PRAWO DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH MAM - WARSZTATY

Ruszamy z cyklem warsztatów PRAWO DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH MAM, na które możesz zabrać swoje dziecko.

Nie musisz się ograniczać! Po prostu przyjdź i świadomie buduj lub rozwijaj swój biznes. 

Bądź o krok przed innymi!

3 warsztaty – 3 prawniczki – 3 konkretne obszary wiedzy do zdobycia!

Warsztat Nr 1: Mama wraca do pracy, czyli jak zatrudnić nianię?

26.09.2017

11:00

Czego się nauczysz?

Na spotkaniu każda mama dowie się jak legalne zatrudnić nianię, co to jest umowa uaktywniająca, z kim ją można zawrzeć i na jaki okres czasu, a także co zrobić żeby składki za nianię na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne sfinansował budżet państwa. W trakcie warsztatów dowie się też jak skonstruować umowę z nianią i jak zgłosić ją do ZUS’u.

Po szkoleniu każda mama otrzyma komplet niezbędnych formularzy, które należy złożyć do ZUS’u, a także checklistę, zawierającą niezbędne kroki by zgłosić nianię do ubezpieczeń społecznych.

Kiedy? 26 września 2017 r. (wtorek) godz. 11.00

Gdzie? ARTzona

ZAPISY w klubie ARTzona: k.szczesniak@okn.edu.pl lub klubrodzicow@okn.edu.pl

Link do wydarzenia na Facebooku: tutaj

Główna prowadząca - radca prawny Justyna Dębska - Szuszkiewicz

Pierwsze warsztaty startują za

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Warsztat Nr 2: Prawne aspekty biznesu online - o czym trzeba pamiętać prowadząc blog lub inną stronę www?

18.10.2017

11:00

Czego się nauczysz?

Jeśli prowadzisz blog dowiesz się jakie minimalne wymagania prawne powinnaś zapewnić: jak poprawnie sformułować treść tzw. checkboxów, zawierających zgody na zapisanie się na newsletter, jak zgłosić bazę mailingową do GIODO, jakie inne dokumenty musisz przygotować prowadząc blog lub biznes online. A to wszystko, również w odniesieniu do nowych przepisów, które zaczną Cię obowiązywać już od maja 2018 roku (tzw. RODO)!

Po szkoleniu każda uczestniczka otrzyma checklistę z prawnymi elementami, których musi dopilnować w swoim biznesie online.

Kiedy? 18 października 2017 r. 

Gdzie? Klub Przedsiębiorczych Mam - Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, sala dla dzieci, parter

ZAPISY: wydarzenie zostanie utworzone wkrótce 

Główna prowadząca - radca prawny Ilona Przetacznik - Managerka Umów

Drugie warsztaty startują za

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Warsztat Nr 3: Jak czytać umowy, żeby nie zostać oszukanym?

18.11.2017

11:00

Czego się nauczysz?

Podpisujesz codziennie wiele dokumentów? Boisz się, że robiąc to zostaniesz oszukana? O tym jak czytać umowy ze zrozumieniem dowiesz się w trakcie tych warsztatów, na których nie może Cię zabraknąć!

Pomożemy Ci odnaleźć się w zawiłościach prawnych umów: tych prostych, z którymi spotykasz się każdego dnia i tych bardziej skomplikowanych, które podpisujesz czasami tylko raz w życiu.

Kiedy? 18.11.2017 r. (sobota), godz. 10.00 - 12.30

Gdzie? Mamaton Klub Mam

ZAPISY: wydarzenie zostanie utworzone TUTAJ

Główna prowadząca : Prezes Fundacji Prawo dla Mam Kinga Lalowicz - Lalowicz.pl-Twój wirtualny prawnik

oraz DODATKOWE WARSZTATY O TEJ SAMEJ TEMATYCE W INNEJ LOKALIZACJI:

Kiedy? 2.12.2017 r. (sobota), godz. 11.00 - 12.30

Gdzie? ArtZONA

ZAPISY w klubie ARTzona: k.szczesniak@okn.edu.pl lub klubrodzicow@okn.edu.pl

Link do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ

Prowadzące - Prezes Fundacji Prawo dla Mam Kinga Lalowicz - Lalowicz.pl-Twój wirtualny prawnik i radca prawny Justyna Dębska - Szuszkiewicz

 

Trzecie warsztaty startują za

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

BONUS!

Warsztat Nr 4: Bycie mamą na etacie - środki prawne ułatwiające życie mam pracujących.

12.12.2017

11:00

Czego się nauczysz? 

Powrót do pracy na etat po długiej nieobecności związanej z urlopem macierzyńskim / rodzicielskim nie jest łatwy. Ustawodawca przewidział jednak pewne udogodnienia dla pracujących mam. 

Na szkoleniu dowiesz się z jakich przywilejów możesz korzystać w pracy, a także jak wydłużyć czas spędzony z dzieckiem. Przedstawione zostaną obowiązujące przepisy prawa oraz omówione ich praktyczne zastosowanie.

Dowiesz się m.in. jakie prawa przysługują mamom w pracy, kiedy mogą wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy, na jakie stanowisko powinny być przywracane do pracy po urlopach związanych z macierzyństwem, jak mogą zmniejszyć swój wymiar czasu pracy oraz co z tym karmieniem piersią w pracy.

Kiedy? 12 grudnia 2017 r. (wtorek) godz. 11.00

Gdzie? ARTzona

ZAPISY w klubie ARTzona: k.szczesniak@okn.edu.pl lub klubrodzicow@okn.edu.pl

Link do wydarzenia na Facebooku: wkrótce

Prowadzące - Prezes Fundacji Prawo dla Mam Kinga Lalowicz - Lalowicz.pl-Twój wirtualny prawnik i radca prawny Justyna Dębska - Szuszkiewicz

Bonusowe warsztaty startują za

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Projekt "Warsztaty dla Przedsiębiorczych Mam" prowadzony jest przez Fundację Prawo dla mam, której misją jest: upowszechnianie wiedzy prawnej, prowadzenie doradztwa prawnego oraz innych działań wspomagających rozwój zawodowy i osobisty kobiet, w szczególności kobiet w ciąży i matek, celem wyrównywania ich szans na rynku pracy.


O Prowadzących

Kinga Lalowicz

Prawnik, prezes Fundacji Prawo dla Mam, która pomaga przedsiębiorczym mamom przetrwać w gąszczu przepisów prawnych. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym oraz wszelkich sprawach dotyczących obrotu nieruchomościami.

Ilona Przetacznik

Radca prawny, który uczy, że umowy są ważne, dzieląc się swoją wiedzą o umowach oraz pokazuje przedsiębiorczym kobietom prawne aspekty biznesu online. Wolontariuszka fundacji Prawo dla Mam. Prowadzi fanpage Managerka Umów i kieruje grupą na Facebook'u Managerowie Swoich Umów.

Justyna Dębska - Szuszkiewicz

Radca prawny, wolontariuszka fundacji Prawo dla Mam. Specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, w prawie umów i prawie francuskim, a także w prawie rodzinnym. Zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w międzynarodowych korporacjach z branży IT oraz w kancelariach prawniczych.