Czy wiesz jak wychować dziecko zaradne finansowo?

Czujesz złość i bezsilność, gdy widzisz jak Twoje dziecko wydaje bez sensu pieniądze?

 

Chcesz by miało spokojniejsze życie od Twojego, bo wiesz jak pieniądze potrafią ułatwiać życie i na swojej skórze przekonałaś się, jak niewiedza w sprawie finansów może być ograniczająca?

 

Chcesz mu przekazać pozytywne wzorce związane z finansami, ale nie wiesz jak to zrobić, bo sama tego nie dostałaś od rodziców?

 

Chcesz by umiało samo zadbać o siebie w przyszłości, a jednocześnie by  tu i teraz nie miało do Ciebie pretensji i chciało współpracować, gdy chcesz je do tego do dorosłego życia przygotować?

Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedziałaś tak

 

to program "Jak wychować dziecko zaradne finansowo?" jest dla Ciebie!

Designed by Asier_Relampagoestudio / Freepik

Wyobraź sobie siebie, jak patrzysz na swoje dziecko z miłością i uśmiechem na twarzy i myślisz "Da sobie radę!"

 

Wyobraź sobie siebie, jak ze spokojem i pewnością radzisz sobie z takimi dylematami "Zabronić? Pozwolić? Ingerować w jego wydatki?"

 

Wyobraź sobie swoją pewność, że to co robisz, pomaga dziecku brać odpowiedzialność za siebie, buduje jego pewność, wartość siebie oraz niezależność.

Czemu postanowiłam zrobić ten program?

Ten program odzwierciedla mój rozwój jako mamy. Odkąd skończyłam studia psychologiczne, wiedziałam, że to co chcę dzieciom dać i rozwijać, to inteligencja emocjonalna. Radzenie sobie z uczuciami, samoświadomość uważałam za klucz to dobrego, szczęśliwego życia. Na to też zwracałam uwagę w mojej pracy, jak również na akceptację dziecka i wspieranie go. Gdy sama zostałam mamą, także ta część życia była nadal bardzo ważna. Potem postanowiłam dołączyć do tego edukację finansową. Dlaczego? Bo sami mieliśmy przez jakiś czas trudności finansowe. Pieniądze, skupienie się na odkładaniu funduszy na powrót do Polski okazało się trudniejszym zadanie niż nam się wydawało. Zaczęłam szukać informacji i okazało się, że kilka prostych zasad bardzo ułatwiło nasze działania. Zaczęłam czytać więcej, interesować się, uznałam że to również ważna umiejętność, którą chcę przekazać dzieciom. W efekcie moich doświadczeń w 2016 r powstał kurs "Kieszonkowe i co dalej?", który pomagał rodzicom  wspierać dzieci w nabywaniu kompetencji finansowych. 

Wraz z upływem czasu, czułam, że coraz bardziej chcę połączyć oba te obszary - radzenia sobie z emocjami i nabywania kompetencji finansowych. Tym bardziej, że pieniądze zaczęłam traktować tylko jako środek do celu, coś co stoi za naszymi potrzebami. Zauważyłam, że bez dobrej relacji, zaufania, budowania więzi rodzic - dziecko sama wiedza finansowa wcale nie musi oznaczać dobrego fundamentu na dorosłe życie. Bo warto widzieć nasze życie w całości,  jako połączenie wielu aspektów, z których każdy ma znaczenie.

Kim jestem?

Nazywam się Ania Czereszewska i  jestem mamą dzieci zaradnych finansowo. Od 4 lat aktywnie i świadomie wspieram zaradność finansową u moich dzieci i pomagam w tym też innym rodzicom.


Z wykształcenia jestem psychologiem od 2004 r., terapeutą rodzinnym. psychologiem bliskościowym.

Co zyskasz dzięki temu programowi?

SPOKÓJ

Chaos i sprzeczność różnych informacji zamienisz na rzetelnie potwierdzoną wiedzę na temat rozwoju dziecka i relacji z nim, wspierania go w uczeniu się, jak pomagać dziecku korzystać z pieniędzy do skuteczniejszego osiąganie przez nie jego celów.

ZAUFANIE DO SIEBIE JAKO MAMY

Rozwiniesz swoją świadomość jako mama, dzięki czemu będziesz bardziej w kontakcie ze sobą i łatwiej Ci będzie podejmować decyzje, gdy będziesz mieć wątpliwości, na ile powinnaś ingerować w decyzje finansowe dziecka. 

SILNIEJSZĄ RELACJĘ

Łatwiej Ci będzie zobaczyć stronę dziecka, jego perspektywę i jego potrzeby finansowe. Dzięki większej Twojej świadomości i zrozumieniu dziecka, ono będzie czuło się pewniej w kontakcie z Tobą, ufając, że zawsze na Ciebie liczyć i że warto wysłuchać Twojego zdania.

TECHNIKI I NARZĘDZIA

Dzięki  którym łatwiej Ci będzie pokazywać dziecku, jak zarządzać pieniędzmi, jak z nim rozmawiać o pieniądzach, jak wspierać go w jego rozwoju - finansowym i nie tylko.

Co mówią inni o pracy ze mną?

Beata Nowacka - Misiewicz

Opinia po kursie "Kieszonkowe i co dalej?"

Bardzo podobało mi się to, że kurs jest podzielone na krótkie, łatwo przyswajalne lekcje. Przejrzyste maile i strony z poszczególnymi lekcjami ułatwiają korzystanie z kursu. Estetyczne PDF i bardzo ładne materiały dodatkowe. Czuć, że autorka kursu zna się na temacie. Aktywnie prowadzi grupę wsparcia. Po przerobieniu kursu, mam większą świadomość, jak prawidłowo wprowadzać swoje dzieci w świat finansów.

Magdalena Stachurska

Opinia po spotkaniach terapeutycznych

Na terapię do Pani Anny Czereszewskiej trafiłam zupełnie przypadkowo. Przygnębiona i obciążona trudnymi
zachowaniami dziecka w szkole. Pani Ania słuchała, starała się rozumieć- nie oceniać. Niekiedy poddaje pewne rzeczy mojej refleksji,  rozmawia o  rozwiązania, ale nie narzuca ich. Obdarzyłam Ją bezgranicznym zaufaniem. Wsparcie, które otrzymałam, dało mi więcej siły i wytrwałości, abym mogła spojrzeć inaczej na świat mojego dziecka. Dzięki terapii u Pani Ani czuję się silniejsza i pełna wiary, że wszystko dobrze się skończy. W 100% mogę polecić tego psychologa, bo naprawdę warto skorzystać jej pomocy.

Marta Łęcka

Opinia po kursie "On, Ona i Pieniądze"

Jak porozumieć się w związku, gdy omawianie kwestii finansowych przeradza się w otwarty konflikt? To trudna sytuacja, ale kluczem okazuje się kurs "On, Ona i Pieniądze". Kurs obejmuje szereg modułów, które pozwalają spojrzeć na kwestie finansowe zarówno od strony ekonomicznej jak i psychologicznej. Dzięki kursowi ja - Pani Oszczędzania otworzyłam się na zrozumienie męża Pana - Luzaka Finansowego, a on na zrozumienie mnie. To był punkt wyjścia do znalezienia wspólnej platformy budowania współpracy finansowej. Cenne dla mnie w kursie były podpowiedzi, w jaki sposób formułować swoje intencje finansowe, by nie ranić drugiej osoby. Kurs pokazuje nasz swoisty ‘taniec’ w rozmowach o finansach, a zdobyta wiedza pozwala w odpowiednim momencie przywrócić współgrający krok w tym tańcu. Anna Czereszewska, twórczyni kursu, poprzez webinary i maila daje nieocenione wsparcie i wyraża szczere zainteresowanie. Kurs polecam wszystkim związkom, dla których istotne jest znalezienie partnerskiego rozwiązania w kłótni o pieniądze.

Co znajdziesz w programie?

MODUŁ Świadoma Finansowo Mama

Znajdziesz tu ćwiczenia, dzięki którym przyjrzysz się swojej postawie i swojej relacji z pieniędzmi, zastanowisz się nad swoim wpływem na dziecko i określisz na czym Ci zależy w wychowaniu dziecka zaradnego.

MODUŁ Dzieci i Pieniądze

Moduł ten omawia kwestie związane z wysokością kieszonkowego, możliwymi przychodami dziecka, metodami zarządzania pieniędzmi.

MODUŁ Jak wspierać rozwój cech, sprzyjających zaradności

Zastanowisz się nad warunkami sprzyjającymi rozwojowi niezależności, umiejętności współpracy z innymi, radzenia sobie z emocjami.

Program rozpocznie się na na początku roku 2019  i potrwa 2 miesiące. 

Wszystkie materiały będą przychodzić na Twoją skrzynkę mejlową. Do tego będziesz mogła skorzystać z wymiany i dyskusji w fejsbukowej grupie kobiet, utworzonej do tego kursu.

Będziesz mogła skorzystać

  • z przejrzystych pdf
  • materiałów video
  • wsparcia mojego i innych kursantek
  • live po każdym module

.

Designed by Freepik

Skąd mam wiedzieć, że to działa?

Mój syn ma teraz 7 lat, od 3 roku życia dostawał pieniądze na swoje drobne wydatki.

Przez ten czas widziałam, jakie działania z mojej strony bardziej pozwalały mu rozwijać jego świadomość finansową, a jakie powodowały nieporozumienia i trudność w kontakcie.

Przez te 4 lata widziałam jak jego doświadczenia finansowe, niezależność w decyzjach, nasze rozmowy sprawiają, że na swój wiek jest już zaradny finansowo - dzięki czemu jest na tyle pewny siebie, że sam robi swoje zakupy (co oznacza, że i sam decyduje i sam potrafi pójść do sklepu), orientuje się, na co mu starczy jego kieszonkowe, rozplanowuje swoje fundusze, a także potrafi być szczodry - potrafi podzielić się pieniędzmi czy swoimi zakupami z siostrą i koleżanką.

Te kartki to z kolei pomysł Stasia  - dziecka mamy, która korzystała z mojego kursu "Kieszonkowe i co dalej?". Staś chciał zebrać pieniądze na zestaw klocków Lego i sprzedaż własnoręcznie zrobionych kartek bardzo mu w tym pomogła.

Czy dzięki temu programowi moje dziecko zmieni się w przedsiębiorczego finansistę?

Ten program i Twoja świadomość ma pomóc Twojemu dziecku rozkwitnąć i umożliwić realizację jego własnego potencjału. Co nie oznacza, że ma on na celu  zmianę charakteru Twojego dziecka, lecz umożliwić mu radzenie sobie i rozwój swoich umiejętności dbania o siebie - przy takiej osobowości i charakterze, jakie ma dziecko. Dlatego program mówi o dziecku zaradnym - uważam, że każdy może mieć swój sposób radzenia sobie z trudnościami, zgodny z jego usposobieniem. Każdy bowiem ma na świecie swoje miejsce - zarówno osoby bardzo wrażliwe i jak i przebojowe. I każda z nich może być zaradna finansowo na swój sposób. 

W jaki sposób z tego programu może skorzystać dziecko, skoro to rodzic jest głównym odbiorcą?

Twoje dziecko korzysta z tego programu dzięki Tobie. Nie chodzi tu tylko o Twoją wiedzę, ale raczej postawę, którą możesz przekazywać nieświadomie. Dzięki treściom kursowym przyjrzysz się bliżej swojej postawie, ale także relacji z dzieckiem, Dzięki czemu łatwiej będzie Ci nawiązać autentyczną więź i porozumienie i bardziej świadomie budować swój przekaz.

Moje dziecko jest jeszcze małe, czy to nie za wcześnie, by wziąć udział w programie?

Relację i warunki do rozwoju dziecka budujesz już od jego urodzenia. Kurs pozwoli Ci wejść z większą świadomością i przygotowaniem do czasu, gdy Twoje dziecko będzie samodzielnie dysponować swoimi funduszami. Ale jego zaradność finansową możesz kształtować także teraz - dzięki lepszemu zrozumieniu dziecka, budowaniu jego niezależności i samodzielności, byciu dla niego wzorem.

Czy jako ojciec też mogę wziąć udział w programie?

Tak. Kieruję go do kobiet, bo to one są moimi głównymi klientkami. Ale jego treści są uniwersalne i służą budowaniu dobrej relacji i wspierania zaradności dziecka przez oboje rodziców. 

Ile kosztuje ten program?

Za 2 miesięce udziału w grupie wsparcia

Za materiały pdf, filmy i nagrania

3 spotkania na żywo

zapłacisz 347 zł

Ale to nie wszystko...

Otrzymasz także dostęp do bonusów

Nagranie webinaru "Uczenie się - praca - pieniądze"

Nagranie spotkania z Agnieszką Stein

Kurs "Jak spokojnie rozmawiać o pieniądzach w związku?"

Materiały z 5- tygodniowego kursu o porozumienie finansowym z partnerem

Ebook od Magdy Komsty

dotyczący tego jak dobry sen, zadbanie o własną regenerację wspiera produktywność, zaradność finansową.Jest wiele informacji odnośnie edukacji finansowej, o tym jak uczyć dziecko zarządzania pieniędzmi, ale nie mówią one nic o sytuacjach, gdy dziecko nie chce słuchać naszych pomysłów.

 

Są też różne zajęcia dla dzieci, które mają uczyć ich przedsiębiorczości, ale co zrobić, gdy dziecko nie chce na nie chodzić.

 

Jest wiele informacji i kursów o wychowaniu dzieci, ale nie mówią one zbyt wiele o tym jak pieniądze mogą wpływać na relacje z dzieckiem.

 

Mój program łączy te wszystkie informacje w całość. I tylko dzięki niemu wiedziała jak świadomie podchodzić do finansów dziecka i swoich, jak rozmawiać z dzieckiem o pieniądzach, jak go wspierać, by rozwijał zaradność nie tylko finansową, szczodrość, pewność siebie.

 

Pomogę Ci przejść przez ten proces krok po kroku.


Chcę zostać rodzicem dziecka zaradnego finansowo!


Copyright Anna Czereszewska       Polityka Prywatności