Záchranný balíček proti blbé náladě

FLAMENCEM PROTI ŠEDI

aneb 7 pomocníků na rozptýlení ve chmurných chvílích


Každý máme své dny a zrovna teď pesimistických může být více než těch s úsměvem. Jak proti tomu bojovat?
Odvedení pozornosti od negativních myšlenek a rozptýlení se něčím jiným je jednou z nejúčinnějších zbraní.
Tady jsou moje cesty, jak ulevit vystresované hlavě, které vám pod hashtagem #FlamencemProtiSedi budu přinášet.


hudba

HUDBA

Jako první chci zmínit hudbu. Ze všech umění působí na naše emoce nejvíce, a dokáže spravit náladu během několika minut. Podělím se s vámi o moje tipy, a budu ráda, pokud kolekci doplníte svými favority.

videa

VIDEA

Velkým pomocníkem na rozptýleni jsou pro mě videa na YouTube. Sledováním těchto věcí trávím možná víc času, než bych měla. Ale nejde odolat, vždy se tam objeví něco inspirujícího nebo poučného.

přiběhy

PŘÍBĚHY

Další alternativou je začtení se do nějakého napínavého příběhu. Povyprávím vám příběhy z dějin flamenca a také historky ze své flamencové dráhy.

image

IMAGE

Moc příležitosti se parádit teď nemáme. O to s větší chuti bychom mohly rozebírat, co tedy na sebe . Porozhlédnout se po nápaditých modelech a pochlubit se svými úlovky - to je taky fajn terapie, co myslíte?

teorie

TEORIE

To bych nebyla já, abych se nepokusila vás pobídnout k získání nových vědomostí. Teď je přesně ten čas, kdy si můžeme rozšířit obzory: zjistit více o různých flamenkových stylech nebo zapátrat po původu flamenkových doplňků.

PRAXE

PRAXE

Osvědčený způsob, jak si vyčistit hlavu, je pohyb. I když bude to poslední, co by se vám chtělo, vězte, že je to přesně to, co byste měli udělat. Pojďme společně hýbnout kostrou, vyprodukovat endorfiny, a tedy i dobrou náladu.

reflexe

REFLEXE

Můj další tip a velký pomocník je psaní. Není nutné, aby člověk psal sáhodlouhé kapitoly. Stačí i krátké poznámky do deníku. Moje úvahy budou samozřejmě o flamencu. Hlavně o jeho přínosu pro emoční a mentální rovinu našeho života.

Q & A

Q&A

Q&A je zkratka pro anglické "Questions and Answers" neboli "Otázky a odpovědi". Tím myslím prostor pro dotazy, které mi můžete pokládat a na které se budu snažit odpovědět dle svých skrovných znalostí a zkušeností.


Co o skupině říkají její členky?

No je to pecka! Máš skvělý nápady.

Ráda čtu příspěvky, moc toho o flamencu vlastně nevím, tak se vždy něco nového dozvím.

Když na mě padá smutek, vždycky mi zvedne náladu.

To mi právě přijde super, že je tu pestrá diskuse, přinášející nové podněty.

Hltám všechny informace.

Mě to vždy vrátí do "starých dobrých časů" a čiší z toho naděje, že ony se vrátí.

Jednou týdně Vaši e-mailovou schránku rozzáří můj flamencový newsletter.

.