Czy wiesz, jak zostać rodzicem dziecka zaradnego finansowo?

Zapisz się, by otrzymać pdf o 6 umiejętnościach rodzica, a także  wydłużony dostęp do nagrań i co miesięcznych bezpłatnych materiałów w temacie rozwijania zaradności finansowej u dzieci.

W styczniu 2019 r będę mówić o tym:

Jak rozwijać wspierające przekonania finansowe u dzieci?

Live odbędzie się 29 stycznia 2019 r o 11.30

Chcesz by Twoje dziecko miało spokojniejsze życie od Twojego, bo wiesz jak pieniądze potrafią ułatwiać życie i na swojej skórze przekonałaś się, jak niewiedza w sprawie finansów może być ograniczająca?


Zastanawiasz się, czego i jak uczyć go o finansach, by rozsądnie wydawało pieniądze, ale nie zostało materialistą?

 Chcesz, by umiało w przyszłości zadbać o siebie i radzić sobie w dorosłym życiu?

Dołącz do społeczności rodziców, którzy chcą dbać o zaradność finansową dzieci


Co otrzymasz?

Pdf z 6 umiejętnościami, które wspierają zaradność finansową dzieci

Dostęp do co miesięcznych szkoleń w temacie zaradności finansowej

Spojrzenie z innej perspektywy na edukację finansową

Większą świadomość i wpływ na swoją postawę

Kim jestem?

Nazywam się Ania Czereszewska i jestem psycholożką, terapeutką systemową, profesjonalistą Rodzicielstwa Bliskości.

Jestem też matką dzieci zaradnych finansowo. A właściwie dzieci, które są w drodze i rozwoju. 

Moje dzieci są w wieku wczesnoszkolnym, dostają od kilku lat pieniądze do swobodnego dysponowania. Widzę jak z wiekiem i ich własnym doświadczeniem radzą sobie coraz lepiej w kwestiach finansowych.

Najbardziej widzę to już u starszego, prawie 8-letniego syna. W tym momencie odkłada pieniądze na własne konto, zastanawia się nad własnymi możliwościami zarabiania, planuje swoje wydatki, samodzielnie robi swoje zakupy, jest szczodry i potrafi dzielić się z siostrą i rodzicami, tym co kupi lub swoimi zaskórniakami. 

Pomysł na wspieranie dzieci w uczeniu się umiejętności finansowych wziął się z moich osobistych doświadczeń. Zawsze uważałam siebie za osobę dobrze radząca sobie z pieniędzmi. Do czasu, gdy , jeszcze będąc w Anglii, okazało się, że ciężko nam odłożyć odpowiednie fundusze na powrót do Polski. Zaczęłam szukać więcej informacji. Trafiłam na blogi finansowe - Michała Szafrańskiego, Marcina Iwucia, Dave Ramseya. Poznałam techniki, spojrzałam inaczej na kwestie finansowe i zrozumiałam, że czasem trzeba niewiele by pod względem finansowym ustabilizować swoja sytuację.

Do wiedzy finansowej dołączyłam wiedzę psychologiczną.

Zaczęłam szkolić się nie tylko z podejścia do finansów, doskonalenia swoich umiejętności zarabiania, harmonii finansowej, ale także pogłębiałam wiedzę o człowieku w ogóle. Baza, jaką mi dało wykształcenie psychologiczne i psychoterapeutyczne pogłębiłam doświadczeniem i praktyką Rodzicielstwa Bliskości.

Te umiejętności chciałam dać swoim dzieciom. Dlatego założyłam bloga Dzieci i Pieniądze. I dlatego chcę napisać książkę o wychowaniu dziecko zaradnego finansowo.