O Autorze


Bogusława Czarnowska

Jestem dietetykiem (także dietetykiem holistycznym dla psów) oraz trenerem masażu. Zwierzęta towarzyszyły mi od najmłodszych lat. Wierzę, że najlepszym sposobem na zdrowie zwierząt i ludzi jest odpowiednie odżywianie się bez sztucznych dodatków.

Prowadzę bloga psiediety.pl którego miesięcznie czyta kilkanaście tysięcy osób. Z zakresu psiego odżywiania napisałam blisko 400 artykułów, kilka e-boków  oraz nagrałam video szkolenia. Mam wielu klientów dla których z sukcesem wdrożyłam nową dietę dla ich pupili. Ponieważ moją specjalnością są nutraceutyki – więc efektem tej filozofii jest stosowanie w diecie psa, jak i podawanych substancjach dodatkowych, takich produktów spożywczych oraz suplementów (tabletki, kapsułki), których spożycie przyniesie mu najwięcej korzyści zdrowotnych i terapeutycznych, niż te wynikające z normalnej diety.

Dążę do tego aby organizm psa pozostawał w homeostazie. Wiedza, którą posiadam pochodzi od lekarzy „ludzkich” i lekarzy weterynarii stosujących w swojej praktyce metody holistyczne.

O masażu słów kilka… Jestem fizjoterapeutką, umiem i rehabilitować potrafię, ale moją pasją zawsze był masaż. Ukończyłam wiele warsztatów i kursów związanych z masowaniem Obecnie uczę opiekunów psów masażu w schorzeniach kręgosłupa i stawów ponieważ wierzę, że oni również mogą być znakomitymi terapeutami dla swoich podopiecznych. Mogą uczynić ich życie komfortowym