Spokojna i uważna mama w 21 dni

Zgaduję, że gdybym zapytała Cię teraz co u Ciebie, jest spora szansa, że odpowiedziałabyś mi:

„A wiesz, wszystko dobrze, tylko zarobiona jestem! Wiesz jak to jest, dom i dzieci, nie ma czasu na nic… Jestem już tym wszystkim zmęczona, marzę o chwili dla siebie, ale przecież dom się sam nie wysprząta!”.

Doskonale to rozumiem! 

Sama jestem mamą dwójki maluchów (3 lata i 1,5 roku), do tego rozwijam własną działalność. I wiem, że to, czy znajdę czas dla siebie, zależy głównie ode mnie. Wiem, w jaki sposób odpoczywać i się regenerować, wiem jak dbać o swoje zasoby. I to samo chciałabym przekazać Tobie!

Zaczynając od wprowadzenia drobnych zmian do swojego życia, jesteś w stanie wypracować sobie krótkie chwile dla siebie w ciągu dnia, dzięki którym stopniowo zaczniesz odzyskiwać swój wewnętrzny spokój i balans bez wyrzutów sumienia i frustracji.

Odpowiedzią na Twoje trudności jest UWAŻNOŚĆ.
To Twoja supermoc, która pomaga Ci dotrzeć do Twojego wewnętrznego źródła spokoju, dzięki czemu możesz być taką mamą, jaką zawsze chciałaś być!

Uważność (mindfulness) to szczególny rodzaj świadomości. To bycie obecnym i świadomym tego co się dzieje dookoła Ciebie, oraz tego, co się dzieje w Twojej głowie i w Twoim ciele – bez oceniania i wartościowania.

Stan uważności można ćwiczyć poprzez praktykę uważności – to krótkie i efektywne ćwiczenia wykonywane codziennie, które skutecznie pomogą Ci radzić sobie ze stresem i trudami związanymi z macierzyństwem.

Przetestowałam na sobie, i wiem, że to działa! Ale jeśli nie wierzysz mi na słowo, może przekonają Cię setki badań naukowych potwierdzających fizyczne i psychiczne korzyści związane z reguralną praktyką uważności.

Jakie obszary Twojego życia mogą ulec zmianie po pewnym czasie ćwiczenia uważności?

STRES

Będziesz sobie lepiej radziła ze stresującymi i kryzysowymi sytuacjami.

EMOCJE

Zaczniesz lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami, w tym zmniejszysz poczucie frustracji i nerwowość.

CIERPLIWOŚĆ

Zyskasz więcej spokoju i cierpliwości do dzieci i jest spora szansa, że ograniczysz, a z czasem być może całkiem przestaniesz na nie krzyczeć!

TU I TERAZ

Zaczniesz być bardziej obecna na co dzień oraz w swojej relacji z dziećmi, dzięki czemu relacje z Twoimi dziećmi ulegną poprawie. Jedną z największych potrzeb Twojego dziecka jest Twój czas i uwaga!

KONCENTRACJA

Zyskasz lepszą uwagę i koncentrację, dzięki czemu będziesz mogła się lepiej skupić na tym, co robisz w danej chwili, i robić to bardziej efektywnie.

SEN

Zaczniesz szybciej zasypiać i jakość Twojego snu ulegnie poprawie.

SZCZĘŚCIE

Zaczniesz być po prostu bardziej zadowolona i radosna. Jest nawet spora szansa, że zaczniesz się częściej uśmiechać! Przestaniesz tak często rozgrzebywać przeszłość, będziesz mniej wybiegać w przyszłość. Zyskasz większy dostęp do łapania chwil, w których po prostu odczuwasz szczęście i spokój. 

Być może po przeczytaniu tej listy zaczniesz sobie myśleć, że to zbyt piękne, żeby było możliwe!

Jeśli tak faktycznie jest, że uważność to panaceum na wszystkie bolączki, to dlaczego wszyscy o tym nie wiedzą i tego nie ćwiczą?

Też się nad tym często zastanawiam ;). Na szczęście w wielu wysoko-rozwiniętych krajach, na przykład w USA i w Wielkiej Brytanii, powstaje coraz więcej programów uczących uważności (mindfulness) i są już dość mocno rozpowszechnione w przeróżnych instytucjach – w szpitalach, korporacjach, oraz w szkołach. To mnie szczególnie cieszy, by gdybyśmy uczyli się tych prostych zasad i ćwiczeń jako dzieci, wyroślibyśmy na zdecydowanie szczęśliwsze społeczeństwo!

W Polsce nurt uważności dopiero zaczyna zyskać na popularności, stąd temat jeszcze w miarę nowy. Ale wierzę, że to tylko kwestia czasu!

Prawda jest taka, że rodzimy się z wysoko rozwiniętą uważnością. Wystarczy poobserwować nasze dzieci - to mistrzowie uważności! Jednak wraz z dorastaniem, w dobie naszych pędzących i przebodźcowanych czasów, tracimy tę umiętneność. Stąd wierzę, że praktyka uważności to wręcz konieczność w naszych czasach, aby nie utonąć w zalewie bodźców i infomacji! Ukojenie i powiew świeżości dla przemęczonego układu nerwowego.

To podejście do życia, które na wschodzie znane jest od tysięcy lat. I dopiero teraz, gdy ludzie z zachodnich cywilizacji zaczynają podchodzić bardziej świadomie do życia, jest przestrzeń na uważność. To jest tak jak z dbaniem o ruch i zdrowe odżywianie. Jesteśmy teraz na takim etapie rozwoju cywilizacji, że wszyscy wiedzą, że ruch i zdrowe odżywianie jest koniecznie, aby utrzymać zdrowie i kondyncję. Jednak dalej jest mnóstwo osób, które prowadzą siedzący tryb życia i jedzą przetworzoną żywność z supermarketów, a epidemia otyłości dalej jest problemem na skalę światową.

PRAKTYKOWANIE UWAŻNOŚCI samo w sobie nie jest trudne.
Każdy jest w stanie się jej nauczyć.

To, co najtrudniejsze, to wyrobić sobie trwały nawyk, pamiętać o tym, i nie zniechęcać się na początku.

 

Bardzo często przy tworzeniu zdrowych nawyków kierujemy się dobrymi intencjami, jednak często na dobrych intencjach się kończy...

Dlatego do trwałej zmiany potrzebne są:

 • Zmiana nastawienia
 • Motywacja wewnętrzna z poziomu przekonań i wartości
 • Monitorowanie postępów

 

I tym się kierowałam, tworząc mój kurs! 

A może martwisz się, że i tak nie znajdziesz czasu na kurs?

To, co oferuję, to wprowadzenie do tematu uważności, z głównym naciskiem na praktykę.

Zaprojektowałam go z myślą o zajętych i zapracowanych mamach. Sama będąc mamą wiem, że poświęcenie godziny dziennie na kurs online jest poza moimi możliwościami. Dlatego wiedzę teoretyczną ograniczyłam do niezbędnego minimum, tak, abyś była w stanie zrozumieć kontekst oraz miała dobrą bazę do startu.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo książek oraz wiedzy za darmo na temat uważności, dlatego jeśli tylko będziesz miała ochotę, wskażę Ci odpowiednie źródła do pogłębienia tematu.

Dlatego w kursie skupiłam się głównie na praktyce, wprowadzanej małymi kroczkami, oraz na ćwiczeniach skłaniających do refleksji i lepszego poznania siebie, przez co zyskasz wewnętrzną motywację do ćwiczeń.

Co zawiera kurs?

KURS STANDARD

 

 • MEDYTACJE PROWADZONE
  Uzyskasz dostęp do różnych rodzajów medytacji trwających 3-5 min. Dzięki temu wybierzesz te, które odpowiadają Ci najbardziej. Będziesz mogła z nich korzystać w dowolnym momencie, gdy będziesz potrzebowała chwili dla siebie lub momentu zatrzymania. To nasza baza.

 • KRÓTKA I TREŚCIWA MERYTORYKA
  Wiedza w formie video (z prezentacją) lub audio do wyboru. Ćwiczenia do refleksji w formie kart ćwiczeń w pliku pdf. Przerabianie materiałów nie powinno Ci zająć dłużej niż 15-20 min dziennie, do tego możesz słuchać materiałów nie odrywając się od swoich codziennych obowiązków, np. rozkładając pranie lub karmiąc swoje maleństwo!

 • DZIENNIK PRAKTYKI UWAŻNOŚCI
  Pięknie przygotowany dziennik do monitorowania swojej aktywności każdego dnia.

 • MATERIAŁY
  Czytelne i praktyczne materiały w pdf, w tym wiedza w pigułce gdy masz mało czasu, podsumowania treści merytorycznych, ćwiczenia i pytania do pogłębionej refleksji.

 • GRUPA FB
  Dostęp do tajnej grupy na FB, w której będziemy się wzajemnie motywować do ćwiczeń i dzielić refleksjiami. Będę śledzić Twoje postępy i wspierać Cię w razie trudności, obiecuję Ci moje pełne zaangażowanie podczas całego trwania kursu!

 • LIVE Q&A
  Raz w tygodniu live Q&A w którym odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości, które zebrały się przez tydzień ćwiczeń.

 

KURS PREMIUM

 • TO, CO W WERSJI BASIC, oraz

 • 4 SPOTKANIA ONLINE - WIRTUALNY KRĄG WSPARCIA
  Spotkania online w formie wirtualnego kręgu, w kameralnym gronie, podczas których skupiamy się na omawianiu poszczególnych tygodni pracy i przerabiamy ćwiczenia wspólnie. 3 spotkania w trakcie trwania kursu + 1 spotkanie na podsumowanie tydzień po zakończeniu kursu (co również daje możliwość nadrobienia zaległości). Max 5 uczestniczek.

 

Dlaczego warto wybrać opcję PREMIUM?

W grupie jest siła i moc, oraz niesamowite wsparcie. To najczęściej dzięki pracy w grupie osiąga się najlepsze wyniki. Czasami samo usłyszenie, że inne mamy przechodzą przez podobne trudności co Ty, daje niesamowite poczucie ulgi, a także zwiększa wewnętrzną motywację do zmiany i wytrwania w nowych postanowieniach.​ I przy okazji zyskujesz możliwość lepszego poznania podobnie myślących kobiet!

Oto niektóre opinie kursanek mojego poprzedniego kursu "Uważna Strona Życia":

Celina Fit

www.celinafit.pl

Ania pokazała mi nowe oblicze uważności. Wcześniej ceniłam ten nurt, ale jakoś nie mogłam dotrzeć do jego sedna.  Dzięki Ani zobaczyłam w niej sposób na radzenie sobie z natłokiem myśli czy trudnymi emocjami – do zastosowania tu i teraz.   Jest ona ciepłą, życzliwą osobą nastawioną na kontakt z drugą osobą.  Serdecznie polecam jej kurs kobietom, które zagubiły się w swojej codzienności i potrzebują chwili zatrzymania i spojrzenia na życie z nowej perspektywy.

Magdalena Wieczorek

moonlights.com.pl

Kurs Ani pozwolił zatrzymać mi się w codziennym pędzie. Złapać oddech, skupić się na detalach. Czasami chwila uważności w trakcie codziennych obowiązków w domu czy na etacie, zauważenie tego, co za oknem, skupienie się na smaku śniadania czy celebrowanie wypicia herbaty, pozwalają mi się odświeżyć i zregenerować. Bez czekania na odpowiedni moment… Kurs nauczył mnie celebrowania codzienności i zaakceptowania siebie taką, jaka jestem. Polecam!

Dorota Stempniewicz

www.dorotastempniewicz.pl

"Kurs Ani - Uważna strona życia - był dla mnie niesamowitym przeżyciem. Bardzo dużo wartościowej wiedzy, a co najważniejsze mnóstwo ćwiczeń i technik do wykorzystania na co dzień, pokazało mi, jak sprawić żeby moje życie stało się bardziej uważne. Zaczęłam w końcu zauważać swoje emocje i myśli w różnych codziennych sytuacjach. Nauczyłam się wybierać, co chcę z nimi zrobić, jak na nie reagować. Dało mi to dużo spokoju, samozadowolenia, w znacznej mierze uwolniło od stresu. Często wracam do materiałów z kursu. Współpraca z Anią to prawdziwa przyjemność. Polecam z całego serca!"

Co jeszcze dostajesz w ramach kursu?

Łatwość dostępu

Wyrobisz w sobie nawyk medytacji, która będzie Twoim kompasem i źródłem wewnętrznego spokoju.

Narzędzia do pracy z emocjami

Poznasz sposoby na regulację swoich emocji, dzięki czemu będziesz mniej nerwowo reagować w stresujących sytuacjach.

Narzędzia do pracy ze stresem

Poznasz sposoby na obniżanie stresu i ładowanie swoich baterii w ciągu dnia.

Praktyka

Zaczniesz wplatać uważność w swoje codzienne obowiązki, dzięki czemu zaczniesz czerpać przyjemność nawet z nudnych i żmudnych zajęć. 

Motywacja

Odkryjesz swoje źródło wewnętrznej motywacji, co oznacza, że ćwiczenia będziesz wykonywała z poziomu "chcę" a nie "muszę" lub "powinnam".

Plan

Stworzysz spójny, indywidualny plan swojej praktyki, dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości, który pomoże Ci kontynuować praktykę po ukończeniu kursu.

Wioska wsparcia

Poznasz podobnie myślące mamy do Ciebie i uzyskasz dostęp do wsparcia całej "wioski". 

I co Ty z tego wszystkiego będziesz mieć?

To zależy od tego, ile będziesz ćwiczyć!

Ale jest duże prawdopodobieństwo (bazując na setkach badań naukowych na temat regularnej praktyki uważności), że po ukończeniu kursu staniesz się:

ZDROWSZA

 • Obniżysz swój poziom stresu na co dzień
 • Zwiększysz odporność organizmu
 • Zaczniesz lepiej spać
 • Polepszysz swój humor i samopoczucie
 • Zmniejszysz odczuwanie frustracji i niepokoju

BOGATSZA

 • Poczujesz silniejszą więź z dziećmi i partnerem
 • Polepszysz swoje relacje z bliskimi 
 • Zwiększysz swoją pewność siebie i kreatywność
 • Zwiększysz swoją odporność na krytykę (zarówno tą zewnętrzną, jak i wewnętrzną!)

MĄDRZEJSZA

 • Polepszysz swoją pamięć i koncentrację
 • Zwiększysz swoją łatwość w podejmowaniu decyzji
 • Zaczniesz być dla siebie milsza i bardziej życzliwa 
 • Zwiększysz swoje poczucie własnej wartości 
 • Zaczniesz częściej działać w zgodzie ze swoimi zasadami

Dlaczego możesz mi zaufać?

Jestem terapeutką i trenerką uważności.

Wspieram mamy w odnajdywaniu wewnętrznego spokoju pomimo zabiegania.

Sama jestem mamą dwóch bardzo żywych chłopców (3 lata i 1,5 roku) oraz żoną równie żywego męża, do tego rozwijam własną działalność jako Uważna Mama. Dlatego stresy codziennego, rodzinnego życia nie są mi obce. Wiem, jak to jest, kiedy próbuję zaspokajać potrzeby wszystkich dookoła, zapominając o sobie. Na szczęście nie dzieje się to w moim życiu zbyt często.

Moim sekretem, jak sobie z tym radzić, jest codzienna praktyka uważności. Nie zawsze jest idealnie, mam swoje chwile słabości jak każdy. Jednak uważność zdecydowanie ułatwia mi życie na każdej płaszczyźnie!

Uważność odkryłam jeszcze zanim zostałam mamą, i byłam w stanie praktykować od samego początku, gdy na świat przyszedł mój pierwszy synek. Wierzę, że dzięki mojej praktyce, uniknęłam wielu trudności i wyzwań czyhających na młode mamy. I to dopiero inne mamy uświadomiły mi to w pełni, gdy zaczęły mnie pytać, jak ja to robię, że jestem taka spokojna i zadowolona, mając dwójkę małych dzieci!

Macierzyństwo pokazało mi pełen zakres możliwości, wykorzystania oraz korzyści płynących z uważności w praktyce. Musiałam też dostosować moją praktykę do mojej nowej codzienności, dlatego głównie w moim podejściu skupiam się na wplataniu uważności do codziennego życia, co sprawia, że praktyka jest dużo bardziej przystępna dla młodych mam.

Obecnie prowadzę indywidualne konsultacje i wsparcie psychologiczne dla mam, stacjonarne warsztaty z uważności, oraz kursy online o tym, jak wprowadzić uważność do swojego życia oraz o świadomym macierzyństwie.

Więcej o mnie możesz poczytać na mojej stronie UWAŻNA MAMA w sekcji "O mnie" oraz "Sesje Indywidualne".

KURS OD ŚRODKA

TYDZIEŃ I

 • Wstęp do uważności
 • Dlaczego to takie ważne, aby dbać o siebie będąc mamą? O skutecznej regeneracji
 • O przekonaniach na temat medytacji i uważności
 • Praca z Twoimi przekonaniami
 • Obserwacja Twojego dnia

TYDZIEŃ II

 • Znajdź swoje czas i miejsce na praktykę
 • O Twoich wartościach
 • Twoje „dlaczego”
 • O budowaniu nawyków
 • Tworzymy spójny plan praktyki

TYDZIEŃ III

 • Twój uważny poranek
 • Twój uważny dzień
 • O samokontroli i zmianie – dlaczego to takie trudne?
 • O potencjalnych przeszkodach i zagrożeniach
 • Twoje przeszkody i jak sobie z nimi radzić

DODATKOWO

 • Różne medytacje prowadzone na każdy dzień tygodnia. W ten sposób sprawdzisz, które formy medytacji odpowiadają Ci najbardziej. Długość medytacji 3 - 5 min.
 • Zestaw afirmacji dla mam na trudne momenty.
 • Kryzysowa 2-minutowa medytacja SOS.

Jaka to inwestycja?

Jeśli jesteś na mojej grupie lub miałaś ze mną jakąkolwiek styczność w świecie online (lub na żywo), to wiesz, że wkładam bardzo dużo serca w to, co robię. Jestem autentycznie zainteresowana każdą osobą, która wchodzi ze mną w kontakt, i staram się być jak najbardziej pomocna.

Dlatego wyceniłam kurs odpowiednio do mojego nakładu pracy w przygotowania, oraz w mój udział i zaopiekowanie się Tobą podczas trwania kursu.

 

Zapisując się na listę osób zainteresowanych kursem, możesz liczyć na specjalną, dużo niższą cenę w przedsprzedaży, a także atrakcyjne bonusy! 

KURS STANDARD

Dostęp do platformy kursowej
i grupy na FB

279 zł

KURS PREMIUM

Dostęp do platformy kursowej
i grupy na FB

oraz

4 spotkania online na żywo - wirtualne kręgi (tylko 5 miejsc!)

479 zł

MOJA GWARANCJA

Zawsze dbam o to, aby przekazywać wartość w jak najbardziej przystępnej formie. Budowanie relacji z moimi klientkami to dla mnie fundament moich wszelkich działań.

Dlatego z mojej strony dołożę wszelkich starań, abyś była w pełni zaopiekowana podczas trwania kursu. Każda uczestniczka kursu ma dostęp do tajnej grupy na FB na której będę codziennie, będę udzielała odpowiedzi na pytania i komentarze, gdy potrzeba udzielała wsparcia. Jest dla mnie niezwykle ważne, aby wspierać moje kursantki i odpowiadać na ich potrzeby. 

Ważne jest również to, abyś pamiętała, że każdy jest inny, i efekty, które przychodzą dzięki regularnej praktyce, nie dzieją się z dnia na dzień. To pewien proces, który trwa i to od Ciebie i Twojego zaangażowania zależy, jak szybko zaczniesz odczuwać zmiany.

Jeśli z jakiegoś powodu kurs nie będzie spełniał Twoich oczekiwań, to daję Ci 7 dni gwarancji na zwrot od dnia rozpoczęcia kursu. W ten sposób nic nie tracisz próbując, a możesz zyskać na prawdę wiele!

FAQ czyli Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy kurs jest dla mnie, jeśli nigdy wcześniej nie słyszałam o czymś takim jak uważność?

Tak, zaprojektowałam ten kurs w taki sposób, aby był dostosowany dla osób zupełnie początkujących. Ćwiczenia medytacyjne, które proponuję, są krótkie (zakres 3 do 5 min), dlatego są idealne gdy dopiero zaczynasz, lub uważasz, że nie masz czasu na uważność i odpoczynek. Kurs jest w dużej mierze oparty na własnym doświadczaniu uważności i pracy ze sobą, dlatego jeśli interesuje Cię podejście uważności od strony teoretycznej, podzielę się z Tobą tytułami książek lub artykułami, które pomogą Ci zgłębić ten temat w teorii.

 1. Czy kurs jest dla mnie, jeśli znam już podejście uważności i/ lub jeśli byłam na 8-tygodniowym kursie MBSR?

To zależy. Jeśli praktykujesz uważność w codzienności i nie masz problemów z wprowadzaniem jej w życie, to nie sądzę, abyś skorzystała z kursu, gdyż część aspektów kursu będzie się pokrywała z treściami prezentowanymi podczas kursu MBSR. Jeśli jednak odbywałaś kurs jakiś czas temu, i zauważyłaś, że nie korzystasz z technik i narzędzi poznanych na kursie, wtedy mój kurs może być odświeżeniem tematu i rozpoczęciem małymi krokami (zazwyczaj medytacje podczas kursu MBSR trwają min ok 20min).

 1. Jestem katoliczką, czy treści zawarte w kursie są zgodne z moją wiarą?

Pomimo tego, że podejście uważności wywodzi się z nauk dalekiego wschodu i buddyzmu, obecnie rozpowszechniona forma praktyki uważności nie jest przypisywana do jakiejkolwiek religii. Jest to bezpieczna forma praktyki świeckiej oparta na obserwacji siebie i otoczenia. Powołuję się w moich materiałach i prezentowanych treściach na wiedzę zawartą w badaniach naukowych oraz na podstawową wiedzę z zakresu psychologii oraz neurobiologii mózgu.

 1. Ile czasu potrzebuję na przerobienie materiałów?

Oczywiście wszystko zależy od tego jakim tempem pracujesz, ale specjalnie starałam się zaprojektować kurs w taki sposób, abyś dziennie nie musiała poświęcać na niego więcej niż 15-20min. A jeśli zdarzy się, że całkiem nie będziesz miała czasu na przerobienie materiałów, rekomendowane minimum dziennie to czas trwania jednej medytacji, czyli 3 minuty w pierwszym tygodniu oraz 5 minut w kolejnych tygodniach. Czasami już te 3 minuty dziennie wystarczą, aby zauważyć różnicę, choć oczywiście im więcej czasu i zaagnażowania przeznaczysz w kurs, tym szybciej poczujesz i zauważysz efekty.

 1. Na jak długo otrzymuję dostęp do kursu?

Na chwilę obecną przewiduję dostęp do kursu na 3 lata. Jeśli w tym czasie wyjdą kolejne, ulepszone edycje - będziesz miała dostęp również do nich. Możliwe, że po upływie 3 lat ten okres się wydłuży, ale na tę chwilę nie jestem w stanie Ci zagwarantować dłuższego okresu. Będziesz miała za to możliwość pobrania i zapisania u siebie materiałów i ćwiczeń, a także dostęp do grupy kursowej. Przewiduję jedną grupę kursową, dlatego przy każdych kolejnych edycjach będziesz mogła przechodzić kurs ponownie, jeśli z różnych okoliczności nie miałaś możliwości ukończyć go za pierwszym razem. 

 

 

Jeśli masz swoje pytanie lub jakiekolwiek wątpliwości, pisz śmiało na kontakt@uwaznamama.pl - odpowiem na każdą wiadomość!