Przetworki

TWÓRCZE WYZWANIE - ROBIMY EKO ZABAWKI

Zapisz się już dziś!

2018-11-20

09:00

Często słyszysz z ust dziecka "Mamo! Nudzi mi się!"?

Ja też ;) Dlatego stworzyłam wyzwanie PRZETWORKI!

Nudzie mówimy nie! Wybierzemy się w podróż pełną przygód, aby ochronić naszą planetę przed zagładą!

Tym razem tematem przewodnim będą eko zabawki. Niepotrzebne nakrętki, rolki po papierze, plastikowe butelki, czy opakowania po jajkach małe Kredki przerobią na zabawki, a Ty będziesz miała chwilkę na ciepłą kawę! Dzieciaki poprzez doświadczenie i dobrą zabawę dowiedzą się, czym jest upcycling oraz czym zajmuje się ekologia. Bo nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę.

Myślisz, że aby wziąć udział w wyzwaniu Ty lub Twoje dziecko musicie mieć talent plastyczny? Specjalne predyspozycje? Nic bardziej mylnego! Jasne instrukcje "zrób to sam" oraz  materiały, które znajdziesz pod ręką, to klucz do udanej zabawy. 

PAMIĘTAJ! Nie ważny jest efekt końcowy, ważny jest sam proces tworzenia!


Jak będziemy pracować?

Przez 4 dni wyzwania, codziennie otrzymasz mail z opisem zadania, krótkim filmem instruktażowym oraz jeśli projekt będzie tego wymagał - szablonem do pobrania.

Będziemy razem tworzyć z materiałów, które zazwyczaj wyrzucamy np. plastikowe butelki, opakowania po jajkach czy rolki po papierze. Zabawki samodzielnie  wykonają dzieci od 3 roku życia, a niektóre pomysły możesz wykorzystać do zabaw z jeszcze młodszymi dziećmi.


Kto może wziąć udział w wyzwaniu?

  • dzieci lubiące dobrą zabawę;
  • rodzice szukający pomysłu na kreatywne spędzanie czasu z  dzieckiem;
  • nauczyciele szukający inspiracji na eko prace plastyczne;
  • babcia, dziadek, ciocia, wujek - słowem każdy poszukujący inspiracji na prace plastyczne z recyklingowych materiałów.


Grupa wsparcia na FB

Zapraszam Cię do grupy na FB "Twórcze dzieci"

Grupa powstała przy okazji pierwszego wyzwania "Twórcze dzieci". Możesz na niej chwalić się pracami swoich pociech.  W tym miejscu znajdziesz również odpowiedzi na pytania związane z wyzwaniem, czy w ogóle dotyczących pomocy i materiałów plastycznych oraz etapów rozwoju dzieci. Do grupy możesz dołączyć w dowolnym momencie, niezależnie czy zdecydujesz się wziąć udział w wyzwaniu.

Zachęcam Cię do aktywnego uczestnictwa.



Opinie uczestników poprzednich wyzwań:

"Wyzwanie motywuje do wyjścia z domu. Pozwala też inaczej patrzeć na to co nas otacza. Setki razy mijany kamień zyskał na wartości, gdy okazało się że trzeba go na liście odznaczyć."

Gosia

"To co  robisz jest cudowne!"

Kasia

"Rzeczywiście takie wspólnie działania bardziej mobilizują i chociaż uwielbiamy kreatywne zabawy, czasem dopada nas leń...a dzięki Wam dostajemy powera."

Ania


Kto za tym stoi?

Pani Kredka

Agnieszka Placha

autorka blogu panikredka.pl, redaktor naczelna mazynu kreatywnego dziecka KREDKA  oraz autorka książk „Twórz z dzieckiem”.  Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z zamiłowania i zawodu instruktor rękodzieła artystycznego.

Wszelkie pomysły na prace plastyczne testuje na piątce swoich dzieci. 

Start wyzwania

Dni
Godzin
Minut
Sekund