiać, żeby wesprzeć człowieka w jego rozumieniu siebie
✔ jak rozmawiać, by człowiek znalazł własne odpowiedzi
✔ jak rozmawiać, by pogłębiać relacje
✔ jakie znaczenie mają konkretne słowa w rozmowie i jak ich używać
✔ co musi się wydarzyć, by rozmowa mogła zaistnieć
✔ jak zrobić, by znaleźć odpowiednie słowa.

Już dziś możesz zapisać się na listę osób zainteresowanych kursem, a jako pierwsza otrzymasz informację o uruchomieniu kolejnej edycji.

Po-ROZMAWIAJ-MY!

Autorski kurs online o komunikacji według Marii Jędral.

.