Jednym z najważniejszych celów rozszerzania diety jest nauka samodzielnego jedzenia. Pierwszy rok życia to wrażliwy okres dla kształtowania się umiejętności gryzienia czy żucia. 

Pobierz darmowe materiały, by wesprzeć swoje dziecko w tym ważnym momencie!

Wesprzyj swoje dziecko w procesie nauki samodzielnego jedzenia.

Pobierz darmowe materiały

Znajdziesz w nich:

 • ponad 30 porad, jak pomóc Twojemu dziecku w nauce samodzielnego jedzenia
 • ponad 30 propozycji pokarmów idealnych do samodzielnego jedzenia
 • PDF w wersji kolorowej do użytku na urządzeniach mobilnych i bez kolorów do wydruku!

Samodzielne jedzenie, to:

 • szansa na naukę gryzienia, żucia i połykania,
 • ćwiczenie chwytu,
 • budowanie dobrej relacji z jedzeniem

i wiele więcej! Opóźnienia w podawaniu dziecku kawałków do samodzielnego jedzenia mogą prowadzić do nieprawidłowości w jedzeniu. 


Jeśli zastanawiasz się:

 • kiedy podać dziecku kawałki do samodzielnego jedzenia,
 • co bezpiecznie możesz zaproponować,
 • jak wesprzeć dziecko w procesie nauki jedzenia,

to ten PDF jest dla Ciebie!Pobierz materiały już dzisiaj, aby poznać ponad 30 porad związanych z samodzielnym jedzeniem, a także ponad 30 propozycji pokarmów idealnych na początek! 

Przygotowałam dla Ciebie dwie wersje pliku: w kolorze, do użytku na urządzeniach mobilnych i bez koloru, do wydruku!


Pobieram PDF "Samodzielne jedzenie"

PDF "Samodzielne jedzenie", to:

 • Ponad 30 porad, jak wprowadzić samodzielne jedzenie. W 5 kategoriach znajdziesz praktyczne wskazówki, jak wesprzeć Twoje dziecko w nauce samodzielnego jedzenia. Sposób, w jaki zaprosisz Twoje dziecko w świat nowych smaków ma kluczowe znaczenie nie tylko dla przyszłych nawyków żywieniowych, ale także uniknięcia problemów z jedzeniem w późniejszych latach.
 • Ponad 30 pokarmów idealnych do samodzielnego jedzenia. W 9 kategoriach zgromadziłam dla Ciebie pomysły do wykorzystania od zaraz. Budując tę listę kierowałam się zasadą różnorodności, tak kluczową w procesie rozszerzania diety dziecka.

  Pobieram PDF "Samodzielne jedzenie"

  Nazywam się Zuzanna Wędołowska

  Jestem dietetyczką i psycholożką, pomagam rodzicom zamienić ich dzieci w Małych Smakoszy. Od wielu lat poszerzam swoją wiedzę na temat tego, dlaczego dzieci jedzą tak, jak jedzą. Pomagam rodzicom w rozszerzaniu diety, a także zmianie nawyków żywieniowych ich dzieci. Wspólnie planujemy proces wprowadzenia dziecka w świat nowych smaków. Wierzę, że miłość do jedzenia można zaszczepić już od pierwszych posiłków!

  Właśnie rozpoczynasz rozszerzanie diety Twojego dziecka?

  Zrób to ze spokojem i pewnością siebie! Pomogę Ci zaplanować krok po kroku ten ważny okres w życiu Twojego dziecka. Przygotowałam dla Ciebie wyjątkowe wsparcie w rozszerzaniu diety: Planer smaków. 

  To drukowany planer, który pomoże Ci zaplanować rozszerzanie diety. Znajdziesz w nim:

  • część teoretyczną - pełną rzetelnej wiedzy opartej na publikacjach naukowych i moim doświadczeniu w pracy z rodzicami rozszerzającymi dietę swoich Pociech
  • część praktyczną - a w niej tabele, checklisty i infografiki, które pomogą Ci wcielić teorię w życie

  Nie musisz spędzać godzin na poszukiwaniu sprawdzonych informacji, weryfikowaniu zaleceń i zamartwianiu się, czy na pewno poprawnie rozszerzasz dietę. Wszystkie porady, wskazówki i kluczowe informacje zgromadziłam dla Ciebie w Planerze. 

    .