E-BOOK + KURS E-MAIL "Jak być bardziej cierpliwym i spokojnym rodzicem mimo wielu codziennych wyzwań ?"

5 dni, które pozwolą Ci zyskać więcej cierpliwości i spokoju

Postawisz z nami codziennie nowe, małe, kroki dzięki którym wejdziesz na swój Mont Everest rodzicielstwa. 

Dowiesz się jak być bardziej okiełznać emocje w swojej rodzinie i stać się bardziej cierpliwy rodzicem.

Jak Ci się podoba? Zapisz się już teraz, a otrzymasz od nas wyjątkowy przewodnik rodzica.

RODZICIELSKI DROGOWSKAZ - RODZICEM JESTEM

Ola i Sylwia

Jesteśmy przede wszystkim mamami, które codziennie mierzą się z wyzwaniami rodzicielskimi i bardzo chcą towarzyszyć swoim dzieciom w drodze do szczęścia. Kochać i akceptować bezwarunkowo mimo trudów codzienności. Pochłaniają nas tematy związane z rodzicielstwem, a dokładniej z rodzicielstwem bliskości, z wychowaniem bez kar i nagród, pozytywną dyscypliną, uważnością, nvc, filozofią Jespera Juula. 

Jesteśmy podcasterkami. Nagrałyśmy wiele odcinków podcastu Rodzicem Jestem, gdzie prowadzimy wywiady z ekspertami.

Prowadzimy warsztaty dla rodziców głównie na Śląsku. Jedną z metod z jaką zapoznałyśmy ponad 500 rodziców jest Pozytywna Dyscyplina.

Dołącz do nas

Wyjątkowy przewodnik rodzica - e-book

To część teoretyczna przybliżająca tematy do codziennych ćwiczeń. Z tego przewodnika dowiesz się jakimi ścieżkami będziemy się poruszać podczas kursu. Jesteśmy z niego bardzo dumne, bo z mini-ebooka stał się prawie 30 stronicowym przewodnikiem wypełnionym wiedzą i naszą pozytywną energią.

E-mail z arkuszami pracy każego dnia

Codziennie przez 5 dni będziesz dostawać od nas wiadomości mailowe. Każda wiadomość będzie zawierać odniesienie do teorii potrzebnej do przyswojenie w tym dniu oraz  części praktycznej czyli arkusz pracy (PDF).  W każdym arkuszu znajdziesz obszar do pracy na dany dzień oraz instrukcję obsługi, co należy zrobić.

Zamknięta grupa na Facebooku

Grupa Drogowskaz Rodzica to miejsce dostępne tylko dla osób, które uczestniczą w naszych kursach bądź wyzwaniach. Tutaj będzie czekał na Ciebie post pod którym będziesz mogła podzielić się tym co w danym dniu sprawiło Ci najwięcej trudności oraz tym z czego jesteś dumna tego dnia. Wartość - bezcenne.

Jakie tematy będziemy poruszać każdego dnia?

  1. Dzień 1  - "Znajdź swoją drogę rodzicielską" Pierwszego dnia przyjrzysz się dokąd zmierzasz i czy to ten kierunek, w którym chcesz podążać jako rodzic. Nauczysz się świadomie podejmować decyzje związane z tym jak chcesz żeby wyglądało życie w Twojej rodzinie. Tego dnia przyjrzysz się swoim wartościom, potrzebom oraz temu co chcesz przekazać swoim dzieciom.
  2. Dzień 2 - "Emocje pod lupą" Drugiego dnia skupisz się na obserwacji emocji. Nauczysz się jak być uważnym na emocje Twoje i Twojego dziecka. Będziesz obserwować trudne sytuacje i Twoje reakcje. Poznasz bliżej swoich bliskich.
  3. Dzień 3 - "Zamykanie gada i regulowanie emocji" Po obserwacji trzeba zacząć działać. Trzeciego dnia wyzwania poznasz sposoby na to jak nie tracić cierpliwości albo tracić ją zdecydowanie rzadziej. Dowiesz się też, jak regulować emocje poprzez poszukiwanie stresorów.
  4. Dzień 4 - "Zapalniki i automaty" Były emocje to czas na myśli. Tego dnia poznasz sposoby na analizowanie swoich myśli. Pozbędziesz się myśli automatycznych, które często nie mają uzasadnienia w rzeczywistości. Nauczysz się łapać zapalniki, które powodują wybuchy trudnych emocji.
  5. Dzień 5 - "Komunikacja pełna empatii" To już prawie koniec, więc nie zostaje nic innego jak czas na rozmowę. Piątego dnia wyzwania poznasz narzędzia, dzięki którym nauczysz się mówić, tak aby dzieci chciały Cię słuchać oraz słuchać tak, aby dzieci chciały do Ciebie mówić.

Sporo tego jak na 5 dni, ale razem damy radę. Nie martw się, nie będzie to poziom zaawansowany. Zaczniemy od podstaw. Jednak, jeśli znasz już te podstawy to również możesz liczyć na efekt zaskoczenia. My ciągle go mamy - mimo, że już tak dużo wiemy. Poznawanie siebie to wciąż zaskakująca droga.

Opinie uczestników kursu

Chcesz nas poznać lepiej? Posłuchaj

Jeśli tak to zapraszamy do posłuchania naszego podcastu Rodzicem Jestem i zajrzenia na nasz profil na Facebooku.

Dołączając do naszego kursu dodatkowo otrzymasz dostęp do biblioteki rodzica, czyli wielu naszych autorskich materiałów przygotowanych we współpracy ze specjalistami między innymi: przewodnika "W krainie emocji" z zabawami dla dzieci, które zapoznają je z emocjami.

Sylwia Blum-Gregorczyk, Ola Rother @2020

kontakt@rodzicielskidrogowskaz.pl 

Tutaj możesz zapoznać się z naszą polityką prywatności

.