II Podcastowa Konferencja Online

Kierunek Szczęście

W dniach 22-24.02.2021 roku ponownie wyruszymy w kierunku szczęścia. 

Tym razem skupimy się na jednym drogowskazie rodzica i przyjrzymy mu się z bliska. Podczas konferencji dowiesz się jak budować w rodzinie relacje oparte na spokoju. Będziemy rozmawiać na tematy dotyczące emocji, potrzeb, myśli i przekonań oraz współpracy.

Zapisz się już dzisiaj i zgarnij tapety na pulpit z motywacyjnymi cytatami z pierwszej edycji konferencji.

Druga bezpłatna

Podcastowa Konferencja Online

Kierunek Szczęście

Podczas tej edycji konferencji podążymy za drogowskazem spokój, który pomoże Ci budować w swojej rodzinie relacje oparte na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i współpracy.

Dla kogo jest to wydarzenie?

  • Poszukujesz swojej drogi do szczęśliwego macierzyństwa?
  • Chcesz być świadomym rodzicem zarówno w obszarze emocji oraz potrzeb swoich dzieci, jak i własnych?
  • Dążysz do budowania lepszych relacji w rodzinie i swoim otoczeniu?
  • Nie chcesz "wychowywać" swoich dzieci a towarzyszyć im w dorastaniu i wzrastać wraz z nimi?

Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na co najmniej jedno z powyższych pytań, to ta konferencja jest dla Ciebie.

Przez trzy dni będziesz mogła posłuchać rozmów na temat trzech ważnych obszarów w rozwoju Twojego dziecka i w Twoim macierzyństwie. 

Porozmawiamy na temat emocji, stresu i regulacji. 

Przyjrzymy się naszym myślom i przekonaniom oraz potrzebom, które się za nimi kryją. 

Dowiesz się również w jaki sposób dbać o relacje między rodzeństwem oraz o tym jak kary i nagrody wpływają na motywację u dzieci i tym czy wspierają wzajemną chęć współpracy.

O tym wszystkim opowiedzą wspaniałe prelegentki -psycholożki, autorki książek, blogów, kobiety, które na co dzień pomagają rodzicom w budowaniu świadomych relacji z dziećmi. Siedem cudownych kobiet otoczy Cię swoim wsparciem i będzie nam towarzyszyć przez trzy dni. 

Agendę konferencji oraz więcej informacji na temat prelegentek i prowadzących znajdziesz poniżej.


KTO?

Rodzicielski Drogowskaz

KIEDY?

22-24 lutego 2021 roku


Agenda konferencji

Przygotuj się na ogromną dawkę wiedzy i pozytywnej energii. Codziennie będziemy rozmawiać na temat jednego z obszarów prowadzących do budowania relacji w rodzinie opartych na spokoju.

22 lutego

Dzień 1 Obszar Emocji

1. Jak radzić sobie z dziecięcą złością? - Jagoda Sikora

2. Regulacja zestresowanej mamy  - Agnieszka Stążka-Gawrysiak

23 lutego

Dzień 2 Obszar Potrzeb, myśli i przekonań

1. Dlaczego dzieci "zachowują się źle" i co kryją ich zachowania? - Anita Janeczek-Romanowska

2. Myśli i przekonania, które są utrapieniem w macierzyństwie - Katarzyna Kalinowska

24 lutego

Dzień 3 Obszar Współpracy

1. Czy muszę być konsekwentna w macierzyństwie? Jak kary i wyciąganie konsekwencji wpływa na nasze relacje z dziećmi?- Magdalena Boćko-Mysiorska

2. Jak nagrody wpływają na motywację i chęć współpracy? - Joanna Steinke-Kalembka

3. Zgodne rodzeństwo, czyli jak wspierać relacje swoich dzieci - Małgorzata Stańczyk

Poznaj prelegentki i prowadzące


Nasze prelegentki to 7 wyjątkowych kobiet, które na co dzień

pomagają rodzicom w budowaniu świadomych relacji z dziećmi.

Jagoda Sikora

Jest psycholożką z tytułem doktora nauk społecznych. Od 6 lat zawodowo związana z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, w którym wspiera rodziców i dzieci podczas hospitalizacji. Współpracuje z Fundacją Rozwoju i Promocji Psychoterapii. Jest facylitatorką metody Self-Reg. Prowadzi warsztaty dla rodziców, szkolenia dla specjalistów oraz konsultacje indywidualne. Jest również autorką bloga.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Jest profesjonalnym coachem, coachem kryzysowym, mentorką i facylitatorką metody Self-Reg, Wspiera osoby wrażliwe prowadząc szkolenia online i indywidualne sesje. Jest autorką dwóch książek dla dzieci "Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym jak działać, gdy emocje biorą górę" oraz "Self-Regulation. Szkolne wyzwania", a także e-booka o pandemii "Kuba, Lenka i kwarantanna". Pisze również bloga.

Anita Janeczek-Romanowska

Jest psychologiem dziecięcym. Wspiera rodziców i dzieci w umacnianiu ich relacji. Prowadzi konsultacje psychologiczne oraz kursy online. Przeprowadza szkolenia i konsultacje dla nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym. Jest współautorką książki "Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start. Edukacja i rozwój zgodne z naturalnymi potrzebami przedszkolaka". Na jej stronie znajduje się wiele artykułów poświęconych psychologii dziecka i świadomego rodzicielstwa.

Katarzyna Kalinowska

Jest psycholożką, certyfikowaną trenerką FamilyLab Polska, nauczycielką Montessori, praktykiem Points Of You, propagatorką rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy. Pracuje z rodzicami i nauczycielami podczas kursów online, seminariów inspirujących, warsztatów i konsultacji indywidualnych. Prowadzi również webinary.

Magdalena Boćko-Mysiorska

Jest pedagożką, tłumaczką i wykładowczynią, promotorką Rodzicielstwa Bliskości (RB), Porozumienia bez Przemocy (NVC), neuropsychologii i neurodydaktyki. Autorką i współautorką podręczników, programów nauczania i artykułów. Stworzyła pierwszą w Polsce serię książek dla najmłodszych "Tosia i Julek", pisanej w duchu RB i NVC. Wspiera rodziców i specjalistów w budowaniu relacji z dziećmi. Pisze bloga, nagrywa podcasty, prowadzi szkolenia, warsztaty i webinary.

Joanna Steinke-Kalembka

Jest psychologiem i psychoterapeutką. Pracuje z rodzicami, nastolatkami i dziećmi podczas terapii i indywidualnych konsultacji. Prowadzi warsztaty i szkolenia psychologiczne. Tworzy materiały dla dzieci i dorosłych pomagające w regulacji emocji. Jest autorką książki "Dodaj mi skrzydeł. Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?". Ponadto prowadzi bloga i webinary.

Małgorzata Stańczyk

Jest psycholożką, dziennikarką i propagatorką rodzicielstwa bliskości. Wpiera rodziców poprzez indywidualne konsultacje w zakresie rozwoju emocjonalnego dziecka oraz sytuacji okołoszkolnych. Jest autorką książki "Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci" oraz współautorką książki "Potrzebna cała wioska". Pisze również bloga.

Ola Rother

Mama trójki dzieci - Kacpra, Oliwii, Filipa i żona. Współtwórczyni Rodzicielskiego Drogowskazu oraz współautorka podcastu Rodzicem Jestem. Pasjonatka rozwoju osobistego, samodoskonalenia, psychologii oraz możliwości ludzkiego umysłu. Uwielbia się uczyć i zdobywać nowe doświadczenia. Bliskie jej sercu są filozofie Jespera Juula, NVC, Self-Reg i Rodzicielstwo Bliskości i Pozytywna Dyscyplina.

Sylwia Blum-Gregorczyk

Mama Agaty oraz żona. Współtwórczyni Rodzicielskiego Drogowskazu oraz współautorka podcastu Rodzicem Jestem. Zakochana w psychologii oraz świecie emocji. Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny. Bliskie jej sercu są filozofie Jespera Juula, NVC, Self-Reg i Rodzicielstwo Bliskości. Prowadzi warsztaty dla rodziców i pomaga odnaleźć im szczęście i spełnienie w rodzicielstwie.


Opinie uczestniczek pierwszej edycji konferencji

I PODCASTOWA KONFERENCJA ONLINE

KIERUNEK SZCZĘŚCIE

Pierwsza edycja konferencji Kierunek Szczęście odbyła się we wrześniu 2020r.

Było to niezwykłe wydarzenie - 13 prelegentek w ciągu 3 dni powiedziało o 13 drogowskazach szczęśliwego rodzica. Razem z nami w podróż do szczęścia wyruszyło ponad 1600 osób. 

Więcej na temat konferencji możesz przeczytać na naszej stronie internetowej w zakładce Konferencja, a w naszym podcaście znajdziesz serię Rodzicielskie Drogowskazy, w której publikujemy rozmowy z tejże konferencji.

Do startu II edycji konferencji pozostało

00 Dni
00 Godzin
00 Minut
00 Sekund

II Podcastowa Konferencja Online

Kierunek Szczęście

DROGOWSKAZ SPOKÓJ

W DRODZE DO WYMARZONYCH RELACJI

22-24.02.2021 r.


Zapisz się już dzisiaj i zgarnij tapety na pulpit z motywacyjnymi cytatami z pierwszej edycji konferencji.

RODZICIELSKI DROGOWSKAZ - RODZICEM JESTEM

Ola i Sylwia - kim jesteśmy?

Jesteśmy przede wszystkim mamami, które codziennie mierzą się z wyzwaniami rodzicielskimi i bardzo chcą towarzyszyć swoim dzieciom w drodze do szczęścia. Kochać i akceptować bezwarunkowo mimo trudów codzienności. 

Jesteśmy podcasterkami. Nagrałyśmy wiele odcinków podcastu Rodzicem Jestem, gdzie prowadzimy wywiady z ekspertami. Organizujemy Podcastową Konferencję dla rodziców Kierunek Szczęście, w której udział jest bezpłatny.

Prowadzimy warsztaty dla rodziców online oraz na Śląsku. Jesteśmy towarzyszkami mam w trudach codzienności.

Fascynuje nas psychologia i rozwój osobisty. W życiu kierujemy się wartościami jakie przekazują NVC, rodzicielstwo bliskości, self-reg oraz pozytywna dyscyplina. 

Sylwia Blum-Gregorczyk, Ola Rother @2020

kontakt@rodzicielskidrogowskaz.pl 

Tutaj możesz zapoznać się z naszą polityką prywatności

.