Niezależnie od tego, czy Twój styl to pop, rock, jazz, soul czy hip-hop, najważniejszą rolę w większości utworów pełni wokal! To właśnie od głosu wokalisty lub wokalistki, jego barwy, ekspresji, wyrazistości i zrozumiałości przekazu, zależy najczęściej sukces piosenki.

Dlatego przygotowaliśmy dla Was WARSZTATY PRODUKCJI WOKALU - 3 dni praktycznych zajęć poświęconych stricte pracy z głosem i mikrofonem, realizacji nagrań wokalnych w warunkach studyjnych i domowych oraz ich profesjonalnej obróbki i miksu

Zajęcia poprowadzą:

Grzegorz Stasiuk

Pianista, producent, aranżer, kompozytor, uczestniczył w nagraniach i produkcji ponad 80 albumów na rynek krajowy i zagraniczny - w tym między innymi 7 platynowych płyt dla Macieja Maleńczuka & Psychodancing, z którym grał przez 10 lat.

Katarzyna Rościńska

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, głos sesyjny, pedagog, coach wokalny, konsultantka programu The Voice of Poland, pracuje z czołówką polskiej sceny muzycznej. Jej motto zawodowe brzmi: "Głosu się nie ustawia, głos się uwalnia."

Kris Górski

Inżynier dźwięku, producent i kompozytor, autor muzyki do filmów i seriali m.in. "Leśniczówka" i "Archiwista", ma na koncie ponad 100 płyt dla artystów z całego świata. Współtwórca firmy APS produkującej profesjonalne monitory studyjne.

Ramowy program warsztatów:

Dzień 1

 • znajomość i czucie swojego głosu - jak działa głos, przygotowanie głosu do pracy
 • przygotowanie do nagrań studyjnych i pracy z mikrofonem
 • dykcja - mity i fakty
 • język angielski w śpiewaniu - wymowa, zasady fonetyki
 • emocjonalność i interpretacja a poprawność techniczna
 • styl w śpiewaniu
 • masterclass - praca indywidualna z wybranymi osobami na forum grupy

Dzień 2

 • działanie i charakterystyka różnych typów mikrofonów
 • dobór mikrofonu do konkretnego głosu i kontekstu
 • ustawienie mikrofonu i toru sygnałowego
 • ustawienie odsłuchu do nagrań
 • konfiguracja i optymalizacja pracy w DAW
 • jak przystosować akustykę pomieszczenia do nagrań
 • nagrywanie chórków i dubli, budowa harmonii
 • praca na własnym materiale lub utworze zaproponowanym przez prowadzących

Dzień 3

 • post-produkcja nagranego materiału audio
 • profesjonalna edycja ścieżek wokalnych
 • narzędzia: kompresor, korektor, de-eser
 • jak radzić sobie z rezonansami
 • strojenie wokalu - Autotune, Melodyne
 • miks wokalu w kontekście utworu: poziomy, panorama, automatyka
 • kreatywne użycie efektów: modulacje, delay, reverb, vocoder
 • własna praca z materiałem nagranym poprzedniego dnia
 • finalne zgranie i jego ocena przez prowadzących

Lokalizacja

WARSZTATY PRODUKCJI WOKALU odbędą się w dniach 22-24 października 2021 (pt-sob-niedz) w studiu AudioPlanet w miejscowości Łąkie na Kaszubach.

Na miejscu zapewnione jest zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów. Przyjazd zaplanowany jest na czwartek 21 października w godzinach wieczornych, tak aby w piątek rano wypoczęta grupa mogła po wspólnym śniadaniu rozpocząć zajęcia.

W środku dnia planowana jest przerwa na obiad, a po skończonych zajęciach dydaktycznych - czas wolny do wykorzystania wedle uznania: na własną pracę nad nagraniami, rozmowy z wykładowcami oraz innymi uczestnikami, odpoczynek na świeżym powietrzu, spacery i aktywności w pobliskim terenie itd. W ramach budowania relacji i kontaktów w grupie, planowane jest wieczorne ognisko (gitary nie zapewniamy, ale można przywieźć własną 🎸).

Cena ta obejmuje:

✅ udział w 3 dniach wykładów i zajęć praktycznych w małej grupie osób (max. 12)

✅ korzystanie z przygotowanych stanowisk nagraniowych z zapewnionym komputerem, interfejsem, mikrofonem i oprogramowaniem (* istnieje również możliwość pracy na własnym sprzęcie przywiezionym przez uczestnika)

✅ dostęp do pomieszczeń studyjnych z profesjonalnym sprzętem nagraniowym

✅ użycie w celach edukacyjnych materiału muzycznego zapewnionego przez organizatorów (oraz możliwość pracy na własnym utworze)

✅ nagranie i sfinalizowanie całego utworu od początku do końca pod okiem wykwalifikowanych wykładowców

✅ bezpośredni kontakt z doświadczonymi mentorami

✅ dalsze wsparcie w ramach zamkniętej grupy na Facebooku

 zakwaterowanie na miejscu warsztatów (3 noce od czwartku 21 do niedzieli 24 października, w pokojach 2-3 osobowych)

✅ wyżywienie: 3 x śniadanie i obiadokolacja

✅ uczestnictwo w grupowym ognisku z dodatkowym poczęstunkiem

✅ dostęp do jeziora z kąpieliskiem oraz nieodpłatne wypożyczenie łódki wiosłowej

✅ środki higieniczne dla zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia uczestników warsztatów

✅ udział w loterii, w której nagrodą główną będzie mikrofon wokalowy!

⬇  ⬇  ⬇

Pamiętaj, ilość miejsc jest ściśle ograniczona, więc kto pierwszy, ten lepszy 🏁

Promocyjna cena

2399 PLN
jeszcze tylko przez:

00 DNI
00 GODZIN
00 MINUT
00 SEKUND

Masz wątpliwości?

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

🤔 Dlaczego to tyle kosztuje?
Cena warsztatów została skalkulowana na podstawie kosztów stałych pomieszczeń i sprzętu studyjnego, zakwaterowania, wyżywienia, a także wynagrodzenia pracy wszystkich osób zaangażowanych w jego przygotowanie i realizację. Obejmuje także podatek dochodowy oraz VAT.

🤔 Mam firmę. Czy otrzymam fakturę na zakup warsztatów?
TAK. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, możesz otrzymać fakturę VAT wystawioną przez AudioPlanet.

🤔 Czy można wykupić udział w warsztatach bez noclegów?
NIE. Zależy nam na stworzeniu komfortowych warunków, w których uczestnicy warsztatów nie muszą dojeżdżać tam i z powrotem, tylko na miejscu wypocząć, by następnego dnia kontynuować zajęcia, pozostając jednocześnie w towarzystwie dzielącym wspólne zainteresowania. Koszt wynajęcia noclegu gdzie indziej i/lub dojazdu do studia mógłby być ostatecznie zbliżony, a nakład czasu nawet większy.

Jeśli mieszkasz stosunkowo niedaleko lub masz w okolicy rodzinę lub przyjaciół, u których chcesz się zatrzymać na czas trwania warsztatów, oczywiście możesz to zrobić, ale nie zmienia to ceny warsztatów jako całości.

🤔 Czy można wykupić udział w warsztatach bez wyżywienia?
NIE. Jak wyżej, chcemy zapewnić wszystkim uczestnikom maksimum wygody i skupienia na tematyce warsztatów, bez dodatkowych rozpraszaczy i problemów takich jak przygotowywanie jedzenia. Zapewniamy, że oszczędność wynikająca z samodzielnego zapewnienia sobie wyżywienia przez 3 dni trwania warsztatów byłaby znikoma, albo nawet żadna.

Gdyby jednak zdarzyło się, że ze względów zdrowotnych lub światopoglądowych jesteś na specjalnej diecie, zgłoś się do nas wcześniej, a my zadbamy, aby zostało to uwzględnione w Twoich posiłkach.

Oczywiście jeśli naprawdę bardzo nie chcesz skorzystać z wiktu serwowanego przez naszą miejscową kucharkę, nie ma takiego przymusu, ale nie zmienia to całościowej ceny warsztatów.

🤔 Czy muszę zapłacić całość od razu?

TAK, a im wcześniej to zrobisz, tym cena będzie niższa! (Patrz oferta promocyjna powyżej)

🤔 Czy mogę zapłacić na raty?
NIE. Możesz ewentualnie skorzystać z możliwości zapłaty kartą kredytową i później we własnym zakresie uregulować należności wobec Twojego banku - aczkolwiek generalnie nie polecamy zadłużania się, szczególnie w tych niepewnych czasach.

🤔 Jestem wokalistą, nie inżynierem dźwięku...
Świetnie! Nauczysz się między innymi, jak czuć się pewniej przed mikrofonem i nagrywać się samemu lub też sprawnie współpracować z inżynierami dźwięku - i będziesz mieć ku temu okazję w ramach indywidualnych zajęć praktycznych!

🤔 Jestem inżynierem dźwięku, nie wokalistą...
Świadomość tego, jak to wygląda "z tej drugiej strony szyby", z czym przeważnie zmagają się artyści i jak pomóc im pokonać te wyzwania, uczyni Cię jeszcze lepszym realizatorem nagrań! Zajęcia dotyczące pracy z głosem zostały tak przemyślane, aby połączyć obie te perspektywy i dać całościowy ogląd sytuacji. Będziesz też mieć pod ręką kilka "królików doświadczalnych" spośród kursantów-wokalistów.

🤔 Jestem początkującym muzykiem/realizatorem/producentem. Czy poziom zajęć nie będzie dla mnie zbyt wysoki?
Nie martw się. Każdy z nas kiedyś zaczynał, a najwięksi specjaliści nadal się uczą! Dla zrobienia szybkich postępów nie ma lepszego środowiska niż otoczenie ludzi bardziej doświadczonych.

Na początku zajęć będziemy mieli szansę trochę się poznać, dzięki czemu sposób przekazywania wiedzy będziemy mogli dostosować do poziomu i tempa grupy. Poza tym w każdym momencie trwania warsztatów - czy to podczas zajęć, czy pomiędzy nimi, czy też w trakcie swobodnych rozmów "po godzinach" - możesz zapytać lub poprosić o dodatkowe wyjaśnienie interesujących Cię zagadnień. Na pewno nie wypuścimy Cię z żadnymi lukami w wiedzy!

🤔 Mam już spore doświadczenie w pracy studyjnej, czy nauczę się czegoś nowego?
Trudno powiedzieć - może to my nauczymy się czegoś od Ciebie! Prawdopodobnie już wiesz, że praca w branży muzycznej to nieustanna, wzajemna wymiana wiedzy i doświadczeń, na której skorzystać mogą obie strony. I choć nie możemy tego zagwarantować, to jest duża szansa na to, że pewne koncepcje czy metody okażą się dla Ciebie nowością lub choćby pogłębią wcześniejszą wiedzę. A jeśli okaże się, że przekazywane przez nas wiadomości są Ci już znane, to dodatkowo utwierdzisz się w słuszności dotychczasowych działań.

🤔 W grupie jest zawsze trudniej dojść do głosu i dopchać się do sprzętu...
Liczba kursantów została przez nas ustalona na 10 - maksymalnie 12 osób, aby zapewnić komfortowy odbiór i kontakt pomiędzy grupą a prowadzącymi zajęcia, a także upewnić się, że znajdą oni czas dla każdego kursanta. Zajęcia praktyczne podzielone będą na część ogólną-wspólną oraz indywidualną, w której kursanci będą pracować samodzielnie na kilku przygotowanych stanowiskach nagraniowych.

🤔 Czy mogę przywieźć własny sprzęt i oprogramowanie?
TAK! Naszym celem jest uczenie w taki sposób, aby jak najwięcej zdobytej wiedzy każdy z kursantów był w stanie przenieść na swoją indywidualną sytuację i od razu wykorzystywać w praktyce. Dlatego jeśli masz ochotę przywieźć swój mikrofon, interfejs czy laptopa z oprogramowaniem, na którym na co dzień pracujesz - droga wolna! W takim wypadku w formularzu składania zamówienia napisz, co chcesz przywieźć, a możliwe, że skontaktujemy się z Tobą przed warsztatami celem doprecyzowania konfiguracji sprzętowej naszych stanowisk z uwzględnieniem Twojego sprzętu.

🤔 Czy muszę przywozić jakiś sprzęt?
NIE! Na miejscu zapewnimy kursantom kilka osobnych stanowisk nagraniowych z komputerem, interfejsem i mikrofonami, będącymi najpopularniejszymi branżowymi standardami, dostępnymi dla większości początkujących i znanymi przez większość zawodowców.

🤔 Nie mam żadnych własnych piosenek do nagrania i post-produkcji.
Nic nie szkodzi - damy Ci profesjonalnie przygotowane ślady instrumentalnej aranżacji oraz ścieżki wokalu nagrane przez naszego wokalistę (możesz też samodzielnie nagrać swój wokal do naszej piosenki), abyś miał na czym pracować.

🤔 Nie chcę pracować na ogólnym materiale dla wszystkich, mam swoje piosenki!
Doskonale! Zachęcamy, abyś przywiózł swój projekt/sesję/ślady na dysku USB (lub we własnym DAW-ie, jeśli zdecydujesz się wziąć swój komputer), by pracować od razu na tym, co robisz na co dzień.

🤔 Czy mogę nagrywać zajęcia dyktafonem, telefonem komórkowym lub kamerą, aby później do nich wrócić?
NIE. Zajęcia prowadzone przez wykładowców będą rejestrowane na wideo przez naszą ekipę i materiał ten objęty będzie prawem autorskim.
Możesz oczywiście robić notatki i zdjęcia np. ustawienia mikrofonów itd., a także nagrywać filmiki dokumentujące własną pracę w ramach warsztatów, łącznie z ich publikacją w mediach społecznościowych.

🤔 Czy jeśli nie zrobię notatek lub zdjęć, cała wiedza merytoryczna przepadnie?
NIE. Po zakończeniu warsztatów dostarczymy Ci komplet materiałów edukacyjnych utrwalających i odświeżających zdobytą wiedzę.

🤔 Czy po zakończeniu warsztatów nie będę już mieć z wami kontaktu i będę zdany sam na siebie?
NIE! Dołączysz do naszej zamkniętej grupy "Na Setkę V.I.P." na Facebooku, zrzeszającej naszych Patronów, gości programu i innych kursantów oraz przede wszystkim - warsztatowych wykładowców. Dzięki temu będziesz mieć stały kontakt i pełne wsparcie całej naszej społeczności!

🤔 Czy na miejscu warsztatów będą zapewnione środki bezpieczeństwa w związku z sytuacją pandemiczną w kraju?
TAK.

Nie znalazłeś powyżej odpowiedzi na swoje pytanie?
Wypełnij formularz kontaktowy i napisz, w czym możemy Ci pomóc:

(Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażasz zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych w celu otrzymywania wiadomości od Na Setkę - Twoje dane nie będą udostępniane żadnym innym podmiotom, zgodnie z zasadami opisanymi w polityce prywatności)

.