Sprawdź, ile faktycznie zarabiasz w transporcie?

Pobierz wersję demo!

Dla kogo jest kalkulator przewoźnika?

Jeśli jesteś przewoźnikiem, to kalkulator jest właśnie dla Ciebie. Pozwoli Ci na skrupulatne wyliczenie zysku, monitorowanie przychodów i kosztów związanych z poszczególnymi pojazdami oraz ich analizę.

Kalkulator przewoźnika to plik Excel z tabelami do wypełnienia. Nie musisz zastanawiać się, co uwzględnić, pomyśleliśmy o tym za Ciebie! W pliku znajdziesz rubryki, w które wystarczy wpisać odpowiednie wartości, a zastosowanie reguły automatycznie wyliczają wyniki.

Kalkulator przewoźnika - jakie zawiera arkusze?

Arkusze pojazdów

Tutaj wpisujesz przychody i koszty związane WYŁĄCZNIE z konkretnym pojazdem! Dzięki temu będziesz dokładnie widzieć, jakie wyniki robi to auto, jakie osiąga zyski, jakie generuje koszty. Nazwę niebieskiego arkusza możesz nazwać albo numerem rejestracyjnym, nazwą tego pojazdu lub kierowcy, który jest przypisany do tego auta. Tak, żebyś wiedział/a o który pojazd chodzi.

Koszty firmy

Koszty, które ponosi firma, ale związane są z całością działalności transportowej, a nie poszczególnym pojazdem. Jeśli zatrudniasz spedytora, sprzątaczkę biura czy mechanika, wpisz te koszty pod pozycją INNE. Uwzględniliśmy podstawowe koszty, ale każda firma funkcjonuje inaczej, więc wpisuj tam wszystkie koszty, które rzeczywiście ponosisz!

Wyniki

Arkusz WYNIKI zbiera wszystkie dane, które wprowadzisz w pozostałe arkusze. Niektóre wartości (np. kwoty ze zleceń czy koszty paliwa) będą w walucie EURO, ale nie przejmuj się i nie przeliczaj tego! W kolumnie C w arkuszu WYNIKI wprowadzisz średni kurs dla danego miesiąca i kalkulator automatycznie wyliczy Twój zysk w walucie PLN.

Wykresy

Wykres przychodów ze zleceń, dzięki czemu od razu zauważysz, które auto wypracowało najwięcej pieniędzy. Kolejny wykres to zysk w PLN dla każdego auta (czyli wartość ze zleceń pomniejszona o koszty, które to auto wygenerowało). Ostatni wykres to zysk netto firmy (tutaj uwzględnione są wszystkie koszty, które zostały wprowadzone, bez podziału na poszczególne pojazdy).

Co zawiera bezpłatna wersja demo kalkulatora?

To plik kalkulatora - przygotowany dla trzech pojazdów, na trzy miesiące, wraz z instrukcją.  Dzięki temu sprawdzisz, czy to narzędzie jest dla Ciebie przydatne!

.