TŁUSZCZOWE KOMPENDIUM

Czym są tłuszcze nasycone, jednonienasycone i wielonienasycone? Jakie tłuszcze powinny dominować w Twojej diecie? Jakie proporcje zachować? Na czym smażyć? Które tłuszcze można stosować zamiennie? Które są korzystne dla zdrowia, a które lepiej sobie odpuścić?

Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym DARMOWYM ebooku. Zapisz się do naszego newslettera, a za kilka chwil ponad 30 stron darmowej wiedzy będzie Twoje!

ZAPISUJĘ SIĘ DO NEWSLETTERA


Co znajdziesz w środku?

Czym są tłuszcze?

Jak wygląda tłuszcz? Czym są kwasy tłuszczowe? Tłumaczę tak prosto, jak to możliwe, żebyś nie musiał wracać do książek od chemii :)

Podział tłuszczów

W tym rozdziale przedstawię Ci wszystkie najpotrzebniejsze podziały. Nasycone, jedno-, wielonienasycone.... krótko-, średnio-, długołańcuchowe... wreszcie wszystkie te nazwy będą dla Ciebie oczywiste i - co ważniejsze - dowiesz się PO CO Ci ta wiedza!

Funkcje tłuszczów

Czyli krótko o tym, dlaczego tłuszcz tłuszczowi nierówny. Na co wpływają poszczególne tłuszcze? Jak działają?

Rodzaje tłuszczów, dominujące kwasy tłuszczowe

Tabelki, dzięki którym w łatwy sposób przedstawiam klasyfikację poszczególnych tłuszczów. Praktyczna ściągawka, gdybyś kiedykolwiek potrzebował pomocy.

Zastosowanie

Które tłuszcze można stosować zamiennie?
Które tłuszcze na ciepło, a które na zimno?
Jak wybrać dobry olej?Jak przechowywać oleje?

Normy spożycia

Ile jakich tłuszczów? Które tłuszcze można stosować zamiennie? Diety niskowęglowodanowe i diety oparte na węglowodanach. Które tłuszcze są niezbędne? Stosunek omega-6 do omega-3.

Dla wnikliwych

Bardziej szczegółowe informacje dla tych, którzy pragną jeszcze bardziej zagłębić się w skład poszczególnych tłuszczów.

Klaudia Grochowska

Jestem dietetykiem i założycielką poradni dietetycznej BodyHackers - dietetyka i optymalizacja stylu życia oraz grupy na facebooku Keto adaptacja - praktyczny poradnik.

Codziennie pomagam dziesiątkom osób chcących zadbać o swoje zdrowie. Mało kto wie, ale z zawodu i pasji jestem również grafikiem. Dzięki doświadczeniu w tej branży mogę tworzyć dla Ciebie infografiki ukazujące trudne rzeczy w prosty i przystępny sposób.


ZAPISUJĘ SIĘ DO NEWSLETTERA

i pobieram darmowego ebooka!

.