Test "Jakim uchem słuchasz?"

Pobierz bezpłatny pdf z testem

Komunikacja pomiędzy ludźmi nabiera znaczenia po nadaniu im interpretacji przez osobę wypowiadającą się lub odbierającą komunikat. Każdy z nas w różny sposób może odebrać te same słowa. Od czego zatem zależy to, w jaki sposób odczytujemy znaczenie słów?

Profesor Friedman Schultz von Thun stworzył model komunikacji, który zakłada, iż każdy z nas może umieścić komunikat wypowiadany lub słyszany na jednej z czterech płaszczyzn: rzeczowej, apelu, ujawniania siebie  i relacji. 

Możemy zatem w swojej komunikacji uwzglęniać fakty i koncentrować się na rzeczowości wypowiedzi. Możemy skupiać się na oczekiwaniach - zarówno tych wyrażanych, jak kierowanych w naszą stronę. Płaszczyzna ujawniania siebie to poziom opinii, myśli, ocen. Zaś komunikacja na płaszczyźnie relacji opiera się na wyrażaniu uczuć i słuchaniu tychże emocji w słowach innych.

Jeśli interesuje Cię zagadnienie psychologii relacji, komunikacji interpersonalnej i intrapersonalnej - zapraszam Cię na jedno z moich szkoleń, na którym omawiam nie tylko zagadnienia związane z poziomami słuchania, lecz szereg innych przydatnych informacji pomocnych w rzeczowym i klarownym komunikowaniu się z innymi. Zaglądaj na moją stronę www.instytut-rozwoju-sensivia. eu lub zapisz się na Newsletter, aby wiedzieć, jakie szkolenia aktualnie proponuję. Organizuję równiez bezpłatne i płatne webinary - aby wiedzieć co nowego- zapraszam na mój Fanpage.


Życzę Ci dużo radości na drodze do własnego poznania i rozwoju

Patrycja

Aby otrzymać test wpisz swój adres email i potwierdź chęć otrzymania

Zaproszenie na bezpłatną sesję coachingową


Jeśli czujesz, że chciałbyś coś zmienić w swojej postawie lub relacjach z innymi  i poszukujesz wsparcia lub mentora-zapraszam Cię na sesje coachingowe. Dzięki pracy coachingowej możesz osiągnąć wiele celów związanych z Twoim rozwojem osobistym, interpersonalnym lub zawodowym.

Jeśli chcesz spróbować tej formy pracy ze mną - zapraszam Cię na bezpłatną sesję próbną - telefoniczną. taka sesja jest zupełnie niezobowiązująca. Trwa pół godziny i dzięki niej poznasz mnie, moje metody pracy i na spokojnie podejmiesz decyzję, czy jestem osobą, która może Ci towarzyszyć na drodze do realizacji Twoich celów i dokonywania realnych życiowych zmian. 

Jeśli chcesz poczytać opinie na mój temat-zapraszam Cię na stronę. 

https://dobrycoach.pl/coach/patrycja-dorsz-vel-drozdz

Patrycja