Planuojame atostogas

Baltic Tours kelionių ekspertai pasiruošę padėti išsirinkti geriausią! Dėl kelionių keitimo ar naujų paslaugų užsakymo prašome kreiptis el. paštu​ keliones@baltictours.lt.


Informacija vykstantiems į Graikiją

Visiems turistams, keliaujantiems į Graikiją nuo 2020 m. liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d., likus ne mažiau nei 48 val. iki atvykimo į šalį yra privaloma užpildyti Keleivio identifikavimo formą (angl. PLF – Passenger Locator form). Formoje būtina nurodyti detalią informaciją apie išvykimo vietą, ankstesnių apsilankymų kitose šalyse trukmę ir apsistojimo Graikijoje adresą.

Svarbu: 

 • Keleivio identifikavimo formoje ir išvykimo vietos, ir apsistojimo Graikijoje vietos adresai turi būti nurodomi su pašto indeksu;
 • Graikijos regionai, į kuriuos vykstama, turi būti pateikiami graikų kalba: Kreta Kriti, Rodas – Notio Aigaio.  
 • Dėl tikslaus viešbučio, į kurį vykstate, adreso kreipkitės į jus aptarnavusį Baltic Tours kelionių ekspertą.  

Užpildžius formą keliautojui priskiriamas QR kodas, kurį bus prašoma pateikti atspausdintą ar parodyti mobiliajame telefone prie atvykimo vartų.

Keleivio identifikavimo formą galite pildyti čia: 


Svarbu – Informacija keleiviams dėl Covid-19

Atnaujinta 2020 m. rugpjūčio 7 d.: Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinta tvarka nuo 2020 m. rugpjūčio 10 d. visiems į Lietuvą grįžtantiems keleiviams oro ar jūrų transportu privaloma užpildyti popierinę arba elektroninę NVSC anketą.

 • Rekomenduojama šią anketą užpildyti iš anksto internetu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form
 • Neužpildžius elektroninės anketos prieš skrydį, bus privaloma užpildyti popierinę formą lėktuve, kurią atvykus reikės pateikti NVSC registracijos specialistams.

2020 08 07 Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino sąrašą valstybių Iš kurių grįžtantiems Lietuvos piliečiams, reikės izoliuotis 14 dienų.  Skaitykite čia >>

Nuo 2020 m. birželio 17 d. karantinas Lietuvoje nutraukiamas, tačiau valstybės lygio ekstremali situacija išlieka. Galioti lieka ir specialios saugumo taisyklės, kurių bus privalu laikytis visiems keleiviams.

Jūsų patogumui dalinamės naudinga informacija, kad pasiruošimas kelionei būtų kuo paprastesnis ir lengvesnis.

Lietuvos oro uostuose:

 • Į išvykimo terminalą gali patekti tik keleiviai, turintys bilietą ar įlaipinimo kortelę, arba ketinantys oro uoste įsigyti skrydžio bilietą.
 • Į išvykimo terminalą gali patekti tik tie keleiviai, kuriems termovizijos metu nebus nustatyta pakilusi kūno temperatūra.
 • Visiems vyresniems nei 6 m. keleiviams oro uoste privaloma nuolat dėvėti apsaugines veido kaukes, išskyrus oro uoste esančiose kavinėse ir restoranuose.
 • Į atvykimo terminalą nuo šiol galima patekti be apribojimų.
 • Išvykimo terminale nuo birželio 17 d. galioja Šengeno ir ne Šengeno erdvės.
 • Visiems atvykstantiems keleiviams vykdoma pasienio patikra.
 • Rekomenduojama laikytis saugaus atstumo, nesibūriuoti, reguliariai plauti ir dezinfekuoti rankas.
 • Oro uoste esantys paviršiai reguliariai valomi dezinfekcinėmis priemonėmis.

Papildoma Oro uostų informacija:

Informacija apie keliones ES – Re-open EU

Europos Sąjungos valstybės atveria sienas. Į tai reaguodama Europos Komisija sukūrė interaktyvų įrankį keliautojams „Re-open EU”.

Svetainė veikia itin paprastai:

 1. Įrašote šalies, į kurią norite vykti, pavadinimą.
 2. Jums pateikiama praktinė informacija apie šalyje dėl koronaviruso pandemijos taikomas visuomenės sveikatos ir apsaugos priemones.

Informacija pateikiama ir lietuvių kalba. Tai interaktyvi priemonė suteikianti daug naudingos ir aktualios informacijos, norint užtikrintai ir saugiai planuoti keliones ir atostogas Europoje.

Pasitikrinkite čia:

URM: Keliaukime saugiai

Rekomenduojame atsisiųsti „Keliauk saugiai“ programėlę, kurioje patogiai, greitai ir lengvai savo telefone sužinosite URM skelbiamas rekomendacijas bei atvykimo sąlygas visoms pasaulio valstybėms!

Programėlę galite atsisiųsti čia:

Programėlėje rasite ne tik interaktyvią kelionių atmintinę, bet ir reguliariai atnaujinamą kontrolinį sąrašą net 224 paskirties vietoms, tad kelionei pasiruošite be vargo.

IATA skelbiama informacija

Norėdami sužinoti naujausią informaciją apie koronavirusinės infekcijos įtaką kelionėms, oro transportui taikomas saugumo užtikrinimo priemones  bei viruso prevencijos veiksmus visame pasaulyje sekite IATA - International Air Transport Association (Tarptautinė Oro Transporto Asociacija) skelbimas naujienas. 

IATA skelbiamos naujienos:

Naudingos nuorodos

Primename, kad keleivių, darbuotojų ir visuomenės sauga bei sveikata yra svarbiausia – visos skrydžio operacijos yra vykdomos pagal oficialių valstybės institucijų pateiktas rekomendacijas. 

Aktualią Užsienio reikalų ministerijos skelbiamą informaciją keliaujantiems rasite čia:

Aktualią informaciją apie Covid-19 galite rasti čia:

Privalomą formą*, kurią būtina užpildyti atvykus į Lietuvą, galima pildyti elektroniniu būdu čia (*Tai Lietuvos Respublikos nustatyta privaloma saugumo priemonė dėl COVID-19 ):

ULAC informacija apie Covid-19 rasite čia:

Naujausią LR sveikatos apsaugos ministerijos skelbiamą informaciją rasite čia:

Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas rasite čia:

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas rasite čia:

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos skelbiamą konsulinę informaciją rasite čia:


Kodėl man teks palaukti grąžinamos įmokos už turizmo paslaugas?

Viešas laiškas dėl Covid-19 situacijos


Ši oficiali įžanga reikalinga dar kartą subendravardiklinti susiklosčiusią padėtį, po įžangos - skaitykite viso pasaulio turizmui ir sau aktualias industrijos įžvalgas.

- Turizmas - labiausiai pasaulyje konsoliduota ir tarptautiška industrija. Turizmas sudaro 10,5% pasaulinio BVP ir įdarbina 115 mln. planetos gyventojų. Prognozuojama, kad iki 2030 m. šis skaičius patrigubės. Taigi, tikėtina, kad 1 iš 9 pasaulio gyventojų bus įsitraukęs į turizmo veiklas.

- Lietuvoje turizmo sektoriuje dirba ~49 tūkst. darbuotojų, kelionių agentūrose ~3,5 tūkst. Skaičiuojama, kad atvykstamasis turizmas generuoja 1 mlrd., išvykstamasis 300 mln. Eur per metus.

Ir tada!

- 2020-03-12 dienos Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas priėmė sprendimą „Dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių“ Nr. V-344, kuriuo visiems Lietuvos Respublikos piliečiams primigtinai rekomendavo nutraukti ir atidėti visas keliones ir iki 2020 m. balandžio 14 d. nevykti į visas užsienio valstybes.

- 2020-03-13 dieną Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas priėmė sprendimą Nr. V-367 „Dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių“, kuriuo įpareigojo Lietuvos Respublikos piliečius nutraukti keliones į paveiktas valstybes ir teritorijas.

- 2020-03-14 dieną LR Vyriausybė priėmė nutarimą Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, kuriuo uždraudė Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

- 2020-03-16 dieną Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas priėmė sprendimą Nr. V-375 „Dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių“, kuriame LR užsienio reikalų ministerija bei LR susisiekimo ministerija įpareigota pasirūpinti Lietuvos Respublikos piliečių, deklaravusių savo nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje, pargabenimu iš užsienio valstybių.

- 2020-03-25 LR Vyriausybės nutarimu karantinas Lietuvos Respublikoje pratęsiamas iki 2020-04-13 imtinai.

- 2020-04-09 LR Vyriausybės nutarimu karantinas Lietuvos Respublikoje pratęsiamas iki 2020-04-27 imtinai.

- Europos Komisija rekomenduoja susilaikyti nuo kelionių iki 2020-05-15.

- EK vadovė Ursula von der Layen pritaria atostogų ir kelionių galimybei jau šią vasarą nuovokiu būdu ("in a smart way").

- 2020-04-22 LR Vyriausybės nutarimu karantinas Lietuvos Respublikoje pratęsiamas iki 2020-05-11 imtinai.

-  Jautriu turizmo industrijai laiku dėl Covid-19, viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kurioje teigiama, jog visos kelionių agentūros trims, didiesiems, kelionių organizatoriams pateikė reikalavimą į bendradarbiavimo sutartis įtraukti punktą, kuris uždraustų taikyti nuolaidas klientams nuo kelionių agentūrai mokamo atlygio - Baltic Tours Group, UAB atsiriboja nuo bet kokio dalyvavimo, teikimo ar diskusijos susijusios su kitų kelionių organizatorių ir kitų kelionių agentūrų komercinėmis ir konfidencialiomis bendradarbiavimo sutarčių sąlygomis.

Pažymėtina, jog tokio pobūdžio veiksmai yra draudžiami Lietuvos Respublikoje galiojančių teisės aktų bei atitinka Konkurencijos įstatymo 5 str. nurodytus draudžiamų susitarimų požymius už kuriuos gresia bauda iki 10 proc. metinių pajamų.

- 2020-0​5​-​18​ LR Vyriausybės nutarimu karantinas Lietuvos Respublikoje pratęsiamas iki 2020-05-​3​1 imtinai.

- 2020-0​5​-​27​ LR Vyriausybės nutarimu karantinas Lietuvos Respublikoje pratęsiamas iki 2020-06-​​16 imtinai.

- 2020-05-29 LR Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Civilinio kodekso pakeitimą, leidžiantį pinigus už neįvykusias keliones turistams grąžinti per 90 dienų po karantino ir ekstremalios situacijos pabaigos. Ši Civilinio kodekso pataisa įsigaliojo iškart, ją pasirašius.  

- 2020-06-10 LR Vyriausybės nutarimu karantinas nuo 2020 m. birželio 17 d. nutraukiamas, tačiau valstybės lygio ekstremali situacija išlieka.

Nedelsiant!

- Lietuvos kelionių organizatoriai reaguodami į šiuos imperatyvus nedelsiant atšaukė visas 2020-03-13 - 2020-04-14 dienomis suplanuotas organizuotas turistines keliones. Taip pat įgyvendindami nurodymus nedelsiant nutraukti keliones, savo lėšomis repatrijavo turistus iš paveiktų valstybių ir teritorijų, nepriklausomai nuo kelionės paketų pasibaigimo datų.

- Lietuvos kelionių organizatoriai dėl paskelbto karantino nebegali vykdyti turistinių kelionių sutarčių, o keliautojai reikalauja grąžinti sumokėtus pinigus. Kelionių organizatoriai susiduria su rimtais finansiniais ir administravimo iššūkiais, kadangi didžioji keliautoji dalis reikalauja grąžinti už keliones sumokėtas sumas, nors jos jau yra išmokėtos faktiniams paslaugų teikėjams, - apgyvendinimo, transporto, pervežimo įmonėms.

Taigi!

- Šiuo metu keistai atrodo tos įmonės, kurios bando apsimesti, kad nieko čia tokio.

- Stiprėja socialinio atstumo "social distancing" tendencija. Pakinta darbo sąlygos, įpročiai. Atsiranda laiko darbo metu pažiūrėti "Netflix". O turizmo žmonės aria išvarvėjusiom akim.

- Per savaitę, anot rinkos analitikų, tiek Lietuva, tiek pasaulis išgyvena šoką: nuo perteklinio turizmo iki nulinio keliavimo! Per vieną savaitę! Tai yra didžiausias kada nors buvęs turizmo/judėjimo industrijos sukrėtimas. Susidaro žaibiška skolos grandinė, kuri kelionių organizatoriams užkerta kelią išgyventi.

Ką išgyvename Baltic Tours?

- Bilietų ir kelionių komanda išgyvena sunkiausią psichologinį laikotarpį - per dieną administruojame apie 3000 laiškų, atsakome visiems, tik lėčiau nei įprastai. 

- Dėkojame supratingiems. 

- Suprantame jūsų pyktį. Suprantame, kad esame vienintelė jūsų linija, kelianti ragelį ir perskaitanti jūsų komentarus. Suprantame, kad pyktis adresuotas ne mums, o dužusioms svajonėms, pasikeitusiems planams, baimei dėl viruso poveikio.

Tuo pačiu!

- Įmonė skiria daug dėmesio ir laiko skolos grandinei administruoti, kas iš esmės yra didžioji turizmo verslo problema - negaunant pajamų ir Vyriausybei kol kas nepateikus sprendimų dėl VVTAT pozicijos dėl mokėjimų grąžinimų klientams termino pratęsimo, situacija aštrėja. 

- Kovo 23 d. LR Vyriausybėje vyko pasitarimas, kurio metu turėjo būti svarstomi turizmo sektoriaus siūlymai, tačiau visi mums aktualūs klausimai buvo perkelti į kovo 25 d. posėdį, bet taip pat nebuvo svarstyti. Laukiame naujo posėdžio datos. Tikimės, jog nutarimai bus priimti ir keliaus į LR Seimą.

- Esame pripažinti ir įtraukti į nukentėjusių nuo Covid-19 įmonių sąrašą, laukiame valstybės atsakymo dėl galimų lengvatų. 

- Mūsų buvę keturi neseniai iš darbo išėję kolegos pasisiūlė padėti - tikrai jautru kritiniu metu.  

- Sakote, jūsų draugas atgavo pinigus iš kitos agentūros? Taip, dauguma mūsų klientų taip pat atgavo. Primename, kad kiekviena turizmo paslauga turi savo unikalias taisykles, kurios prasidėjus judėjimo apribojimams, tiekėjai keitė keliskart per dieną reaguojant į vyriausybių sprendimus. Jei trumpai - ryte jums dar galiojo grąžinimo taisyklė, vakare - skrydžio bendrovė ar kelionių organizatorius pranešė, kad nebegalioja. Ir taškas. 

Ir pabaigai

- Mes kantriai laukiame, kol skrydžių bendrovės, viešbučiai, kelionių organizatoriai pradės grąžinimo procedūras, kviečiame solidarizuotis ir laukti kartu. 

- Baltic Tours kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymą užtikrina ADB Gjensidige, lėktuvo bilietų veiklos licencijavimą – Tarptautinė oro vežėjų asociacija IATA. 

- Juk virusas ir karantinas baigsis ir netrukus vėl keliausime! Kaip niekada laukiame naujos dienos, tikime tuo, ką darome, siekiame kuo greičiau jums vėl grąžinti kelionių džiaugsmą. Mus jau 29 metus rekomenduoja draugams!


Informacija parengta, remiantis šiais šaltiniais: Baltic Tours Group, LTA, NTVA, UNTWO, LRV, Eskimi.com, weforum.orgiata.org.

.