dla Oli

Prosto do celu

Operacja warta 210 tys. zł


Pierwsze informacje o nieprawidłowościach

w kręgosłupie Oli pojawiły się podczas bilansu 6latka. Pół roku później skrzywienie kręgosłupa było już faktem potwierdzonym zdjęciem RTG wraz z diagnozą - skolioza idiopatyczna.

Skolioza to złożona wielopłaszczyznowa deformacja

a przez to bardzo trudny przeciwnik. Ola walczyła

z nim przez połowę swojego życia wspierana pracą wielu specjalistów. Kilkuletnie noszenie gorsetu ortopedycznego, rehabilitacja różnymi metodami, udział w turnusach rehabilitacyjnych spowalniały proces krzywienia ale go nie zatrzymały.

Obraz ostatniego zdjęcia RTG nie tylko pozbawił nadziei na zatrzymanie skoliozy, ale przyniósł też decyzję o skierowaniu na operację.

Szansą dla Oli jest najnowsza dostępna opcja leczenia operacyjnego skolioz idiopatycznych - Vertebral Body Tethering, która nie jest refundowana przez NFZ. Różni się ona od dotychczasowego leczenia opartego na korekcji i stabilizacji poprzez trwałe usztywnienie kręgosłupa. Operacja, którą możne wykonać w niemieckiej klinice Eifelklinik St. Brigida w Simmerath nie tylko koryguje skoliozę ale i umożliwia zachowanie ruchomości kręgosłupa. A to jest ogromna szansa dla 14-letniej tancerki.

Koszt operacji metodą VBT to 210 tys. zł.

Dołącz do wyprawy

Kiedy?

15-16 sierpnia 2020 r.

Gdzie?

Wrocław - Milicz

Milicz - Wrocław

Regulamin

Zapoznaj się z regulaminem wyprawy rowerowej "Prosto do celu dla Oli"

09:00 AM

Start!

Spotykamy się 15 sierpnia 2020 r. na parkingu przy CH MARINO


.